Valentýn...
Nedá mi to a chci se zeptat kdo bez toho, aby musel googlit ví proč se slaví sv. Valentýn jako svátek zamilovaných? Když pominu tu komerční nabubřelost kolem toho.
Nedá mi to a chci se zeptat kdo bez toho, aby musel googlit ví proč se slaví sv. Valentýn jako svátek zamilovaných? Když pominu tu komerční nabubřelost kolem toho.
3 sledujících
Ten příběh zná asi každý, ale důvod proč se slaví bych v něm nehledala.
Tak na to stačí gůglit, je k tomu docela fajn historie.
Svatý Valentýn žil v Itálii ve městě Terni. Zázrak uzdravení. Na jeho svátek tam jezdí hodně lidí, ale pokud se pamatuji, tak každou mši se čtou přání věřících, kteří přijdou do kostela sv. Valentina.
V rádiu dopoledne říkali, že to byl kněz, který oddával mladé páry a naštval tím vládce.
@Polibena_ohnem ne :P Bavíme se o 3 stoleti naseho letopoctu
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing.