Úpal vtáka

16.8.2021 02:00 lnvictus

Relax vo vírivke je zdraviu prospešný aj podľa odborníkov.

Moje nahé telo masírujú milióny bubliniek. Šteklia ale aj tlačia na tie správne miesta zároveň. Nervové zakončenia si užívajú prázdniny a hýčkanie. Napätie vo svaloch postupne opadá. Príjemné pocity znásobujú aj čoraz hrejivejšie lúče prebúdzajúceho sa ľahko žltého ohnivého kotúča na oblohe.

Mám rád dvojaký účinok bubliniek. Opierajúc sa o mäkkú sedačku whirpoolu srkám môj ranný správne zachladený a voňavý Aperol Spitz, pripravený z kvalitného prosecca. Na programovacom paneli zariadenia mám spustený program "príjemný ranný relax". Ide o mimoriadne tichý režim zariadenia v kombinácii s vlažnou vodou a jemným prúdom bubliniek. "Systémovo podaná" dávka bubliniek a alkoholu robí presne čo má.

Na urastenú hrušku obsypanú plodmi sa usádza veľký farebný vták, tuším nejaká žlna. Snaží sa pred lúčmi skryť v konároch.

Dívam sa smerom k terase a v mohutných presklených posuvných dverách túžim vidieť teba. Letná záclona, utkaná akoby z jemnej pavučiny rytmicky tancuje v prievane, ale nepustí môj zvedavý pohľad do obývačky.

Máš na sebe mäkkú bielu osušku. Bosá kráčaš ku mne, v pohári máš naliaty náš obľúbený letný nápoj oranžovej farby a v ňom koliesko pomaranča. Neviem sa vynadívať na tvoje štíhle kontúry a iskrenie paprskov svetla v tvojich vlasoch. Ticho sa priblizuješ ku mne a v čerstvo pokosenej voňavej tráve nie je počuť ako spúšťas veľkú osušku rovno na zem. Tvoje boky sa vlnia akoby v súlade s tancujúcou záclonou za tebou. Ostré slnko letného rána mi svieti priamo do očí. Nevidím ti do tváre ale cítim, že sa usmievaš na mňa. Elegantným pohybom sa usadíš v bublinkách naproti a ja sa ti pozerám do očí cez oranžový obsah pohára, ktorý držím v ruke. Cítim jemné vanilky z tvojho parfému, vnímam chlad môjho nápoja a šteklenie rosy, ktorá mi kvapne z neho priamo na hrudník. Pritisneš sa ku mne a perami mi vdýchneš bozk, ľahký ako dnešný ranný vetrík a sladký ako ten pomaranč v pohári.

"Ľúbim ťa" šepká ti do uší môj vnútorný hlas, "a som rád že sme konečne spolu".

Vírivka príjemne bzučí, bublinky veselo vyskakujú z pohára a na moju hlavu čoraz silnejšie praží augustové slnko ...

Úpal, či skutočnosť ?

Komentáře uživatelů

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.

Pořadí komentářů: Podle jazyka Podle data
@Januar29 ja viem čo máš na mysli 🤫😘
@Invictus Dárečkem byla myšlena ta třetí duše *4**21*...
@Januar29 vieš dobre, že na teba mám slabosť a žiadne darčeky, iba spriaznené duše 😘
@Invictus No není mi krásně, co jsem sama? Opečovávána mužem s velkým M a dárečkem k pomazlení duše *58**250*... Kdy že se uvidíme *2*??
@Maaxina udrela si na správnu strunu. Farby a vône ... a tá estetika v tom. Ďakujem!
@Januar29 nemusíš, vieš že mám celkom dobrý vkus. Ty si reinkarnácia mojej stredoškolskej lásky a ona mojej vysokoškolskej. Všetko bude krásne a presne aké má byť. Keď sa pozerám na Vaše fotky ako oheň a voda, alebo vietor a zem. Som čarodejník so sklonmi pestovať cibuľky, nezabudni. 😘🥰 Posielam milión pusiniek ...
@Invictus Ty jsi snad nečetl mou povídku Deset medvědů na semeno?!? Zase si uhryžu nehty a minuta bude mít 150 vteřin 🙄....jaj bože!
I podzim umí být krásný, barevný a voňavý 🍁🍂
@Januar29 ja viem, že pred tebou neukryjem žiadne tajomstvo. Sľubujem, že v Brne sa stretneme v trojici. Niekoho ti chcem predstaviť 🤦😘
@Maaxina milujem leto, lebo sa dejú počas nej veci takmer neuveriteľné 🤫