Kde bydlí mouchy

10.10.2017 00:10·1208

Před časem moje máma uspávala na chatě mého synovce. Spíš ho tedy přesvědčovala. že už by měl spát. Asi si to už hodně přála. Mnoho z nás to přání má po dlouhém dni s malým dítětem. „Už musíš spinkat“ začala mamka. „ Všechny zvířátka už spinkají, zajíčci spinkají, ptáčci už taky spinkají i veverky spinkají …“ „Ukaž“ uzemnil můj synovec svou babičku a jedním slovem ukončil uspávání, protože nikoho v tu chvíli nenapadlo jak mu ukázat že veverky opravdu už spinkají. Jen já se ještě chvíli bavil představou, jak moje mamka a můj synovec lezou v pyžamech na strom, aby se přesvědčili, že veverky už skutečně spinkají. Vzpomněl jsem si na tuto historku před nedávnem, kdy mi kamarádka popisovala podobně úžasnou reakci svých dětí. Chtěla jim namazat pusu něčím, co obsahovalo včelí med. To bylo deklarováno symbolem včelky na obalu. Její bystrá dítka zaregistrovala ikonu hmyzu a vzepřela se patlat si na pusu něco, v čem jsou prý mouchy. „To není moucha, to je včelička a co je od včeliček je zdravé a proto si tím pusinky namažeme…“ vysvětlovala se vší trpělivostí kamarádka. Přípravek byl nakonec aplikován a vše se zdálo být v pořádku až do chvíle, kdy malá Anička uchopila onen přípravek, zadívala se na symbol včely a vznesla dotaz „ A mami, kde bydlí mouchy …“ Dětská zvědavost byla ukojena tím že bydlí v lese, ale víme své …. jen pro pořádek, nevíte někdo, kde opravdu bydlí mouchy?

1.208 visualizações8a
6 utilizadores gostam disto