Ako vzniká dôvera?

13.9.2021 07:52 lnvictus

Pre/post covidové zamyslenie nad dôverou.

Máš vzrušujúce galérie. Na niektorých tvojich fotkách je utajený, ale predsalen viditeľný úsmev, ktorý ma očaril. Ukazuješ nám telo bohyne, ktoré sa na amatéroch vidí iba sporadicky.

Otváram profil a virtuálna chémia ma dostáva do varu. Píšeš zaujímavé príspevky. Neodolám a napíšem ti komentár. Tvoja odpoveď je prekvapivo príjemná. Naša komunikácia naberá na intenzite a prídu na rad celkom šťavnaté obrázky v súkromných správach. Posielame si šteklivé videá, ale stále si strážime skutočnú identitu.

Spoločne strávený čas plynie naozaj rýchlo a hoci nemáme vyslovene v pláne stretávať sa, v správach prezrádzame o sebe čoraz viac úplne otvorene, ako keby sme sa už dlho poznali.

Chýbajúci pud sebazáchovy, povedal by niekto. Tu na Amatéroch treba byť ostražitý! Radí mi úplne cudzí človek.

Napriek negatívnym skúsenostiam smelo ideme s kožou na trh a dôverujeme opäť. Potenciálne hroziace riziko zvyšuje prežívanie emócií, čítal som inde. Niečo v tom asi bude a spomeniem si na sex na schodisku, v parčíku alebo na nudapláži.

Potláča náš mozog vedome signály prípadného nebezpečenstvo, ak druhá časť hemisféry cíti blížiacu sa sladkú odmenu, ktorá nemusí byť nevyhnutne o sexe?

Ktoré sú tie malé nuansy v komunikácii, keď akosi vnútorne cítite, že komunikujete s človekom, ktorý si zaslúži vašu dôveru? Dokážete vedome vrodenú, vštiepenú či získanú nedôveru vypnúť?

Komentáře uživatelů

Pro přidání komentáře se prosím přihlaste.

Pořadí komentářů: Podle jazyka Podle data
@Januar29 radšej občas aj depresívnu pravdu ako sladké klamstvo. Väčšina ľudí dokáže úprimnosť akceptovať a bez nej dôvera akosi nefunguje.
Můj tělový krém se jmenuje Nuance ;). To jen pro odlehčení. Těžká otázka pro toto místo. Důvěra je naší přirozenou vlastností. Jen současná společnost po ní ráda šlape a zneužívá. A ty víš, jak to myslím. Proto je tento web tam kde je. A buďme šťastní, že tu jsou ještě střípky důvěryhodných lidí, kteří to tu vachrlatě drží... Jaj, to je depresivní :)))
@divokazabka no áno vraví sa že za dobrotu na žobrotu. Áno, občas sa mi podarí vypeniť na nesprávne osoby, potom sa za seba iba hanbím
@miselin18a tiež som zástancom vesmírnej fyziky. Vesmírne struny občas správne zavibrujú. Nestáva sa to pravidelne a často ale sem-tam ideme cez "červiu dieru" do neznámych a nádherných vesmírov.
@invictus velmi dobre vies ako to bolo myslene... ale ano dobry muzikant zahra krasne aj na rozladenom nastroji.. alebo si ho naprv naladi (upraveno)
@phatgirl ja píšem o šikovnom muzikantovi a ty ma obviňuješ 😁😱😁 ?
@invictus ak sa ti nepáčim, pozri sa ešte raz!
@phatgirl počkaj, moment ! Znamená to, že hral na rozladenom nástroji, ale zahral dobre ???
@invictus skôr naopak... ale keď nič neočakávaš, nič ťa neprekvapí hhh