Objektiv

Rozdil

Mám objektiv 24/70 a teď sem byl fotit v malích prostorách a bohužel sem se nebyl schopen vejít do toho co jsem chtěl mít na fotce a dotas je kdo z vás může říct o kolik m. bych si ušetřil prostor s 17/40 abych měl na fotce stejnej záběr jako na té 24 dík za reakci
Usetris tak priblizne pul metru vzdalenosti od objektivu pokud budes mit chtit v hledacku/na displeji “to stejne” co s 24mm.
Edit. Samozrejme uplne stejne to nebude, dojde ke zkreslovani a taky budes mit prece sirsi zaber. (upraveno)
Půl metru já čekal něco málo přez metr a ty na mě půl metrem *9* takže jediné co by mělo smysl tak 8 nebo rybynou
Tak bral jsem to na “close portrait”, takze postava nad koleny. Nevim co za zaber, ci spise v nem, presne chces ;)
(upraveno)
Já do toho potřeboval dostat i koně *3*
Tak na kone s 14tkou *1*


Asi bych mel spise napsat s 14mm, co kdyby tady byl Bohus *22*
Já sem C.takže já sem docela vpoho mě to v dobrým začíná na těch 17 jinak co je pod je strašná řacha ,nevím jak je natom Nka nezajímají mě *3*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Ten mám taky ale tvoji prdel sem v něm ještě neviděl
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Asi o těchto dalekohledech víš asi velké prd ponevač do toho mého se dá koukat jen jedním směrem druhou stranou koukáš do zrcadla
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Věř že víc než ty , a proč se ptám! abych věděl víš ,ono pro tebe to bude o telefonu a pro jiné jako jsem já je to o informaci a ozkoušení a když je zrovna vše zavřený na ozkoušení není prostor tak ti nic jiného nezbyde víš joudo
no a teď budeš o něco chytřejší i ty *3* možná
Tak pokud se objekt moc nehýbá, můžeš to s trochou přehánění nafotit i dvoustovkou.
Jen to chce trochu postprodukce, ale ty fotky pak mají super atmosféru.
Zkus si najít "Brenizer method"

http://lifedotstyle.com/2014/09/brenizer-method

https://www.diffusephoto.com/blog/the-brenizer-method-wide-view-bokeh

https://www.slrlounge.com/using-brenizer-method-studio-emulate-striking-larger-format-portraits/

To myslíš vážně dvoukylem ve stáji 4*4?
pokud budeš stat dost daleko *3*
Tak ty rozměry myslím píšeš poprvé až teď a byl to jen příměr...
Dyt je to jedno ale hned na začátku sem psal malé prostory a že sem se nevešel ani s 24 , jinak to složení z více fotek znám hlavně když dělam krajinu jinak v místnosti sem to dělal poprvé a proto jsem založil otázku ponevač složení zrovna u tohodle není nic zábavného kůň je prostě kůň .
toto vlákno by mělo být okamžitě smazáno! odkazuje na jiné weby! *3**3**3**3*
Nikde nevidím snadno dohledatelná pravidla, která by to zakazovala.
A předpokládám, že pokud by to adminům vadilo, tak by odkazy neumožnili vkládat, tak jako tomu je třeba pod galeriemi....
...takhle,mě absolutně nevadí že jsou v příspěvcích odkazy na jiné weby.jen reaguju na jedince,kteří tady vyřvávají že se vlákna mažou kvůli těm odkazům.nic víc *4*
Hele a co tě vedlo na to upozornit zrovna tady když ta diskuze je jinde *4* (upraveno)
Hele píšeš že ti ty odkazy nevadej že reaguješ na jedince a najednou to jsou ty odkazy ,hele nemáš v tom náhodou trochu hokej *19*
ty budeš mít dost problém poznat ironii že?*22**22*
prosím tě neřeš to
Hele já nemám problém s ironií ale pamatuji si debatu stebou a jak ses tam pěkně dušovala ohledně v míšení do debat ..
debaty jsou od toho aby se debatovalo ne?
všimla jsem si už dřív že máš problém pochopit psaný text...pracuj na tom,pak si můžem pokecat páá
Pac a pusu berundo
P.s. evidentně si měla na mysli tu tvou vsuvku ,,bože ,😆
Pokud ano přečti si prosím vlákno ještě jednou a pomaleji *3*
ano,přesně to jsem měla na mysli
fakt čumím co dokáže vyplodit dospělý jedinec *22**22*
Jj a přečetla sis to celé znova a vážně chceš tvrdit že reakce byla mimo

Že ty budeš dyslektička.
*3**3**3**3* tak teď jsi mě rozesmál chlapče*3**3*
ty se mě ptáš jestli nejsem dyslektička? ty?? to nemyslíš vážně,že ne?
od někoho kdo neumí pravopis to fakt sedí *3**3*dík,pobavils mě
Já nepíšu ohledně pravopisu ale s ohledem nato že já sem dotyčnému položil otázku na kterou jsi ty reagovala slovem bože tak se nediv že se divím a že tys měla dojem a nějakej pocit že to bylo mimo ..
Hele teď je tam vlákno přímo pro tebe co mu smyslně odpovědět ty můžeš *3*
Tak z té tvé rady bude úplně hotovej
Dost mi ta zkreslení ze širokoúhlého objektivu vadí. Já bych tu investici nedělal a raděj hledal jiný prostor, nebo se se soustředil na detail.
Ono když je dán podmět který má být vyfocen a je dán i prostor tak s některýma možnostma se prostě počítat nedá a jak píše níže do určité míry se dá s fotkou pracovat takže nakonec bylo půjčeno sklo a dofoceno dle přání a požadavků zadavatelky
Na tak malý prostor je vhodné použít širokoúhlý objektiv 12mm, 14 mm, 17mm. Záleží taky na tom na jaké tělo je sklo nasazené, respektive jakou velikost má snímač. Pokud máš nejrozšířenější APS - C snímač, je obraz se stejným objektivem menší, než na snímači s plným rámem ( full frame).
Už vyřešeno , jinak focení plným formátem takže přepočty 1,5/1,6 se mě netýkají ....
Zkreslení širokoúhlého skla ( soudkovitost ) , je možné následně srovnat softwarově. Stejně tak srovnání svislice atd. Jsou to ty nejběžnější úpravy.
Zdravím,
když je hodně málo místa tak doporučuju Tokinu 11-16 mm F 2:8 jinak mám super sklo Nikon 16-80mm F 2:8-4.
Ale nevím jestli jsi Nikoňák...
Dobré světlo
Sice je to psáno ale ale co já se zajímám o C.
Těch 16-80 se mě zda už jako dost od sebe pokud je to sklo 70-200 tak obrazové vlastnosti jsou cca v pohodě ale u toho tvého bych vyděl radej něco s menším zoomem
Svou roli hraje i zkreslení. Pokud má fotlka dobře vypadat, musí na ni být dost místa. Pokud řešíte širokoúhlý objektiv, protože není ďost místa, tak zvažte, jestli by to nevyšlo lépe mobilem.