Ženy nie sú radodajky?

17.8.2021 07:41 lnvictus

V poslednom čase rozvírili stojace vody uhorkovej sezóny blogy o potrebách žien. Niektoré boli naozaj hodnotné, až "analytické" úvahy, na ktoré by naši štátom dobre platení analytici nedošli ani do sklonku kariéry.

Jedna nedávna úvaha ma minimálne inšpirovala zamýšľať sa ďalej ... čo vlastne ženy chcú?

Nerád by som to uzavrel známym vtipom, že síce samé nevedia čo im chýba, ale neprestanú dovtedy, kým to nedostanú - od chlapa.

Ani sa nebudem snažiť prísť k definitívnym výsledkom, pretože som osobne presvedčený že univerzálna odpoveď neexistuje. Prípadne ak by aj existovala, je natoľko romantická, že nepatrí na tieto stránky.

Je hlavnou motiváciou žien iba jednoducho šťastne žiť ?

Takmer každá, teraz už dospelá žena bola vychovaná ako malá princezná a takmer každý, teraz už dospelý muž ako ochranca. Niekedy je ťažké prijať fakty, ktoré vryli do nášho genetického kódu milióny rokov spoločnej evolúcie. Dôsledky môžeme dočasne obojstranne a vedome potláčať, prispôsobiť sa očakávaniam spoločnosti alebo ak chcete etickým a právnym normám.

Naše mužské a ženské mozgy si aj tak idú svoje!

Na rozdiel od iných blogových príspevkov by som určite nespájal kvalitu ženského sexu alebo kvalitu spolužitia s rozsahom "materiálneho zabezpečenia" muža, teda "čím viac lóve v kešeni, tým väčší LOVE." Platí to, možno na pár výnimiek, ale tie sa aj tak stratia v štatistickej chybe. Nebudem na ne plytvať drahocenný priestor.

Zaiste, zrelaxovaná žena, ktorá nemusí riešiť otázky každodenného bytia sa teoreticky vie v sexe odviazať možno o trošku lepšie, či skôr rýchlejšie. Nezabudnime však na ďalší fakt, že mužské a ženské mozgy naozaj fungujú odlišne. Kým tie nežnejšie bez problémov zvládajú súčasné spracovávanie viacerých problémov, najčastejšie spojené so zabezpečením tepla domova, mozgy lovcov sa vyvíjali tak, aby im zabezpečili vystopovanie koristi, jej úspešné ulovenie v spolupráci s inými lovcami a zároveň kontrolu únikovej cesty, keby ten mamut predsa len zmŕtvychvstal a zaútočil. Aby dokázali prežiť a vyhrať neraz nerovný boj aj s hladným bruchom a unaveným telom, ich mozgy sa naučili efektívne využívať skrátené dráhy neurónov. Rýchlo, efektívne a tvrdo. Tieto pravidlá máme zapísané v mužskom DNA a napomáha tomu aj odlišné spektrum hormónov.

Vrátim sa ešte na chvíľu k tomu "teplu domova"a udržiavaniu ohňa v rodinnom krbe. Akokoľvek prekvapivo to znie, patrí sem aj snaha žien byť sexuálne príťažlivá, pekná, obdivovaná a obdarovaná. Pretože elementárne kódy ženám v mozgu diktujú potrebu čo najvhodnejšie odovzdanie genetickej informácie, ktoré v sebe nesú. Dosahujú to aj vhodnou selekciou benefitov, ktoré im variabilita mužského DNA ponúka.

Netvrdil by som, že ženy prežívali lepší sex s lovcom, ktorý doniesol väčší kus mamuta domov. Totiž všetci lovci dostali rovnaký podiel z úlovku. Dokonca aj rodiny tých, ktorí sa z lovu nevrátili. Iba my si občas namýšľame, že krajšia farba najväčšej štvorkolesovej mechanickej hračky prinesie pre naše drahšie polovičky do spoločnej spálne hlasnejšie "aaaach" a "ooooch".

Možno tá nová hračka v garáži dočasne vyvolá doma pútavejšie ale určite neúprimné divadlo. Ibaže, ktorý muž by chcel chodiť domov do divadla. Ak teda hračka pre ženu, za mňa rozhodne bez kolies a s inteligentným systémom vibrácií pripojiteľná tiež na internet.

Príroda sa vysporiadala s túžbami žien omnoho pragmatickejšie, ako len uspokojovaním potreby stále nových hračiek. Nazvime to "istotou bytia". So všetkým, čo sa do tohto pojmu zmestí, vrátane exkluzivity a súladu v citovom naplnení.

A dobrý sex dávaný či prijímaný určite zapadá do tejto veľkej škatuľky...

Ženy nie sú radodajky!

Komentáře uživatelů

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.

Pořadí komentářů: Podle jazyka Podle data
@Jacoba súhlasím aj s tvojím postojom k vernosti, drvivá väčšina skúseností a príbehov z AM ukazuje, že ide o skôr výnimočnú kombináciu partnerov. Zhodou okolností sme túto tému rozoberali s veľmi blízkou kamarátkou a kým ja som hovoril o tom, že pre mužov je relatívne jednoduchšie oddeliť sex a lásku, ona ma iba utvrdila v tom, že väčšina žien je skôr za exkluzivitu partnera. Hoci biologicky ide o holý nezmysel, ale spoločenské normy nám to úspešne vryli do hláv. Výnimočné obdobie "make love not war" je za nami a zrejme sa už nikdy nevráti...
Žien a mužov existuje viac druhov. Tak, ako sú kurevníci, sú aj radodajky. Tak, ako sú verní, sú aj verné. Možno nie verní po celý život a nie každému životnému partnerovi, ale keď sa nájdu dve vzájomne k sebe patriace polovičky, tak verní/é sú. Vernosť ale, napríklad v našom prípade, neznamená nemať sex s inými ľuďmi. Je to o stupni vyzrelosti a dôvery v jeden druhého. Všetko, po čom človek túži, je možné, ak má pri sebe správneho partnera. Stačí milovať a byť absolútne uprimný.
@Jacoba podľa viacerých reakcií vidím, že som celkom úspešne, hoci nechtiac, pichol do osieho hniezda (?) ...
@WildLu stokrát áno na vaše slová 👏🏻👏🏻👏🏻
@WildLu ver tomu, že na tom naozaj silne pracujem, ale zatiaľ nevidím "tmu na vstupe do tunela"
@Invictus tak teraz je načase, aby si zistil, kde ten problém je a nájsť cestu ako jej s tým pomôcť. Nie s tým nemá nič veľmi spoločné tvoje detstvo, možno len to, že ju dokážeš v tomto oveľa lepšie podržať... je to beh na dlhé trate, ale ak sa ti to podarí, budete šťastní prešťastní... bloky z rodín sú sviňa záležitosť... ale aj sex ako meditácia s prenosom tvojej energie do ženy, pomáhajú v odblokovaní ;)
@WildLu tvoja diagnostika na diaľku je viac než dokonalá. Ja o tých problémoch v jej detstve viem od počiatku, ibaže som dlho neveril tomu, že to smeruje nežiadúcim smerom práve preto. Nechcem sa chváliť, ale moje detstvo bolo viac než dokonalé. Preto som asi bezradný ...
@Invictus vieš... Vsetko začína rodičmi, a rôznymi vzorcami, ktoré nám trepali do hlavy, pocity viny, opustenie, pocit ze nie som dosť dobrá... To všetko sú veci, ktoré nás potom sprevádzajú celý t život... Ako to má dotyčná s rodičmi? Špeciálne s otcom... To ti veľa napovie a možno aj pochopíš a zistíš a zmeníš pohľad na situáciu aj na ňu a prehodnotís a možno aj ona uverí
@WildLu opäť si trafila klinec po hlavičke. Hranica medzi zdravou sebaláskou a egoizmom je veľmi tenká. Aby som bol úplne konkrétny, doteraz som nepochopil prečo navonok sebaistá až dominantná žena funguje vo vnútri duše s nízkou sebadôverou a takmer nulovou sebaláskou. Napriek tomu, že ju presviedčam o opaku. Nemá na to absolútne nijaký dôvod. Je krásna, inteligentná a vo všeobecnosti obľúbená.
@lnvictus, záleží od toho, aký má na to pohľad ona... Je ľahké zameniť sebalasku za egoizmus... Ale odpoveď aj ty nájdeš v sebe 😘