Inteligence

12.2.2016 17:56·1526

Za poslední dva dny jsem tu přečetla ledacos a nic z toho mi nestálo za vyjádření, až dnes. Nějak se mi to vše slilo dohromady a jediné co mi z toho vyšlo je, hon na inteligenci. Nějak mi to hlava nebere, co je na inteligenci špatného. Být inteligentní, mít svůj názor a nebát se ho vyjádřit je špatně? Nebo je jen špatně když ten názor je jiný než můj? To už smysl dává. Ale "nadávat" za to někomu do inteligentů mi tak trochu zavání tím "Jsi chytřejší než já", a to se netoleruje. Že se to tu hemží hlupáky víme všichni, že jsou tu i lidé velmi inteligentní víme také všichni. Ale jak je možné, že hlupáky každý toleruje, a za inteligenci nadává a posmívá se. To je opravdu tak těžké smířit se s tím, že je někdo chytřejší? Nad hlupáky se sice můžeme povyšovat, ale nic se od nich nenaučíme. Kdežto inteligentní člověk nám může být inspirací a může nás naučit ledacos. A když už vás to tak irituje a nechcete se dál posouvat, tak se té inteligence aspoň tolik nebojte a neútočte na ni. Vždyť už i Oscar Wilde napsal "Inteligence není choroba nakažlivá",

P.S. Než mě utlučete tím, že vzdělání nezaručuje inteligenci, tak si vygooglete co je inteligence.

1526 visualizzazioni10a