Valentýn...
Nedá mi to a chci se zeptat kdo bez toho, aby musel googlit ví proč se slaví sv. Valentýn jako svátek zamilovaných? Když pominu tu komerční nabubřelost kolem toho.
Nedá mi to a chci se zeptat kdo bez toho, aby musel googlit ví proč se slaví sv. Valentýn jako svátek zamilovaných? Když pominu tu komerční nabubřelost kolem toho.
Ten příběh zná asi každý, ale důvod proč se slaví bych v něm nehledala.
Tak na to stačí gůglit, je k tomu docela fajn historie.
Svatý Valentýn žil v Itálii ve městě Terni. Zázrak uzdravení. Na jeho svátek tam jezdí hodně lidí, ale pokud se pamatuji, tak každou mši se čtou přání věřících, kteří přijdou do kostela sv. Valentina.
V rádiu dopoledne říkali, že to byl kněz, který oddával mladé páry a naštval tím vládce.
@Polibena_ohnem ne :P Bavíme se o 3 stoleti naseho letopoctu
3 Follower
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing.