Nastavení společnosti

22.7.2021 16:58 M1chal_2

Věc, kterou v dnešní době moc nechápu je nastavení společnosti. Má si být muž s ženou rovni? Pokud by kdokoliv řekl, že ne tak ho lidé úplně "zničí" ale když se bavíme o tom jak je rovnoprávnost řešena tak mi připadá, že se tahá jen na jednu stranu. Proč by měl být muž ten, který vydělává všechny peníze? Proč nikoho nezajímají mužské duševní problémy?

Tímto neříkám, že by to snad jedna nebo druhá strana měla jednodušší nebo složitější ale kruci není rovnoprávnost náhodou to, že by na tom měli být obě pohlaví stejně?

Edit: Z komentářů jsem se dověděl, že existují mezi lidmi výjimky. Ano děkuji za info ale nic co bych nevěděl ...

User comments

Please log in to add a comment.

ForbiddenOrbit
ForbiddenOrbit 16 days ago
Rozhodně se tato situace zlepšuje. Ve velkých městech mnohem rychleji, než na vesnicích.

Věřím tomu, že hlavním klíčem k úspěchu je vzájemná komunikace a zdravá sebeúcta/ sebedůvěra.
Nestává se tak často, že by muž byl zesměšňován za své psychické a emoční problémy. Co se děje ale mnohem častěji je, že se muž sám za své problémy stydí a tak o nich nemluví - ego mu to nedovolí.
Přitom těch lidí, kteří by si jej bez předsudků vyslechli je hodně.
Pokud jeho partnerka jej za toto bude zesměšňovat a brát na lehkou váhu, má ona větší problém se sebou.

Mužské ego, které už tu bylo zmiňováno je nepřítel, v dnešní době je to otisk minulosti, zbytek staré stereotypní výchovy tvrdých chlapů, studených otců a dědů. Z té doby pochazí většina zaběhlých stereotypů:
Chlap je tvrdý
Chlap nebrečí
Chlap zabezpečí rodinu
Chlap rozhoduje
Chlap vlastní rodinu

Přitom v minulosti toto mělo své opodstatnění vzhledem k těžké době, ale do 21. století toto nepatří.

Stačí přitom tak málo.
Muž musí přijmout sám sebe, objevit svoji mužskou energii.
Chlap má být tvrdý, ale dostatečně empatický na to, aby ostatním nezpůsoboval bolest svojí neústupností.
Chlap nemá kňourat a neustále si stěžovat na to, jak je život těžký, ale měl by být otevřený se o svých problémech se svými blízkými bavit a nedusit vše vnitřně.
Chlap nemusí vše platit a není jeho povinností vydělávat víc, ale měl by dbát na to, aby nebyl jen obtížným příživníkem, který na dávkách čumí na fotbal. Takový člověk nerespektuje sám sebe a tak jej nemůže respektovat ani okolí.
Chlap by měl být rozhodný, ale své rozhodování připůsobit tomu co si přeje okolí.
Chlap vlastní zodpovědnost jen sám za sebe.

Dnešní svět je stále světem bílého muže.
Jakmile se muži vnitřně uzdraví, tak nám bude všem lépe.
@Fame78 No právě, že jsem si o tom něco přečtl i něco zažil a zajímalo mě jak jsou na tom lidi tady
@Ditus S tím začátkem bych ještě tak nějak možná souhlasil ale konec, že nás společnost neovlivňuje, vážně? Společnost možná život neřídí ve všem ale má velmi patřičný vztah v našech životech hlavně v dětství kdy se jen díváme na to co se děje kolem nás a snažíme se to napodobit. Jediné co se dá udělat je buď se od ní odtrhnout úplně nebo se dostat do jiné.

@knezvpokuseni Dobře děkuji za uklidnění, rád tomu uvěřím
@Lia_L Snad je to tak jak říkáte a časem to taky tak budu vnímat.
Ano, muž i žena jsou si podle mě rovni. Začnu tedy mužem, abych nevyzněla jako horlivá feministka.

Muž - Proč by měl být muž ten silný? Proč by měl muž vydělat více peněz? Proč někdo říká "kluci nepláčou?" Vždyť i muži mají city, jsou muži, které místo aut zajímá hezké oblečení a není na tom nic divného. Jsou muži, kteří nechtějí být ředitelé firem, lékaři, vojáci, ale chtějí být třeba kadeřníci, učitelé hudby, umělci. Není na tom nic divného. Každopádně stavení muže do pozice živitele rodiny je zastaralé a toxické. Kolik mužů reálně uživí rodinu? A ne, není ostuda, když muž nedosáhne ani na průměrný příjem. Vojna dělá z chlapců může - tak určitě, nás vychovala generace mužů, kteří byli na vojně, ale nejsme dost dobří.

Žena - Proč je žena stavěna výhradně do role matky? Na světě jsou ženy, které po dítěti netouží, třeba je více zajímá kariéra, vlastní osobní život, není na tom nic špatného. Stejně jako není nic špatného na tom, když má žena 5 dětí, o které s láskou pečuje. Žena může být dobrá lékařka, advokátka, ekonomka. Bohužel předsudky vůči ženám stále přetrvávají. Jsi hezká? Určitě budeš i blbá. Jsi hezká a máš titul? Určitě jsi využila svých zbraní a táhla to přes postel, protože muž se neumí ovládat 🤷🤦 Rovnoprávnost vážně není o tom, že si někde vzájemně rozvíjené hubu. Jestliže své konflikty řešíte násilím, tak to vážně není v pohodě.

Něco jiného je etiketa ve společnosti, kdy se k sobě chováme slušně. Prostě mi nějak nepřijde divné pustit sednout těhotnou, starší, nemocného. A pokud s tím má někdo problém, tak selhala výchova. Společnost se neustále vyvíjí, vždyť byly doby, kdy se neduživé děti házely ze skály, doby kdy se upalovalo za kacířství, doby kdy ženy neměly volební právo. A pak se během 1. světové přišlo na to, že ženy, které nastoupily do továren podávaly stejně dobré výkony jako muži. A je smutné, že jsou ženy v práci podhodnocené. Stejně tak je smutné ponižovat muže emocionální problémy.
Etika práv je hezký téma:). Určitě je od tebe odvážný, že ses do toho takhle nebojácně pustil, i když to nechápeš. Tak si o tom něco přečti...:)))
@m1chal_2 milý mladý příteli .... nepřežily ! Y .... ! někdy jsou ta í důležitá ......... a jinak společnost jsi já i ty a to že se revolucionáři řítí do ři** je zcela jisté ...a my s nimi .............. mění se společnost mění se komunikace ...a komunikaci teď ovládají recvolicionáři .....
jenže feministky odmítají toto gentlemanské chování právě jako znak nerovnoprávnosti, tím pádem nejsem feministka a rovnoprávnost nechci *3*
@Shaien Dosáhnou rovnoprávnosti? Ano bývalo ale dnes už docházejí jen do jistých extrému což jsou jen projevy nenávisti vůči mužům.

@Sakrasticky_DOM Nepřežili? většina těch věcí se týká jen toho jak jsou lidé bráni ve společnosti

@Vampirecorn To pak ale není rovnoprávnost ale gentlemanské chování to je pak kapitola sama o sobě
Můj milý příteli,

pěkný blog.

Mužské problémy a nejen duševní zajímají všechny ženy a také všechny muže okolo nich (neeexistuje žena, která má u sebe jediného muže) Je tam spojitost, vzájemná. Vždycky, Jde jen a vždy pouze o to, jak jsme je schopni společně vyhodnotit pozitiva společného soužití, stejně jako jeho negativa. Co dokážeme dát, nebo věnovat druhýmu a co už ne. Není to jen o penězích, je to všechno mnohem širší pojem a já jsem si jist, že až tohle poznáš, až tomu přijdeš na kloub, tento blog upravíš.

Tak hodně štěstí do budoucna, budeš ho potřebovat a to nejen pro sebe. (edited)