Jsou amatérské fotky lepší?

Názor od mužů

Příspěvek byl uživatelem smazán.
Amatérská ano profi fotografie už neexistuje. Dřív byl profík studovaný. Dnes je focení živnostenst volná, tedy rozdíl zmizel.
Ano, ale dá se poznat rozdíl v přístupu... a není to o technice, která je dnes také dostupná každému...
Me osobne bavi vice amatersky. Je v nich ukryto vice vzruseni a drobne nedokonalosti jsou super. *114* Proc koukat na vyzehlene modelky photoshopem na kterych je videt ze je to pro ne jen prace-"delej ted me nafot s roztazenou frndou at uz muzu jit" radsi se podivam na poradne realne nadrzene lidi s drobnymi nedostatky *2*
tak to jsou modrá slova ze života. Jenom souhlasím*114*
No a pak jsou ještě taky dobré fotky - jedno jestli od amatéra nebo profesionála.
( protože ten odkaz na profi fotky nezobrazuje zrovna žádné zázraky )

https://35photo.pro/rehov/
https://35photo.pro/zachar/
https://35photo.pro/info1gan/

a spousta dalších fotografů z tohoto serveru.
Ahoj, NickCarter to vystihl přesně.....u amatérských fotek se neočekává dokonalost a mohu říci, že kde jaký amtérský fotograf předčí svou prací profesionála !
Jen ještě poznámka k těm příkladům co jsi zde uváděla.....já osobně selfíčka nemám rád. Když už se člověk chce nafotit nahý a uvidí ho po netu půl planety, proč se nesvlékne před jedním fotografem? Alespoň by neměla postava na fotce půl hlavy a nebo "useklé" končetiny.
No a druhý příklad mi zrovna jako práce profíka teda nepřipadá...to by nafotil snad každý .
Toť jen můj názor...

Příklady jsou podle mě oba od amatéra.

Fotku od profesionála si představuji nějak takto: http://bos.so/wp-content/uploads/2016/07/Just_usual_Russian_girl_with_meaty_pussy_11.jpg

Určitě by šla najít i lepší. Ale hodně záleží na modelu, když se mi žena nelíbí, tak ani profík nepomůže. Ale naopak mám rád i amatérské fotky, především asi selfiečka :) Asi je to dost dle chutí
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Jen takova recnicka otazka... je lepsi z 1000 fotek nechat 1 az 10 deset fotek k vyuziti, nebo vyuzit tech 1000 fotek? Co bude mit vetsi vypovydajici hodnotu?
Na hrubku se vyprdni *3*....hele, je to zase o lidech. Pro tebe jako fotografa je samozřejmě lepší první varianta, zkrátka vybrat a upravit echt to nejlepší. Pro lidi co se focením a fotografié nějak moc nezaobírají a jednou za rok udělají těch 1000 fotek, tak pro ně bude znamenat ta "vypovídající hodnota" asi pro každou fotografii
Pochopitelně, že jsou lepší amatérské fotografie. Ale musí je fotit profesionál!
I profesionál občas fotí pro své potěšení *21*.
Profesionál zhotoví fotky dle zadání. A jestli je někdo nechce „vyžehlené fotoshopem“ tak je takové mít nebude. Ale jestli se někdo spokojí s nevkusnými fotografiemi žen, kde nějaký rádoby fotograf jejich drobné nedostatky vystavuje na odiv – jeho věc. Mně to ale sexi nepřipadá vůbec.

A jenom vzkaz pro NickCarter jestli nejsi i 28foto, tak se dohodněte čí ty fotky vlastě jsou *4*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Aaa, další pan chytrý*3**3*...když si to tady čtu, tak jediný, kdo jeden den mluví o koze a druhý den o voze jsi tu ty*4* a nemáš vůbec šajn o čem mluvíš *4* , ale jo chápu to....jak už někde někdo psal, tady na amícich je každý nejlepší fotograf, masér a ke všemu sežral všechnu moudrost světa *4* *3**3* Hele.ramenáči, když už jsi nakousl to zveřejňování fotografii....mám takový skromný dotaz. Máš třeba souhlas fotografované osoby s jejich zveřejněním zde? Kecy typu " miláčku já si tě takhle vyfotím do naší soukromé sbírky" a pak fotky obletí po netu celou republiku, aniž by o tom fotografovaná osoba věděla už tady bylo spousty*3**3**3* Ještě pár slov k těm "uměleckým" a "amatérským" fotkám a technice, kterou tady haníš. Profi fotograf (ale i foto amatér, který se focením alespoň trochu zabýva ) si velice rád připraví stativ, nasměruje světla atd....a proč? Protože mu jde právě o ten "umělecký" záměr*4* . Kdyby šlo o rychlost zveřejnění fotografie nějaké ženy z rozcapenýma nohama, tak mu na to vážně stačí mobil a třeba koloběžka na lesní cestě *3**3**3* Závěrem bych chtěl říci, že co by foto amatér,se za mnou pořízené fotografie nestydím,mám vytvořeny veřejně přístupné galerie,ale nejsem takový trotl, abych je zveřejňoval zde *4*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Já si číst pomalu nepotřebuji....čtení a logika mi už šla na základní škole*4* Když jsi teda totální amatér a díváš se na to zespoda , jak píšeš, proč teda haníš, znevažuješ a zesměšňuješ práci profíků ?
Příspěvek byl uživatelem smazán.
nezesměšňuješ? A co měl třeba být teda tvůj příspěvek z 6.2. ? Pochvala? *3**3**3* Hele a z čeho usuzuješ, že můj úhel pohledu směřuje z vrchu směrem dolů , jak píšeš? Něco ti řeknu, nejsem profi fotograf a focení mě nijak neživí...jsem "jen" foto amatér, který se o focení a fotografii zajímá více než 20 let a i přes to bych si netroufl kritizovat fotografie ostatních, prostě se mi fotografie líbí, nebo ne, je to subjektivní záležitost, Nejlépe to vystihl NUart ,100 lidí a v podstatě100 názorů. A kdyby jsi uměl číst, popřípadě četl p o m a l u, či si příspěvky přečetl vícekrát jak jsi mi sám radil*4* , tak by jsi třeba i většinu příspěvků (nejen mých) pochopil*4*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
No vždyť jsem ti psal ať čteš p o m a l u a radějí vícekrát *4* , psal jsem o "hanění, znevažování a zesměšňování . o urážení a urážkách nebyla řeč*4* Já se směju pořád....hlavně tady na amících....a především lidem jako jsi ty*3**3**3*
Ještě aby jsi se nedivil....bude to asi pro tebe celkem oříšek pochopit, ale zakládám si nový profil, tak už píšu z něj *4*
A jsou lepší meruňkové knedlíky s tvarohem nebo řízek s bramborovým salátem ? :o)

Krom toho, by to chtělo nějak definovat obě zmiňované kategorie fotografů.
Fotka od amatéra i od profesionála může být vyfocená dobře i špatně.
Krom toho záleží i na tom, kdo ji posuzuje.
Z vlastní zkušenosti navíc vím, že fotografovi se většinou líbí jiné fotky než focené osobě, takže ze stejné serie by oba vybrali odlišné snímky.
Jinak se fotí, pokud mají snímky udělat radost modelce a jinak pokud se fotograf potřebuje "umělecky" vyjádřit.
To první je spíš řemeslo v tom nejlepším slova smyslu v duchu starých fotografických ateliérů a výsledek se asi dá i dost objektivně posoudit.
To druhé pak pro jednoho může být absolutní bomba a jiný by stejné snímky hned smazal.


kurna, jeden den clovek simuluje praci navic a ono se to tu tak pekne rozjede a nakonec o to clovek prijde :(
Tak na jednu stranu to máš dobrý, když se v práci dokážeš flákat *4**1* , na druhou stranu , už jen představa, že do ni musíš jít je hrozná *3**3* teda alespoň pro mě*4**3**3**3*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
*3**3**3**3**3* tak to už vážně hraničí s nějakou diagnózou *3**3**3**3* Bereš pravidelně prášky, jak ti předepsal doktor?*3**3**3*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
*3**3**3**3**3**3**3* pro endiaron si nemusíš chodit k doktorovi, ten je bez receptu, ale na mě nezabírá.....vyzkoušej imodium, to je prej lepší *4**3**3**3**3*
Ale podle všeho i doktor usoudil, že ty sračky máš v hlavě, tak proto ten endiaron na hlavu*3**3**3**3**3**3*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
jestli se můžu zeptat...co tě urazilo? ( nebo Vás)? a proč se najednou oslovuješ ve třetí osobě. když celou dobu píšeš já, já, já*4*
zdárek už sem to nevydržel se nesmát a jediné co ke komentu dodat je ,,bav se z volem o sobotě když ho v pátek zabijej" jinak článek o rozdílnosti amatéra a profíka pěkně napsán a dodal bych že je jedno,, kdo co je "akorát zaleží jakou má dotyčný představivost co chce na snímkách vidět a jak stím prostorem a časem umí pracovat dál...jinak i já jakož to obyčejný amatér si nosím fidlátka akorád si za to nenechávam platit*12*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Nestačilo by ten odkaz dát sem jen jednou?
Jsou jen dobré a špatné fotografie... U erotických je to hodnocení složitější - často sklouzne k posuzování těla/detailů, ostrosti a tak...

Dobrá fotka má v sobě příběh - ten může být tvořený prostředím, pozadím, světelnou atmosférou... a hlavně upoutá diváka, který se u fotky zastaví, třeba i zapřemýšlí...

Dobrá fotka se může povést i amatérovi, stejně tak jako profík nemusím mít den - udělá řemeslně dobrou fotku, ale ten příběh tam bude chybět...
Na druhou stranu profík má větší šanci udělat to co chce - pokud teda zná techniku a víc co dělá. Potkal jsem "profíky", kteří se tak sami označují. Třeba i prodávají fotky, živí se tím, ale jejich fotky v sobě nemají nic navíc - jejich klienti je hájí, ale neobstojí před časem a cizími lidmi...

Příspěvek byl uživatelem smazán.
Tobě semeno dobře leze na mozek *3* odpovídat na již zapadlé vlákno upně debilním offtopic příspěvkem, ale hlavně se snažíš “zalichotit” smazanému profilu *3*