Lži
Všichni se občas setkáváme s nějakou lží a je jedno zda vlastní nebo cizí. Podle Wikipedie existuje několik důvodů ke lží.
-
materiální výhoda
-
vyhnutí se trestu
-
zachování reputace
-
zlepšení společenského postavení
-
ubránit se nebezpečí
-
milosrdná lež
-
napodobování - lžeme protože lžou jiní
-
lhaní pro zábavu
Většinu z nich dokážu pochopit a některé i toleruji, ale posledně zmiňovaná lež pro zábavu, je absolutně mimo moje chápání.
Pokud lidé lžou, aniž by k tomu měli jakýkoliv logický důvod, dělají to tedy nejspíš pro zábavu. Jenže každá lež dříve nebo později vyjde najevo a často pak někomu ublíží, tak kde je ta zábava? Nechce se mi věřit, že se někdo baví tím, že bezdůvodně lže a čeká jak to dopadne, až se na to přijde.
Děti nedomýšlejí důsledky a tak lžou někdy o sto šest a ani u toho nemrknou, ale dospělí člověk to domyslet dokáže.
Tak proč někteří lžou, pak se lež pokoušejí zakrýt další lží a nakonec to nezachrání ani pravdou, protože už jim nevěříte vůbec nic.
Nemůžeme přece žít s tím, že nebudeme věřit nikomu, tak proč se raději lžím nevyhnout úplně...







Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing.