Miluji to plémě hadí

2.8.2016 12:30 · 1.354 vista sin_sen

Nejsem cynikem, ani nepřítelem žen. Naopak, jsem horlivým zastáncem naplňování potřeb žen.
Muž byl stvořen jako první. On může býti bez ženy, ač "pro člověka není dobré, aby byl stále sám". Žena však byla dána muži jako jeho doplněk, pomocnice. Žena nikdy nebyla stvořena k tomu, aby byla sama. Žena je ta, jíž má muž vládnout.
Bible symbolickými obrazy sděluje, že žena se v přílišné svobodě, jakkoliv o ni usiluje, necítí šťastná. Má-li "hodného" manžela, pohrdá jím. Pokud si však muž s ženou pohrává a není pro ni čitelný, ona po něm touží. Žena nezávislá, která si neuvědomuje své potřeby, tápe v temnotě; projevuje se pak nevyrovnaností, mstivostí, nepatřičným zájmem o lidi kolem sebe, celkovou nespokojeností. Není náhoda, že kultury, které nedávají ženám plnou svobodu, se vyznačují vysokou stabilitou; naproti tomu západní civilizaci charakterizuje rozpad rodiny.
Žena potřebuje, aby ji muž převyšoval, zejména intelektuálně. Muž, snadno čitelný a předvídatelný, tzv. "hodný muž se srdcem na dlani", je objektem pohrdání, vzbuzuje v ženě falešný pocit nadřazenosti, který ji činí nespokojenou.
Ženu je nutné udržovat v nejistotě, vystavit ji situaci, kdy si není jistá, co očekávat. Pak se bude její zájem koncentrovat na osobu muže, který jí tuto nejistotu způsobuje. Je však třeba mít na mysli, že pak se ženy bude muž obtížně zbavovat, neb žena je jako stín - viz známý citát. Jsem zvědav, kdo z přítomných ho zná.