ořízka nebo ne?Výhody/Nevýhody

Chtel by som videt vas názor na ořízku penisu.... Co doporucujete a aké máte skušenosti? Ahojte Martin
to sa tu nenájde nikto, čo by napísal niečo zo skúsenostíí .... Fnuk fnuk nehambite sa !!! ;-))
O tom se vedou velké diskuse, jestli ano nebo ne, někdo je na to dokonce háklivý, když se doporučuje obřízka, takže je to opravdu věc rozhodnutí každého. Jsem obřezaný rok a půl a pokud něčeho lituju, tak jenom toho, že jsem do toho nešel už dávno. Jsem s tím moc spokojený, nemám žádný problém, takže za sebe - doporučuju.
Mně by se teda po předkožkách stýskalo, jak po své tak u ostatních mužů. Je to přece krása, když žalud vystrkuje svou hlavičku... :-)
Není důvod ke stýskání, bez předkožky je to mnohem lepší. Teprve cítíš pocit svobody. Je to jako bys ze sebe shodil kožich. Když se podíváš na většinu fotek tady, je většina žaludů obnažených - i u těch, co nejsou obřezaní. Nakonec předkožku je možno si uchovat v lihu -:).
Ja som taktiež obrezaný a som s tým velmi spokojný. Mna skôr zaujíma názor žien :-)
Nemyslím si, že by to bylo až tak jiné s obřezaným a neobřezaným mužem... já v tom problém nevidím...
Moje žena říká, že po obřízce je to lepší, víc v sobě penis cítí, dochází k lepšímu dráždění. Bez obřízky vlastně penis klouže ve volné kůži, což zmírňuje přímý kontaktk.
Obřízka je super! před 3 roky mě partnerka přesvědčila abych se nechal obřezat,po navštěvě u lékaře jsme se dozvěděli,že jsou dvě možnosti částečná a totální obřízka.Nechal jsem to na partnerce ať si vybere.Po zaplacení na soukromé klinice mi provedli na přání mmé partnerky totální obřízku (odstranění celé předkožky a uzdičky),za hodinu jsem měl po zákroku a jeli jsme domů.Po 14 dnech jsme měli první soulož.Prostě super,až na problémi s masturbací ta už nejde,ale zvyknul jsem si
ahoj kde ti to dělali? a kolik to stojí, jak dlouho se to hojilo a jaké léky jsi bral aby byl v klidu?. díky aine
Plastická chirurgie Laurea Brno, stálo to šest tisíc,lokální umrtvení za necelou hodinku je po všem a žádný léky nejsou potřeba.Když se řízneš do prstu taky nebereš penicilin,ne?Asi za týden ti začnou sami vypadávat stehy a do 14 dnů jsi O K.Ale záleží na tom jak se u koho organismus vyrovnává s hojením.Já po zákroku nasedl do auta a jel sto km domů.
diky plně vyčerpávající odpověd.
Já mám obřízku od narození, a sem rád..ale to že by mě nešla masturbace kvůli obřízce tak to mě teda jde a mam totální obřízku...
jo tak to mam taky a nestezuji si na nic vsechno funguje jak ma
Já jsem s obřízkou naprosto spokojen a partnerky snad ještě více. Není problém ani s masturbací. Snad jediná nevýhoda je, že po letech sexu s jednou partnerkou už není jednoduché vyvrcholit bez pomoci rukou, to se ale dá i příjemně využít. Naopak s novou partnerkou je skvělé, že člověku nestačí pár pohybů... :-) Takže doporučuji!
ja som obrezany (zo sdravotnych dovodov) a strasne sa bojim toho co si pisal.Teraz mam 23rokov a ci bude sex v 40tke este stat za to?? toho sa najviac bojim.
Nejsem o moc starší, ale strach nemám. Sex je takový, jaký si ho uděláš. :-) Hodně zážitků!!!
Jakej sex budeš mít ve 40letech?...Takovej jakej si ho uděláš.Pořád je něco novýho.Já se nechal obřezat z hecu (37) a dnes jen lituji že jsem to neudělal dřív.dnes mi je 41 a pořád oběvuji něco novýho.A moje partnerka říká,že ho tam víc cítí,že je to lepší než dřív.
mne ide o to co pisal maximusxxx...ze bez pomoci ruk sa po rokoch nespravi, tym padom uz neni penis asi taky citlivy...toho sa ja boji, ze po 10-20rokoch citlivost bude mala.Ty ked si sa dal orezat v 37 ,tak to je pohode za 3roky by nemali byt citit ziadne zmeny, otazka ked ti bude 47-57,na toto som zvedavy...
blbost,jak ho může cítit víc,když ti spíš něco chybí? spíš je to jen podvědomí pocit,penis máš furt stejný a stejně tvrdý,takže ti tvoje partnerka spíš lže... ale vlastně jedna věc je pravdivá,žalud po obřízce tvrdne,protože vysychá a mění se jeho kůže,takže je pak tvrdší a méně citlivý,takže jedině tak.. :)
Pokud musí ze zdravotních důvodů mít obřízku-tak není očem diskutovat.Ale jinak proč?Že partnerka chce?Když Tě kousek ubude tak to nemůže být lepší?A pro tebe to může být jen horší.Menší citlivost je neoddiskuvatelné-to je fakt (žalud připravíš o ochranu).A velikost a tvrdost Ti pomáhají,ale nerozhodují o kvalitě orgazmu ženy.To záleží jak umíš číst potřeby ženy a jejich umění naplnit a pokud ve Vašem vztahu rozhoduje jen co do ní zasuneš tak je Váš vztah dost chudý.A chce se to zamyslet nad celým aktem a né jen nad penisem.
jako už předtím výše opět souhlasím...
Já bych měl pocit,že mi něco chybí a to dost podstatného!
takze,obrezany ma dlhsiu vydrž,ma asi aj viac trecej plochy o ženu,hygiena,a este aj mnoho ineho čo sa už napisalo.Nevyhda,predsa len nieco chyba niekedy.A vlastne je to o tom že proti gustu žiaden.....A ešte by som len dodal že keby som nemusel tak nie som obrezany.A ak niekto ma na vyber neponahlať s tym vratit sa o neda xixi
Předkožka se vyvynula u člověka kůli tomu že chodil nahej po trávě tak mu předkožka chránila žalud... Nemám žádný problémi s tím..citlivost je vysoká a to mám obřízku už 16 let..tak nevim o čem diskutujete...
evidentne mas problemY, s gramatikou
Nedá mi to ještě nepřipojit jeden zajímavý postřeh. Pro prostudování problematiky obřezaných mužů jsem zjistila, že neexistuje vědecky doložený důkaz o tom, že by se u obřezaných mužů věkem zhoršila vzrušivost či potence. Tyto studie byly prováděny v USA a Izraeli, kde je obřízka běžná, a vždy byl vybrán vzorek mužů jako věkový průřez populace. Reakce obřezaných mužů byly porovnány s populací mužů neobřezaných a bylo zjištěno, že ve schopnosti erekce a vzrušivosti mezi nimi není žádný rozdíl. Takže tě mohu ubezpečit, Martine, že ve čtyřiceti, pokud budeš chtít, budeš souložit úplně stejně jako neobřezaný muž. Co se týče masturbace a manipulace s obřezaným penisem, je to trošku jiné, ale záleží na šikovnosti a cviku a dobrá milenka ho postaví do pozoru, ať je obřezaný nebo neobřezaný. Nevím, že bych kdy měla problémy provozovat s obřezaným penisem jakékoliv sexuální hrátky, jde s ním dělat úplně všechno tak jako s penisem s předkožkou. Takže můj názor je takový, že než se trápit se špatně fungující předkožkou, pryč s ní. Bez ní to jde taky ;-)))
No brát za bernou minci studie zrovna ameriky se mi nezda zrovna za dobré.Vždyt právě amíci falšují snad všechny výsledky které jen trochu odporují jejich názoru.Když jsou zdravotní problém tak není o čem hovořit. Ale jinak proč? Ono se dá také chodit když schází prst u nohy.Ale lépe?
A co máme podle tebe brát za bernou minci? Tvoje zkazky o amíkách? Navíc Lolča psala tohle: "...než se trápit se špatně fungující předkožkou, pryč s ní. Bez ní to jde taky"
Já si taky myslím, že pokud všechno funguje jak má, je lepší si předkožku nechat. Minimálně proto, že by se při obřízce mohlo něco stát, doktor je taky jenom člověk, můžeš do toho potom chytit nějaký zánět atd.
Jinak vzrušivost porovnat nemůžu, ořízku nemám. Ovšem ale z logiky věci plyne, že bude menší. Na druhou stranu budeš při sexu "ve větším" kontaktu s tou ženou/mužem, čili podle mýho laickýho názoru to má svoje pro i proti.
Ptát se někoho, kdo se nechal obřezat až v pozdějším věku (a nebylo to ze zdravotních důvodů) je dost zbytečný, protože jeho názor bude určitě zatížený tím, že se pro to sám rozhodl, tedy viděl výhody, který to nese a rozhodl se pro to i když si těma výhodama nemohl být jistý, musel tomu věřit. Ptát se někoho neobřezaného je ještě větší blbost, to je jasný, ten o tom nemá páru.
Zbývají teda lidi, kteří to původně nechtěli, zažili sex s předkožkou a potom se něco stalo a oni o ni přišli. Tihle to mohou posoudit, ale takových bude relativně málo, čili to bude taky zatížený chybou.
Máš alergii na Ameriku? To je samozřejmě pochopitelné, ale jak chceš zpochybnit lékařský výzkum? Zřejmě porovnávali tyto státy i z hlediska techniky provedení obřízky, což je další zajímavý fakt. Beze sporu je ale jasné, že pokud má být obřízka provedena z hlediska zdravotního, není co řešit a za tím názorem si stojím. Pokud si jí někdo nechá udělat, protože sám chce, no pak je to jen a jen jeho rozhodnutí a nikdo z nás nemá právo mu do toho kecat, se svým tělem nechť každý naloží, jak uzná za vhodné. Sám si musí zvážit všechna pro a proti. Ale to my tady asi těžko vyřešíme, že?
ne ani mne nenapadlo polemizovat,když jde o zdravotních důvodů. No a opravdivé údaje z USA.Tak těm může člověk jen těžko věřit.Stačí jen trochu s jakou lehkostí lžou,vraždí po celém světě jen aby jejich imperium vzkvétalo dle jejich představ.(já vím to sem nepatří,ale někdy to člověku uklouzne)
No z Ameriky taky nejsem odvázaná, ale co se týče věděckých studií, prostě o tom polemizovat můžeš, ale jednoduše se to dá ověřit, a proto se nefalšují... otázka je, jak se s tím výsledkem naloží, pak je jednoduché si říct, že předkožka je na těle navíc a tak jí ušmiknem... ale jak jsem řekla, každý musí být k sobě natolik zodpovědný, aby se rozhodl sám, jestli takový zákrok podstoupí nebo ne, je to rozhodnutí jednotlivce.
tvoj názor sa mi páči :) Dakujem cmuk
Pakliže se mně souloží fajn,nevím proč bych měl experimentovat obzvláště když je proces nevratný!
Když se ti fajn souloží, tak to přece neřeš...;-)))
Ja som trebars neobrezany a uvazujem nad tym ze sa dam obrezat. necitim sa takto moc dobre.
Někdo pořád zpochybňuje pocity a zkušenosti obřezaných. Myslím, že bych určitě neradil něco, co jsem udělal. Po obřízce je sex opravdu úplně něco jiného, je to úplně jiný prožitek. Pokud někdo váhá, má svůj rozum a měl by se sám rozhodnout.
Ahoj vsem, mam takovy problemek. Sem dneska asi dva a pul mesice po obrizce. Bylo mi receno ze to trva tak tri mesice nez se ta vetsi citlivost odejde. No ovsem mam z toho takovej spatnej pocit jelikoz u me to za chvili tri mesice budou a furt mam s citlivosti problemy a pomalu mam pocit ze se to vubec nemeni. Jake jsou vase zkusenosti? Odejde to pak najednou nebo se mam pomalu loucit se sexualnim zivotem?:D Diky
z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, ze je to hrozne individualne...U mna to zacalo ustupovat po 4mesiaci...Aj ked musim povedat ,ze aj rok po obriezke je cast kde bola uzdicka tiez celkom citliva, ale to je len dobre.Totiz neviem jak u teba, ale ja som mal uzdicku odstranenu a bola nahradena nejakou novou...je to celkom citlive, ale berem to skor jak vyhodu...To mas jak so sexom po obriezke, hovori sa ze po mesiaci sa moze, ja si neviem predstavit ,ze by som sukal mesiac po...takze kus od kusu :)
Já obřízku nemám, jen jsem jako mimino podstoupil nějaký drobný zákrok kvůli zúžené předkožce (podrobnodti nevím).
Dle mého názoru je úplně jedno, jestli je muž obřezaný či nikoliv. Každé má své výhody i nevýhody. Muži po obřízce tvrdí, že je pak sex lepší, intenzivnější, ..... Podle mě jde o to, že sex je po obřízce JINÝ, je to něco nového, proto se to zdá lepší. Řekl bych, že kdyby od mala obřezanému muži přišili předkožku zpět, tak by také tvrdil, že je sex lepší. Citlivost obřezaného penisu musí zákonitě klesnout - obnažený žalud se neustále tře o spodní prádlo. Ať si zkusí neobřezaný muž strčit penis se staženou předkožkou do slipů či trenýrek - je to někdy dost nepříjemné. Penis proto časem ztratí část své citlivosti, což je výhoda pro ty, co trpěli předčasnou ejakulací. Onanie při absenci předkožky vyžaduje jinou techniku a zřejmě i dostatek lubrikantu. Hygiena je ale jednodušší.
Kdo není obřezán a chce vědět jaký asi je sex s obřízkou, tak ať si na chvíli při "zásunech" přidrží předkožku staženou až ke kořeni penisu, tak aby se při pohybech neshrnovala.
Mojí partnerce se například obřezané penisy nelíbí, ráda si totiž hraje s předkožkou. Já mám taky raději, když má žena větší pysky, když jsou malinkaté až žádné, tak si není s čím hrát.
A taky je to o módě, sebevědomí a zdravotních potížích - ženský si nechávaj zvětšovat/zmenšovat prsa, chlapy si obřezávají penisy.
Toť moje názory.
Jo,plný souhlas,když člověk o něco přijde,tak to nemůže být lepší.Jiný to ano.Ale proč se obřezávat v našich končinách,kde dodržovat hygienu není tak velký problém.Proč se připravovat o možnosti hraní?
ahojte som mlady chalan.....zatial panic. mam taky problem ze nemozem si predkozku pretiahnut cez zalud. bude mi to neako rpekazat v sexe alebp musim ist na obriezku?????? za rady dakujem
Dik za komentar k obrizce tusil jsem ze je nekde tema ale nemohl jsem ho vyhledat nepodival jsem se hlavne nahoru na vyhledavani ze jde i hledat forum,jak je to s tou citlivosti?premejslim ze zmena je zivot a kazdy clovek by mel v zivote porad neco zkouset noveho...tak uvidime jak to vse dopadne pry mam podle kamaradky tesnou uzdicku,pri postaveni predkozka jde tezce stahnout,dyz uz obrizka tak uplna:)
Tak za sebe můžu říct že to mám už tuším 5 let a šel jsem na to ze zdravotních důvodů a řekl bych že je to o dost lepší než předtím.Každopádně ale nevidím důvod proč do toho jít pokud člověk nemusí ;).
Tady to každý vychvaluje...tak trochu z jiného soudku. Jsem obřezaný od mala. Mizerná citlivost, obtížné masturbační techniky (zvláště, když je to na partnerce, ta prostě neví, co s tím) a z toho vyplývající problémy s častým malým poraněním, protože je těžké odhadnout míru, když vlastně není jasné co a jak. Při souloži se v mých kristových letech začíná nevyplácet snížená citlivost u určitých poloh, musí být totiž drážděna jen konkrétní oblast (předkožka totiž normálně přenáší stimulaci i na ne přímo drážděná místa). Bez předkožky je ten váš zas o pár milimetrů užší, což se "vyplatí" u partnerky po porodu. Díky, nechci.
Tak s tímhle si dovolím nesouhlasit.Aspon u mě to bylo tak že krátce po zákroku jsem měl tu citlivost naopak extrémní po čase se to vrátilo do původních kolejí.A pokud jde o to že je menší tak právě naopak jak co se týče průměru tak i délky "nabyl".
Nabyl? Do délky, do šířky? E? Co?

Uvědomujete si, že já mluvím o 25leté zkušenosti?

Neútočím, ale přijde mi to, jako by se tady přetahovali o slovo soukromí chirurgové. Už ze statistického hlediska nemůže mít každý jenom pozitivní zkušenosti. Nehrajte to na nás.
Ale já se nedohaduju jen říkám svoje poznatky ať si to každý přebere podle sebe :).Pokud na to někdo půjde jen pro to že je to "in" nebo bůhví co je to u mě vůl protože je to zbytečná záležitost naopak pokud máš zdravotní potíže a toto je vyřeší nevidím v tom problém.
pridam panove moju skusenost, budem mat 26 a som obrezany cca 3roky, zo zdravotnych dovodov.Zastavam nazor ,ze pokial clovek nemusi tak proc to delat, ale ked mate zdravotne problemy, tak potom si myslim ,ze je to dobra volba, nakonec ina cesta ani moc neni(co su vselijake masticky a podobne somariny, to je na prd).Ja som rad ,ze som to podstupil pretoze ,som mal zuzenu predkozku a taky kratkou uzdicku, takze v mojom pripade, sa po zakroku bez prehanania zmenil svet :) Hlavne sexualny :))) Co sa cistlivosti tyka,cca pol roka, bola cistlivost hodne vysoka, potom sa vratila do normalu, momentalne by som povedal ,ze je primerama.Uvidime co bude dal...ale klamal by som keby som obcas nerozmyslal nad tym ,ze co bude s citlivosti za 15-20rokov.Este jeden postreh, partnerke sa to moc paci, ta je s nim nadmieru spokojna :) Co sa honenia inak tyka, v tom nevidim problem, ani partnerka ked to dela...je to spis o sikovnosti, resp. treba jej ukazat co a jak :)
Přesně tak měl jsem to stejně jen obřezanej jsem delší dobu.
KDYŽ MI BYLI ČTYŘI NEŠLO TO JINAK A MOC TO TENKRÁT BOLELO, TA FIMÓZA, JÉ JÁ PLAKAL. STOJÍ MI NĚKOLIK HODIN DENNĚ A HONÍM TAKTÉŽ NĚKOLIKRÁT DENNĚ. MĚL JSEM PÁR ŽEN A SE VŠEMA JSEM DOSÁHL VYVRCHOLENÍ HJAKO NIC, SPÍŠ DŘÍVE NĚŽ DÝL (NEBOJTE BABY TRÉNUJU). MANŽELKA JE SPOKOJENÁ. JSEM RÁD ŽE NEJSEM "MRAVENEČNÍK" A ŽE MŮŽU BÝT VOŇAVEJ, NEMÁM - LI KONTROLU NAD KVALITKOU HYGIENY ANI NEVYRÁŽÍM DO ULIC! OBŘÍZKU VYMYSLEL PRO ŽIDI PÁNBŮH A POKUD VYMYSLEL U SEXU SLAST NEUBRAL BY JEN TAK NA TÉ SLASTI HLOUPÝM ZÁKROKEM. MÁ TO JISTĚ SVŮJ HLUBŠÍ SMYSL, TA OBŘÍZKA, BYŤ JE TO ÚSMĚVNÉ. PRÝ POKUD SE PROVEDE CHLAPEČKOVI Ý DEN PO NAROZENÍ, JE TO TAK MÁLO BOLESTIVÉ A PRÝ TO ANI NEKRVÁCÍ. TO ALE NEMŮŽU NIJAK DOLOŽIT. MUSÍTE ZA RABÍNEM NEBO CHIRURGEM
CORRECT: 7 DEN PO NAROZENÍ
MÁM HEZKÝ PÉRO ALE BLBOU HLAVU:)
Mohol by mi prosim niekto napisat vyhody obriezky oproti noseniu stiahnutej predkozky? Napriklad, ak si stiahnem predkozku, tak postupne zalud si na to zvykne, a teda argument, ze po obriezke je dlhsia vydrz pada.
na výdrži se nic nemění. Jen ze začátku je citlivější, tak to může být znát:-)) a nejen v sexu, první dny jenom kontakt s oblečením bude prožitek, ale jen na chvíli než si zvykne. A vypadá to dobře:-)) koukni sám.
http://www.amateri.cz/g 364999
první dny po operaci s oblecenim jde prekonat tim ze si ho obvazete necim latkovym
No ja jsem rád že svoji předkožku mám...proč se toho zbavovat... nechápu...kdyz uz to mám tak si to hned nemusím řezat ne...
pochop ,ze v nasich statoch sa to robi v drtivej vacsine zo zdravotnych dovodov...kdo nemusi ,ten to nedela, keby si mal zdravotne problemy tak si to nechasufiknout aj ty :) Ja som musel, takze v zasade som mal dve moznosti, prva bola sa dokonca zivota trapit a neuzivat si sex a druha cesta obriezka, takze neni o com.
Jsem přesvědčená o tom, že to bylo v tvém případě rozhodně správné a jediné řešení ;)
Někdo něco nového?Obřízka je velice zajímavý zákrok.Zatím nebyla nijak veliká možnost tuto změnu odstranění překožky pořádně vyzkoušet.
já můžu z vlastní zkušenosti jen doporučit.Delší výdrž a stále voňavý penis.Miluje to partnerka i moje doktorka.
ahojte, poradíte mi někdo rozumného doktora, který bez zbytečných řečí za rozumných podmínek provede vylepšení volné obřízky, případně jiné úpravy penisu? Nejlíp severní morava... pfil@centrum.cz
No to co tu pisete... ja dlho nad tym uvazujem, ale mam dost z toho strach. Predsalen clovek si nenecha rezat kazdy den do penisu :) skusim nabrat odvahu a zajst k urologovi, co povie.
Každý den to určitě není,ale pokud přeci jen půjdeš,tak ti po zkušenostech doporučuji celkovou anestezii.
a kde ti teda tu obřízku dělali? Kolik jsi zaplatil?
ja ti ji muzu udelat v praze na klinice zadarmo da se to udelat na pojistovnu jsem lakar ozvi se na tel 777562185
ok ozvu se, doufám, že mi zvedenš telefon...
www.obrizka.nazory.cz
Nevyhody jsem zatim zadny nepocitil.Uvidime jake to bude ve stáří.
Znám důvěrně jednoho obřezaného, kterému obřízka nijak nekazila sex ani v jeho 70-ti letech. A byl obřezán Asi od 5-ti let. Takže tak špatná nebude, ostatně penis má pokožku jako zbytek těla...
obrizka.webnode.cz
http://s21.bitefight.cz/user/b ite/35405
Docela by mě zajímalo kolik procent mužů je obřezaných.
a z návštěvy nudapláží nejsi schopen udělat statistiku?
Asi by to šlo, ale nebyl by to reprezentativní vzorek...řekl bych, že z těch co tam chodí by to byla tak desetina, přibívá však mužů vyholených, těch odhaduju tak 60%, souhlasí se mnou někdo?
dufam ze pomozem s tou štatistykou ja som obrezany, a este aj vyholeny:-)
no nevím, v sauně jsem většinou sám, komu čuměj na holej žalud a na nudapláži z těch 30 či 40 stálých návštěvníků tak dva.. já a jeden starší chlápek
Obřízka u nás moc častá asi opravdu není. Ale naštěstí jsem si v sauně ani ve sprchách v bazénu nějakých zvědavých pohledů na mé intimní partie nevšiml (přestože by k nim mohl být i podstatnější důvod, než že jsem obřezaný :-).
V předkožce je velký počet nervových zakončení, které způsobují její citlivost a příjemné pocity při její stimulaci. Odstraněním předkožky o tato nervová zakončení přijdete. Pokud není k obřízce zdravotní důvod, je obřízka nesmyslnou rádoby módní frajeřinou. Asi jako když si dámy v předminulém století nechávaly odstranit spodní pár žeber kvůli vosímu pasu, který byl tehdy in.
Obřízku mám a neměnil bych. Šel jsem ze zdravotních důvodu
Dost záleží jaká metoda obřízky se použije. Třeba u sleeve resection ti část předkožky zůstane jenom ji máš trvale za žaludem. Když srovnám stav před obřízkou a po ní výše uvedenou metodou, pokles citlivosti nepozoruju. Jen se prostě nejcitlivější oblast přesune z předkožky pod žalud. Dokonce bych řekl, že na masturbaci je to ještě citlivější a jsem schopen se udělat snáz a rychleji. Při souloži naopak vydržím o dost více a partnerka mě více cítí. Rozhodně bych zpět neměnil.
Dovolím si říct svuj názor , záleží strašně moc jakou obrizku muž má .. beru to dle sebe … nedovedu si představit podstoupit obrizku úplnou a nízkou … kde je odstraněna vnitřní část predkozky .. a ta hruba vnější je prisita hned pod zaludem… ano potom muž přijde o strašně moc a ztratí strašně moc citlivosti … a věřím ze pro nej sex , je špatný a není spokojený … ale když má obrizku , jak já , tu co se dela v USA , u židů , muslimů .. tak vnitřní předložka zůstane a pekne se napne , když dojde ke stoporeni … a muž si naplno a intenzivně užívá každý dotek .. a dokáže byt při sexu velmi vnímavy a dokáže byt i pomalý , což hodně žen potřebuje k dosazení orgasmu . Jediná nevýhoda , je při onanii a to bez lubrigacniho gelu nejde … a možná bych ještě řekl , ze když má žena delší labia .. tak to muže trosku víc dřít a je dobre to mazat .. ideální je holka co má labioplastiku , což je velice běžné i u nás a tím pádem vše malinke .. takže se tam nic neplete při sexu .. a je to pecka
Obřízku mám, ze zdravotních důvodů. Výsledek není úplně ideální, ale ve srovnání se stavem před tím je to nebe a dudy. Snížení citlivosti moc nepozoruji.
Obtezany jsem od peti let tak nemůžu posoudit před a po. A na funkci to vliv nemá
Mam od 5 let. Naprosto bez problemu, zeny to miluji, zvlaste oralni sex, vzdy cisty a vonavy. Citlivost - nepozoruji, nekdy jsem hned. Spis mi to vadi v kondomu, tam se priznam, ze napodruhe z toho moc nemam. Ptal jsem se svych partnerek, zdali pocituji nejaky rozdil - nektera si toho ani nevsimla. Za me - nemenil bych
A prosím tě, po čem ti ten žalud teď tak voní? *9* Můžeš to k něčemu přirovnat? Fialky a tak...
Obřízku mám cca 7 let. V klidu po ní vypadá o dost menší, mám úplnou. Hygiena je lepší, ale s tou jsem problém nikdy neměl. Chvíli jsem si zvykal. Citlivost jde o dost dolů. Při souloži již nejsou cítit ty příjemné jemné pohyby díky předkožce. Výdrž +- stejná, ale hůře se mi řídí průběh. Prožitek celkové, i orgasmus, jsou výrazně slabší, bohužel. Po kalbě je ráno citlivost tak nízká, že orální sex skoro necítím. Musel jsem si zvyknout, ale znovu už bych si toho nešel. Na diskuzi o obřízce na Webnode se vykašlete, mažou tam negativní názory. Na jiných fórech si přečtěte o problémech, které zmiňuji.
Jinak, jak už bylo psáno výše. Jsem jeden z mála exemplářů, který dokáže říct, jaký je rozdíl mezi před a po. Většina je obřezaná už v dětství a nemá srovnání. Já ano. Za mě říkám - pokud nemáte zdravotní problém (fimoza, krátká a), který nelze řešit jinak (u udičky např. freunoplastika), vykašlete se na to. Přijdete o 70% erotogenních zón. Tomu, kdo navrhuje odebrat i uzdičku, bych sekal jeho pero. Uzdička zůstává po úplné obřízce jedinou citlivou zónou, díky které si orál ještě jakž takž užijete, až si na změnu v přístupu zvyknou vaše partnerky. Většina doktoru u nás hlavně ani neví, že je více typů obřízek a udělají vám tu nejhorší. Jděte s tím na plastiku! A začněte nejdřív od částečné, do úplné můžete mít vždy a už není cesty zpět. Určitě chtějte vysokou a těsnou. Pokud nebude operater tušit, co to po něm chcete, utíkejte jinam!! U vysoké těsně zůstává vnitřní list předkožky, kde je nejvíce citlivých zakončení. Jinak je to bída!