Lži

28.9.2014 22:50·843

Všichni se občas setkáváme s nějakou lží a je jedno zda vlastní nebo cizí. Podle Wikipedie existuje několik důvodů ke lží.

  • materiální výhoda

  • vyhnutí se trestu

  • zachování reputace

  • zlepšení společenského postavení

  • ubránit se nebezpečí

  • milosrdná lež

  • napodobování - lžeme protože lžou jiní

  • lhaní pro zábavu

    Většinu z nich dokážu pochopit a některé i toleruji, ale posledně zmiňovaná lež pro zábavu, je absolutně mimo moje chápání.

    Pokud lidé lžou, aniž by k tomu měli jakýkoliv logický důvod, dělají to tedy nejspíš pro zábavu. Jenže každá lež dříve nebo později vyjde najevo a často pak někomu ublíží, tak kde je ta zábava? Nechce se mi věřit, že se někdo baví tím, že bezdůvodně lže a čeká jak to dopadne, až se na to přijde.

    Děti nedomýšlejí důsledky a tak lžou někdy o sto šest a ani u toho nemrknou, ale dospělí člověk to domyslet dokáže.

    Tak proč někteří lžou, pak se lež pokoušejí zakrýt další lží a nakonec to nezachrání ani pravdou, protože už jim nevěříte vůbec nic.

    Nemůžeme přece žít s tím, že nebudeme věřit nikomu, tak proč se raději lžím nevyhnout úplně...

843 zobrazení11r