Aky fotak pouzivate ?

rady a skusenosti pri foteni

Doteraz sme posuzivali Miu800 a presli sme na E-500... Napriek tomu ze ho mame doma len par dni a stale sa ho ucime ovladat niektore nase foto sa uz da pozriet.
Na fotkách jde poznat, že je to foceno něčím slušnějším, než kompaktíkem. Jen olympus dosti šumí, takže už i při ISO400 je to citelně znát - když se slečna nebude mrvit, tak dej raději delší čas. Díval jsem se na tvoje fotky, záběry celkem fajn, ale dávej si pozor na nečistoty na objektivu - máš ho dosti zaprasený a potom přepaly jsou zde spíše na závadu (ne vžd y tomu tak je).
- léta jsem míval A60 (a musím říct, že z něj byly asi nejlepší fotky ze všech fotáků, co jsem měl v ruce.. samo z těch jednodušších/levných) dokonce jsem měl dohromady 3, ale nedávno už umřel i ten poslední :-)
- tak jsem pořídil zánovní A75 a řeknu vám, fotky pěkně na prd LOL
- vyhlídl jsem si A610, ale nevím, jestli rovnou neskočím do S3-IS no uvidíme, jak budou prachy
(sorry, že sem píšu, i když tu nemám žádný galerie.. ale manželka je bohužel frigidní jak polární záře, takže leda jestli se najde nějaká kundička z Prahy na focení, no..)
pokud na to vyclenis fondy tak s3-IS je velice dobry reseni, jinak si myslim ze staci i 530
ja mam olympus c765, pokud ma dost svetla tak v poho, v seru je to horsi ale stativ a delsi cas to resi, normalne obtezuju s fotakemobleceny, myslel sem ze bych tady splasil naky dobrovolnice na akty ale zatim to teda nevypada :(
nevim co mi kocickasexi psala , ale uz mam pripadne o neco vetsi fotak po 11 letech kdykby se nasla nejaka ochotna figurantka :)
tak vase fotky jsou pekne z obou fotoaparatu ... ale neni to jen technikou! ;o)

my pouzivame Minoltu Z2 a sikovny Photoshop. kdyz by to slo tak bysme hned menili za WideZoom Olympus.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
zrušila jsem pádem foťák (Olympus SP350, oprava asi bude stejně drahá jako nový stejný). Takže něco přidám a chci si koupit nový. Jaký je dobrý? Co chci(a budu mluvit hodně jako laik): aby měl dobrý poměr cena/výkon, aby se dlouho neprobouzel mezi fotkami a daly se dělat za sebou rychleji, aby mě nestál víc než 20 000,- (plus mínus), ideálně měl dlákové ovládání samospouště, nepadala mi pod tíhou ruka. Fotím sebe a rodinu a půjčuje si ho dcera, co fotí takové turistické a sportovní fotky (já a kamarádi na pivu, já a lezení po stěně..) Byla jsem dosud laik-Olympusák.
ja mam Canon EOS 350D
je dorej rychlej a canove do 20000,- ale je to digitalni zrcadlovka
Canon EOS 400D
optika: 1. Canon 5Omm f/1,8 II - ten pouzivam vyhradne na akty, ma super kresbu a aj za horsich svetelnych podmienok sa da fotit z ruky bez blesku.
2. TAMRON AF SP 17-50MM F/2.8 XR Di II
Výběrem jsem taky došla k digitálním zrcadlovkám; sice s tím, co umím, pravděpodobně ještě tak rok na všechny možnosti nedosáhnu, ale chci mít možnost to zkusit. Pročetla jsem spoustu recenzí, radila se s mnoha lidmi. Nakonec mi vyšly 3 možnosti: Olympus 400 (asi to má nějaké písmeno před číslem, ale to asi není podstatné), Olympusem fotí jojo (500) a ty fotky jsou dobré. Pak Nikon D80 a Canon 350 a výš. Olympus je pro mně srdeční věc (vždycky jsem za svůj mrňavej fotící život měla Olympus). Nikon je určitě sakra dobrý, ale o pár tisíc dražší než srovnatelný Canon. Takže Olympus nebo Canon, teď jsem víc nakloněná Canonu - prý je to jako pistole, musí to padnout do ruky a pak se člověku vede. Díky za ty tipy k objektivům, v kitech bývají takové ne moc vhodné na to, co chci.
ahojte..jen bych se chtel zeptat jestli nekdo mate zkusenosti s fotakem panasonic/lumix dmc fz8..jako na netu si prectu recenze...to jo..ale chtel bych taky vedet neco jako tak primo z ruky..od podlahy..diky moc.amaterum zdar!
panasonic je myslim dobra volba. doporucujiho vsem znamym i neznamym.. sam jeden mam + zrcadlovku:)
Nikon D300, Nikkor 70-200MM F 2,8 vr, Nikkor 18-70mm f3,5-4,5 AF-S, Nikkor 50mm F1,8, blesk Nikon SB800 .)
heheh tak nafot nieco rozumne ;o))
priniesol Nikon D80 a dva objektivy :o)) vrele doporucujem
Ja mam Canon 400D a maximalne mi vyhovuje. Pro normalni foceni staci i dva pribalene setaky (18-55mm, 1:3,5-5,6 a 55-200, 1:4,5-5,6). Spis se chystam na poradny blesk (Speedlite 580EX) a taky slusny stativ.
Ja mam Canon 400D a maximalne mi vyhovuje. Pro normalni foceni staci i dva pribalene setaky (18-55mm, 1:3,5-5,6 a 55-200, 1:4,5-5,6). Spis se chystam na poradny blesk (Speedlite 580EX) a taky slusny stativ.
... foťák, ani nevím jaký, musel bych se podívat a fotíííím... a stačí !A přispěvek ... "ukradli mě ho """ Dobře ti tak !!! Někteří si dávají na své věci pozor a váží si jich !!! čáááááuuuuu.... a polepšete se ! Připadá mě celá tato diskuze, jako chvástání... kdo má lepšího !!! ... foťák...
píče na to co vy fotíte kokoti vám stačí i hodně ubohý telefon vy zmrdy vole
Taky si myslím,nikdy jsem tady neviděl pořádnou fotku.Přitom akty jedině analogem,a to není pouze můj názor.Tento server je jenom výblitek konzumních fotek.Hlavně že se tu všichni chlubí co jim vysí na krku,a skutek utek.Zdar
Nemůžu si stěžovat ani na jeden jsou super
sklo: 24-70mm 2.8 USM 70-200mm 2,8 USM + NIKON D200 a celou sadu objektivů, nechce se mi to vypisovat, něco s tím umím a rád pokecám s někým, kdo ví o co jde. díky
1) Pokud někdo máte příležitost fotit s oběma modely s kterým z nich je možné fotit při slabším osvětlení aby fotky ještě stále byly velmi kvalitní? Styl focení ( viz. má galerie ). Uvažovaný objektiv 18-300 mm. Případně doporučte objektiv se kterým máte při slabém osvětlení perfektní zkušenosti a zároveň by umožňoval zoom v rozumném rozsahu (viz. galerie).

2) Z obou stran ( nikon vs. canon) se ozývají pocity líbí - nelíbí. Budeme vděční za připojení důvodů PROČ se líbí fotky onoho modelu. Ideálně připojte i ukázkovou fotku demonstrující výhodu či nevýhodu foťáku.
Děkujeme :-)

Z internetových recenzí prozatím víme, že při menším světle zvládá méně šumu ( snad ) canon, fotky našeho " stylu " nám u canonu připadají hřejivější a barevnější, malá hloubka ostrosti působí u canonu hravěji. Nikon se nám zdá precizně studeně strohý, ale usuzujeme jen na základě fotek z internetu.

Díky za vaše osobní pocity/postřehy.
Mám oboje, Nikon i Canon v trošku lepším provedení, než popisuješ a o všem by šly vést dlouhé debaty.
Lomo lc-a,Pentacon sic,Agfa Isolette,Mamiya Ze 2,Ricoh FF1,Canonet,Minolta Hi-matic,Nikon F4,Fed 2-Fed 3.Smena 1,Smena symbol,Zenit 3M,Exa 1,Corina
Canon 5D mark III.
Skla na portréty (záleží na okolnostech a podmínkách): sigma 50mm f-1,4, canon 70-200mm f4, tamron 90mm f2,8, canon 24-70mm f2,8.
PS: na šmírování-canon 100-400mm a někdy s converterem 2x.
D800 + Nikkor 24-70 / Sigma 150-600 podle typu fotek :) Pokud by nějaká žena měla zájem o focení venku, může napsat a zkusíme něco vymyslet. Jde mi jen o foto. Lukáš (Praha - Háje)
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Nick sis změnil,ale modus operandi stejny
Už zase úřaduje s mazáním. Jak praví známé rčení: Považte se dotknout ega opičky, začne po vás házet kokosy.
Vlákno 16 let staré :-)

Ale odpovím. Středoformát Fuji GFX 100s ...a někdy telefon.