"A opravdu ti nevadí, že tady s vámi Dianka na chvíli zůstane?" Jarmila stiskla Lucii ruce a její oči se v tlumené záři zahradního osvětlení zaleskly slzami dojetí a vypitým vínem. "Ale prosím tě, jak dlouho už jsme kamarádky?" Usmála se na ni dobrácky obrýlená blondýnka ve středním věku a slušivé barevné tunice, vymanila se z jejího sevření a pohladila ji po tváři. "Z porodnice jsme šly taky spolu, spolu jsme vozily kočárky a pomáhaly si!" Natáhla se pro sklenici s bílým vínem, usrkla z ní a rezolutně zavrtěla hlavou. "To nestojí za řeč a navíc teď, když máte v baráku sutiny!" Jarmila si s úlevou podala své víno a vydutá bříška broušených sklenic o sebe slabě zazvonila. "Děkuju!" Odezírala jí Lucie ze rtů a měla pocit, že se její oči z vděčnosti ještě více zalily slzami. "Pojď sem," naklonila se k ní, objaly se a několikrát jí spěšně přejela po zádech, aby svou nejlepší kamarádku uklidnila a utvrdila ji, že se na ni může kdykoliv spolehnout. "Dvě decky a už se objímáte? Nemám skočit raději pro lavor?" Martin se objevil u stolu na terase jako by odnikud a zubil se na ně od ucha k uchu, bavil se nad svým vlastním vtipem. "To vy byste měli raději brzdit!" Houkla na něj Lucie. Přirozeně měla na mysli mužskou část osazenstva a vzápětí přidala spiklenecké mrknutí. Věděla, že se její manžel dokáže ovládat, zvláště když měli dnes večer návštěvu u příležitosti jejích narozenin, na kterou sem dorazila zhruba desítka hostů z útulných řadových domků, v nejbližším okolí se tu všichni dobře znali a udržovali spolu nadstandardní sousedské vztahy. Martin přelétl pohledem zahradu a pak se otočil za sebe k otevřeným terasovým dveřím vedoucím do prostorného obýváku v přízemí domu, všichni přítomní vypadali spokojeně a uvolněně relaxovali u svých sklenic a přichystaného pohoštění. Lucie byla sice nervózní, ale naplánovanou událost brala vážně a podle toho, co viděl, se jí úsilí vyplatilo. "Jarmila mi právě děkovala za Dianku," opáčila a obě se na sebe usmály. "Ale to přece nestojí za řeč," mávl rukou Martin, "Edita už s námi stejně nebydlí a její pokoj je volný, ani nepoznáme, že tady Diana je!" "Vidíš? Co jsem ti říkala?" Lucie natáhla paži k Jarmile a navrhla jí, aby se šly raději věnovat hostům a zjistit nové drby. Když procházela kolem Martina, vlepila mu spontánní pusu na tvář a on jí na oplátku plácl přes zadek, až vyjekla a rozpustile nadskočila.
O zhruba dvě hodiny později se šestačtyřicetiletý Martin rozloučil s hrstkou zbývajících, kteří u nich v domě posedávali nad nedopitými sklenicemi a v koupelně na patře, kde se nacházela ložnice, bývalý dívčí pokoj jejich dospělé dcery a jeho pracovna, absolvoval pozdní sprchu. Nebylo to proto, že by mu byli pozvaní sousedé lhostejní nebo že by vypil nadměrné množství alkoholu, ačkoliv ten už také cítil vrchovatou měrou, v práci měli tento týden uzávěrku, byl utahaný jako příslovečné kotě a všichni to chápali. "Zítra mě nebuďte před obědem!" Zahlaholil ještě s rozšafným gestem při loučení a poté už definitivně zamířil z obýváku ke schodům do patra. S tlumeným broukáním se dovlekl z koupelny do ztemnělé ložnice a padl do postele jako podťatý. Po tom, co se jejich jediná dcera odstěhovala ke svému budoucímu manželovi a jeho budoucímu zeti, si pořídili novou, prostornou a pohodlnou, jakou už léta potřebovali. Ležel na zádech, zatímco se s ním mírně pohupovala a rotovala ve spirálách, zajel si rukou do rozkroku a slastně zamručel. Jeho Lucii to dnes opravdu slušelo, ostatně to i některým dalším sousedkám, zachovalým čtyřicátnicím jako byla ona. Poté, co v domě osiřeli, měl pocit, jako by se do sebe i přes trvale bezproblémový vztah znovu zamilovali a sex si užívali skoro tak často jako v líbánkách. Martinova sevřená pěst zrychlila, klacek mu s každým dalším pohybem překotně tuhnul a spokojeně se usmíval.
Náhle ucítil lehký průvan, proti oknu se vyrýsovala tmavá silueta, škubl hlavou na stranu a upřel na ni překvapené oči. "Omlouvám se, musela jsem tady usnout!" Uslyšel provinilý tón jemného ženského hlasu, který okamžitě poznal. "Diano, jak ses sem..?" Vydechl, přesunul ruku z rozkroku na prostěradlo a horečně šmátral kolem sebe ve snaze najít přikrývku, pod kterou by schoval obnaženého čuráka, napínajícího se mu hrdě ke stropu ložnice. Jeho oči, teď už dostatečně přivyklé na okolní tmu, hleděly zmateně na štíhlé kontury mladého ženského těla klečícího vedle něj. Jak to, že si ji předtím vůbec nevšiml?!? A v příštím okamžiku prudce zalapal po dechu, když ucítil dlouhé a útlé prsty na svém klacku. Zkušeně se kolem něj omotaly a pevně ho sevřely jako čelisti svěráku. "Diano!" Zaúpěl, víc už ale říct nestačil. Přitiskla mu dlaň na ústa, aby mu dala najevo, že na něm v tu chvíli vůbec nezáleží, naklonila se a z kulatého výstřihu tílka nechala vyklouznout nahý prs, který se nad ním ladně pohupoval do rytmu její intenzivní ruční práce. Jako v tranzu k němu natáhl ruku, s odmítavým gestem ho přes ni plácla a zavrtěla hlavou. Cítil, jak to na něj přichází a nesrozumitelně mumlal přes spojené prsty přitisknuté na svých ústech. Zanedlouho padl hlavou zpět na polštář a s chladnoucími cákanci semene na svém břiše přerývaně oddechoval, srdce mu v tu chvíli uhánělo jako splašené. Mladá žena nad ním si instinktivně olízla potřísněnou ruku, schovala si prs zpátky pod tílko a zlehka mu obtiskla své vlhké rty na čelo. Beze slova vstala a obešla postel. Na prahu ložnice se ještě ohlédla, přitiskla si prst na rty a s lakonickým: "Pšššt!" zmizela ve tmě na chodbě. Martinův dech se postupně uklidnil a pomalu si uvědomoval souvislosti. Opatrně se dotkl kůže na břiše a prsty mu zajely do krémové louže o rozloze Balatonu. Toaleta se nacházela hned vedle ložnice, zezdola k ní nebylo vidět a když se očišťoval vlhčenými ubrousky, horečně přemýšlel. Dianě bylo osmadvacet. V současné době procházela rozvodovým stáním s bývalým mužem, což byl také důvod, proč se sem vrátila. U rodičů ale zatím bydlet nemohla, dokončovali náročnou rekonstrukci, kterou celé roky odkládali a jejich dům vypadal jako po náletu. "Ještě, že jí ten vůl nestačil udělat dítě," uchechtl se při oblíbené replice Jarmily, Dianiny matky. Po dokončení očisty se nepozorovaně přemístil zpět a tentokrát se důkladně ujistil, že kromě něj už v ložnici nikdo jiný není.
Druhý den ráno se probudil v prázdné posteli a rozvážně sestoupil po schodech do obýváku. Včerejší událost už připomínalo pouze několik sklenic na konferenčním stolku a misky s arašídy a chipsy. S ospalým zívnutím vešel do kuchyně a zapomněl zavřít pusu. Jeho pohled padl na vysokou a dlouhonohou mladou ženu se skořicově tmavými vlasy pod lopatky oblečenou pouze v těsné sportovní podprsence černé barvy a sněhobílých bavlněných kalhotkách, všimla si ho, její zářivé, průzračně modré oči spěšně zamrkaly a široký úsměv jí rozjasnil nápadně hezounkou tvářičku. Černá a bílá jdou někdy až neskutečně dohromady. "Dobré ráno!" Její zvonivý hlas naplnil celou kuchyň a pohladil Martinovi uši. "Dobré ráno," opáčil a rozpačitě si podrbal bradu pokrytou prošedivělým strništěm. "Kde je Lucka?" "Odjela pro přípravky na čištění, které nám mezitím došly, začaly jsme brzy!" Kývla hlavou k obýváku, vytáhla ruce ze dřezu a otřela si je do připravené utěrky nedbale pohozené na kuchyňské lince. "Diano, já..," začal Martin zkroušeně. "Dáš si vajíčka nebo toasty?" Otočila se k němu čelem a přitom tázavě pozvedla jedno obočí. Bohatá květinová krajka nad pupíkem ustupovala směrem do klína tenké látce, která byla mezi stehny rozdělena úzkou souvislou linkou a Martin ucukl očima, když si uvědomil, že je vtlačena mezi její hladce oholené pysky. Oblá linie jejích dokonale vykroužených boků a měkké hrbolky bradavek rýsujících se jí pod supertěsným tílkem mu zabraňovaly se naplno soustředit. Její hladké, ploché břicho bylo zcela odhalené, což jen zdůrazňovalo, jak velká její prsa ve skutečnosti byla. "Jen jsem chtěl..," Opět mu však skočila do řeči. "Tak vajíčka..?" "Dobře, třeba vajíčka." Přikývl, sesunul se na židli u jídelního stolu a další pokusy probrat včerejší událost v ložnici raději vzdal. Diana se sklonila u sektorové skříňky vedle lednice, chvíli se odtamtud pokoušela vyprostit pánev a když se jí to nepodařilo, svezla se na kolena, o dva kroky poodstoupila a snížila se na loktech, aby viděla dovnitř. Martin šokovaně zíral na její zadek, který mu bezostyšně vystrkovala přímo do užaslého obličeje. Zdál se být malinko menší, ale dostatečně kulatý a plný, kalhotky se jí přes něj svůdně napínaly, oblý bochánek mezi jejími pevnými stehny byl v tom okamžiku vykreslen k úplné dokonalosti. Martin nedokázal odpovědět, když se ho ptala, jestli jsou připravená vajíčka dostatečně slaná, neměl ponětí o tom, jak chutnají. Kdykoliv se na ni podíval, uhnul očima, jinak by se na ni musel vrhnout a strhat z ní to absolutně nezbytné minimum, které ji ani náznakem nezakrývalo. Naopak. S téměř mučivou precizností umocňovalo smyslné tvary jejího mladého a pevného těla.
"Asi by ses měla víc obléct," poznamenal Martin, když domovní dveře hlasitě zapadly do zárubní a v chodbě se ozvaly spěšné kroky. Do kuchyně vzápětí vstoupila Lucie a hodila klíče od auta na kuchyňskou linku. "Dobré ráno, ospalče!" Zahlaholila a políbila manžela do vlasů. "Všechno v pořádku?" Přistoupila k Dianě, položila před ni nákupní tašku a prameny středně dlouhých blonďatých vlasů si naučeným způsobem upravila za ucho. Přitom jí zlehka přejela prsty po odhalené paži a Martinovi neuniklo, jak jí v těch místech v mžiku vyrazila husí kůže. "Jasně, chtěl vajíčka!" Cukly jí koutky a chvíli na sebe mlčky hleděly. "Teda, ty máš ale vlasy!" Lucie se zatvářila uznale a prohrábla jí hustou tmavou hřívu. "Takový já už nikdy mít nebudu!" "Ale prosím tě," kontrovala Diana, "jsi krásná ženská!" S tím mohl Martin pouze souhlasit. Takovou ženu mu chlapi široko daleko záviděli. Hlavně její pevný kulatý zadek a dlouhé nohy, které mohly směle konkurovat těm Dianiným. "My už to tady s Diankou doděláme a ty se běž podívat na zahradu, jestli je všechno v pořádku, ano?" Lucie se na něj ohlédla, Martin mlčky přikývl a zamířil z kuchyně na chodbu. Jejich tichý smích mu zněl po celou dobu v uších. Letní den poznamenaný jeho lehkou kocovinou líně uběhl, na zahradu se snesl nefalšovaný červencový večer a přelil se do vlahé noci. Do takové, kdy okna zůstávají až do rána otevřená, aby bylo v ložnici alespoň trochu dýchatelno.
"Nevadí ti, že je v domě Diana?" Zašeptal Martin, když k němu Lucie přelezla po kolenou po lůžku a shodila ze sebe lehký župan, tahle soukromá narozeninová oslava patřila jenom jim. Nahá kůže natřená tělovým mlékem vydechla omamnou vůni podbarvenou ženskými feromony a polechtala mu rozšířené nozdry. "Dianka už je velká holka a ví, co se sluší a patří, hlupáčku!" Zacukrovala a přitiskla se na něj. Hebká a hladká stehna ho ovinula a uvěznila v těsném sevření. Martin byl po předchozí sprše taktéž rozvláčněný a musel sice čekat, až mu ji uvolní dlouhonohá tmavovláska, ale z domácnosti, kterou po většinu předchozího života sdílel se dvěma ženami, byl na podobné situace zvyklý. Přisál se na špičatý prs své ženy a obkroužil bradavku jazykem. Prsty našel její hladce oholený klín a spokojeně zamručel, když posunula zadek po prostěradle, roztáhla nohy a ochotně ho propustila dovnitř. Ponořil je do její vlhké a kluzké štěrbiny až po klouby a Lucie se mu vzápětí dychtivě přisála na rty. Pak se přehoupla nad něj, Martin sjel níž, aby měl její klín přímo před obličejem, stiskl její nahé půlky, promnul je v prstech a vrazil jí ho do klína. Lačně jí olízl nařasené pysky, vklouzl za jejich úroveň a v příštím okamžiku překvapeně vytřeštil oči k plným prsům své ženy pohupujícím se nad ním ve výšce jejího vzpřímeného trupu. Nejdříve ucítil horký dech na svém ztopořeném klacku, poté mu něčí ústa jemně stáhla předkožku a jeho odhalený žalud se ocitl ve vlhkém horku uvnitř. Lucie k němu sklopila oči, poté se ohlédla za sebe a netrpělivě mu strčila kundu do obličeje. "No, co koukáš?" Zasténala. "Dianka se chtěla k naší malé oslavě připojit! A lízej mě už, prosím!" Martin do ní znovu zabořil jazyk, zatímco vnímal ten druhý, lačně mu ocucávající čuráka i koule. Přes tělo své manželky ji zatím neviděl, ale pocity, které mu poskytovala byly nepopsatelné. Po chvíli se Lucie nahrbila nad Martinem, položila se na lokty a vystrčila zadek. Vyklonil se stranou a uviděl nahou Dianu klečící před manželskou postelí, střídavě olizovala Luciinu kundu, roztahovala jí půlky a strkala jí jazyk do zadku a střídavě se věnovala jeho klacku. Zvedl oči a odevzdaně pozoroval tvář svojí ženy, v níž se zračila absolutní touha a odevzdanost.
Nahá Diana vypadala úchvatně, musel by ji nejspíš vyfotit, jedna fotka prý vydá za tisíc slov a on by jich potřeboval nejmíň deset tisíc, aby dokázal popsat její dechberoucí krásu. Mezi úzkými rameny se jí vyjímaly obrovské prsy s jasně definovanými světle hnědými dvorci a tak plné a pevné, že tomu skoro odmítal uvěřit. Její prsa prostě vzdorovala gravitaci. Vzdorovala logice. Na oblých bocích se jí usadily mihotavé stíny stojaté lampy a zvýraznily její tvarovaná stehna a když si rozpustila umyté vlasy a předvedla se mu na všech čtyřech, skoro nedýchal. Hlas jí úplně ochraptěl, ječela a přerývaně vydechovala do rozšklebené kundy jeho ženy, kterou doširoka roztahovala prsty a vylizovala jako exotickou mušli naservírovanou na zlatém podnose na terase luxusní přímořské restaurace, zatímco jí zajížděl čurákem až po kořen do nepřirozeně roztažené řiti se zvrásněným růžovým okrajem. Dlaněmi drtil její pevné hýždě, přirážel jako zběsilý a ona mu na oplátku projela tu jeho prsty i vlhkým a teplým jazykem, když ležel na Lucii a píchal ji tvrdými tahy, zatímco ho svírala stehny vibrujícími nefalšovaným chtíčem. "Dej mi ochutnat její kundu," zavrněla a nacpala si jeho čuráka do pusy, převalovala ho na jazyku a lascivně vydechovala nosem. Její neuvěřitelná prsa se mu přitom deformovala na stehnech, stejně už byl v posledním tažení. Stříkal na zádech jako minulou noc, ale tentokrát u toho byly obě dvě. Olizovaly mu klacek a ochotně si nechaly zcákat tváře brunátné předchozí námahou, musel je od sebe doslova odehnat, převalil se na břicho a zavřel oči. Pot se z něj řinul v proudech, zatímco upřeně pozoroval, jak se jeho dvě milenky něžně líbají a přitom se navzájem očišťují.
Předchozí noc se Diana neocitla v ložnici náhodou, Lucie přirozeně věděla, že Martin půjde spát dřív než ostatní, byl unavený, už když přišel domů z práce a poslala ji tam na zkoušku. Probíhající rozvodové stání bylo pro Dianu psychicky vyčerpávající, zejména pak její tchýně, která se měla naštěstí už brzy stát její bývalou tchýní, a často si k ní chodila postěžovat. Při té příležitosti se sblížily, neplánovala to ani jedna, prostě se to stalo. Společnou trojku navrhla Diana, Martin byl pohledný chlap a líbil se jí už od puberty. Lucie byla zpočátku proti, ale postupně se jí ten nápad zalíbil. A teď všichni tři usínali na jedné posteli vyčerpaní a spokojení. Martin přejel dlaní po prostěradle a pohladil Dianin holý zadek, ležela s nohou pokrčenou pod sebou, dokonce i ve spánku ho na něj provokativně vystrkovala. Její hýždě byly příjemně plné a hebké jako kus surového hedvábí. Políbil spící Lucii do vlasů a v duchu jí musel znovu poděkovat. Přestože to byly její narozeniny, cítil se jako oslavenec a lepší dárek od ní nikdy nedostal. Byl si téměř jistý, že odteď je budou slavit každý den.