Problém nového vztahu

25.6.2026 13:57·47

Ještě jedna věc k zamyšlení. Asi není problém ukončit toxický vztah. To se asi s většími nebo menšími problémy dá vyřešit. Když člověk nic nemá, jde to lehce, u nás je celkem velký majetek, firma, tam nevím, jak se může protistrana chovat. Resp. advokát.

Ale co vidím jako problém v rozchodech, to není minulost, ale budoucnost. Nevím, jestli si někdo myslí, že se ve 40, 45, 50 rozejde a založí nový vztah, tak moc nevěřím tomu, že může fungovat. Vidím problém v jedné věci. Když se potkají dva lidi, cca 20 letí, založí rodinu, jsou de facto na začátku života, poznávání světa, práce, společné zážitky. A ty zážitky mají spolu, kdy se člověk formuje, vytváří. Oslavy, návštěvy, výlety, narození dětí, výchova atd... A to se odehrává v tom mladém věku, kdy jsou oba ještě telata a spousta věcí je jim u pr....

A nejsem si moc jistý, nebo jsem si jistý, že to stejné nemůže fungovat, když se potkají dva, co jim je 40, 45...Jiný rozum, jiný pohled na svět, každý už je nějak zformován. Společné zážitky divokého mládí už se opakovat nebudou, všechno je jinak. Člověk navíc, pokud není úplně neempatické hovado, má tendenci srovnávat a porovnávat, takže nový vztah už z principu odžitého nemůže být stejný. Vše, co vytváří partnerství už proběhlo u každého odděleně. Chybí společné zážitky, ať už bezstarostné nebo problémy.

Nevěřím na šťastné zítřky a těšínská jablíčka.

V tomto věku už jde o soužití založené na vzájemné toleranci a respektu. Ti dva už nemůžou mít nikdy takové pouto, jako když spolu bydlí od 20. Jsou to vlastně dva cizí lidé, každý s jinou minulostí, spolubydlící.

Asi může existovat pár případů, že je výjimka, zbytek bude takový. Asi to málokdo přizná, z logiky věci to jinak být nemůže.

Což ale neznamená, že ten toxický vztah je lepší. Ani jedno nebude výhra. Jen každý případ bude jinak závadný. Jedna starost ubyde, jiná přijde..

47 wyświetleń3d
5 użytkownikom się to podoba