GAMEBOOK pod pokličkou
Ačkoli o interaktivní příběhy (gamebook) tady nevnímám zájem, ptáte se, jak to vzniklo.
Není to tak, že bych musel ručně formátovat to, co vidíte. To by zabralo spoustu času a nešlo by to ladit.
-
Napíšu příběh do skriptu scénáře (nebo vezmu spoiler ze své připravované hry BISEXUÁLNÍ PODPROGRAM). Používám univerzální skript k tomu určený, který otestuju interpretem.
-
Napsal jsem si program, který hotový příběhový skript převede na markdown formát (se specifickými odkazy pro amatéry). Jako bonus odstavce náhodně přeháže, aby nevznikaly spoilery.
-
Vložím markdown jako povídku.
-
O příběhy v takovém formátu zatím tady není zájem, ale fungují. A já rád experimentuji s textem.
A tak:
...
=== krava ===
= uvod
Píše se rok 1991. Stojíš po kolena v blátě na pastvině místního prosperujícího JZD. Žvýkáš jetel a lhostejně sleduješ, jak drsní chlapi v montérkách nakládají tvoje letošní potomky do velkého plechového vozu na kolech. Podle papírů mají mít cestu do jistého moderního zařízení kousek u Prahy.
Jako kráva samozřejmě nechápeš hlubší humánní účel toho zařízení. Ale podle občasného bučení a drbů s ostatními stračenami u koryta máš jasnou představu o nějaké mýtické destinaci s luxusní šťavnatou pastvou. Odtamtud se totiž ještě nikdy žádná kráva nevrátila, takže to tam musí být hotový ráj!
-> louka_rozcestnik
= louka_rozcestnik
Ona žlutá věc na obloze pálí do zad. Co uděláš na téhle socialistické louce?
+ [Hlasitě zabučet do kraje] -> zabucet
+ [Pokračovat v pástí se] -> past_se
+ [Odevzdaně si lehnout do jetelíčku] -> lehnout_si
+ [Jít se napít ze zrezivělého žlabu] -> napit_se
= zabucet
MŮŮŮŮŮŮ! Tvůj hluboký tón protne vzduch. Ihned k tobě rázuje naštvaná zaměstnankyně JZD v šátku, sedne si na nízkou stoličku a silnýma rukama z tebe začne tahat teplé mlíko. Tak. Úleva, ale žádná velká zábava to není.
-> louka_rozcestnik
...
Se převede na markdown:
## 8:
...
MŮŮŮŮŮŮ! Tvůj hluboký tón protne vzduch. Ihned k tobě rázuje naštvaná zaměstnankyně JZD v šátku, sedne si na nízkou stoličku a silnýma rukama z tebe začne tahat teplé mlíko. Tak. Úleva, ale žádná velká zábava to není.
[|1 - 6| : -> 15](#_15)
...
Příběh je osekaný o proměnné, které se tady musí zapisovat ručně na papír. Při špatném psaní scénářů roste náročnost exponenciálně. Proto jsou na to jisté triky.
Dosavadní stories:
https://www.amateri.com/cs/povidky/51957/vyroci-v-luxusni-restauraci
https://www.amateri.com/cs/povidky/51926/krize-2032
https://www.amateri.com/cs/povidky/51837/divoky-rok-a-nove-obzory
https://www.amateri.com/cs/povidky/51397/ach-ty-inzeraty
https://www.amateri.com/cs/povidky/51265/interaktivni-pribeh
Enjoy...



Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing.