Byl jsem v malé kavárně na okraji města. Byl to ten typ místa, kde vůně kávy byla tak silná, že tě skoro objala, a zvuky mlýnku na zrna se mísily s tlumeným hovorem hostů. Seděl jsem u stolu u okna, ztracený v myšlenkách, když jsem ji uviděl.
Přišla sama, s šálkem cappuccina a notýskem v ruce. Byla přirozeně krásná – jemné rysy, zářivé oči a lehký úsměv, který jí tančil na rtech, když se rozhlédla po místnosti a zamířila ke stolu vedle mě.
Nemohl jsem si pomoct, pohled mi sklouzl k ní. Seděla tiše, pomalu si míchala kávu a občas si něco zapisovala do notýsku. Bylo na ní něco klidného, ale přitom neuvěřitelně zajímavého.
„Co si to píšeš?“ zeptal jsem se zvědavě, když jsem si všiml, jak něco zapisuje do notýsku.
Zvedla hlavu a podívala se na mě. Její úsměv se rozšířil. „Jen pár myšlenek, co by neměly zmizet.“
„To zní poeticky,“ odpověděl jsem.
Zasmála se. Bylo to spontánní a upřímné, což mě okamžitě dostalo. „A co ty? Tady sám u okna. Sbíráš inspiraci, nebo čekáš na někoho speciálního?“
„Možná jsem ani nevěděl, že čekám,“ odpověděl jsem a lehce pokrčil rameny.
Strávili jsme následující hodinu povídáním. Zjistil jsem, že má ráda staré filmy, že miluje dlouhé procházky a že si někdy zapisuje sny, protože věří, že mají význam. Čím víc jsem ji poznával, tím víc jsem si přál, aby ten moment nikdy neskončil.
Když kavárna utichla a většina hostů odešla, zavřela svůj notýsek a obrátila svůj pohled ke mně. „Víš co?“ řekla tiše. „Mám pocit, že zrovna dneska jsem si zapsala ten správný nápad.“
„A jaký?“ zeptal jsem se, napjatý její odpovědí.
„Že náhody někdy nejsou jen náhody,“ řekla a vstala. „Měl bys to promyslet.“
Než odešla, položila přede mě malý papírek s telefonním číslem. Díval jsem se za ní, jak mizí mezi lidmi na ulici, a věděl jsem, že tenhle den nebude jen jeden z obyčejných...
Podobne opowiadania
-
Ranczo Kaliny Gdzieś za miastem ; a na ranczo wiadomo konie zwierzęta gospodarcze maszyny rolnicze i tym podobne ; Kalina bo o niej mowa i o jej fantazjach erotycznych ; ona piękna włosy ciemny…
rok temu 0 337 1 -
Miałam sen że śniło mi się że lecę na wakacje na Majorkę ; poszłam na lotnisko ok wszystko jest fajnie super ; u nas był akurat zimowy miesiąc końcówka stycznia ; odprawa na lotnisku była ok bilet…
3 lata temu 8 705 8