Láska, svatba, rozvod...

10.1.2026 09:39·428

Mám už něco za sebou, jedu už x té gumy, tak jsem už něco viděla. Často vidím kolem sebe krach manželství. Co to vladtně je. Manželství je svazek dvou nadržených nepřátel. Ženy a muži jsou dvě bytosti, mezi kterými zuří od nepaměti válka bez konce. Už Ctirad a Šárka jsou toho příkladem. Od počátku světa spolu muži a ženy bojují. Od lásky k nenávisti. Pohanství bylo vstřícnější, katolizace však jasně určila nepřítele. Muž. Podlý tvor, ovládán nejnižšími pudy. A tak jsou lidé mladí, nadržení a chtějí si zašukat. V ten okamžik se zamilují do první osoby která je poblíž a dostupná. Často pod vlivem alkoholu, kuráž a krása je větší. Samozřejmě to do ní napumpuje, protože cítí blízkost a ví, že je ta pravá, že spolu chtějí miminko a hlavně šťastně zestárnout. Takhle ta euforie trvá přibližně do svatby, kdy je nutné se hlídat a moc se neprojevovat. A potom, až jsou dostatečně vyskákaní, on zjistí, že Mařena od vedle je lepší, jí se nechce, protože je těhotná, potom nemá čas, protože děti, on má zase kamarády, které nesmí zanedbávat, kde si všichni ozvěnou chimér potvrdí, že manželství je nepřátelství a je třeba se tak chovat. Potom přijde rozpor ve výchově, někde alkohol a už je to správné nepřátelství. Ona v ložnici, on na gauči... Sex zmizí, protože s nepřítelem se nemrdá, ve slabší chvilce si všechno vysvětlí, zase se milují, často z toho je další dítě a za 14 dnů je to ve starých kolejích. Na pracovištích jsou mužské party, ženské party, a každá skupina udržuje ten narativ nepřátelství mezi mužem a ženou, protože Blažena, která to má doma na prd, nebude chválit šťastné manželství Jaruny. Ale zaseje v ní semínko nenávisti, ať v tom není sama. U chlapů totéž. S tím rozdílem, že Pepa jí chce Karlovi možná ještě ojet. A pak přijde rozvod, protože ona vlastně neví, proč si takového debila brala a on neví, proč si bral takovou krávu. A tak se to opakuje a opakuje věky a všichni mají pocit, že jich se to týkat nebude, protože oni mají lásku. Blbost, láska neexistuje. To jen básníci vymysleli, aby někdo kupoval jejich díla. Existuje pouze dobrý sex, to je základ všeho. A inteligence, která velí neřešit nesmysly. Potom je vztah trvanlivý, jako salám z Agrofertu. :-)

428 megtekintés5 hónap
14 felhasználónak tetszik