Rozmazání obličeje

Díky za rady

Je naky program do mobilu kde se dá rozmazat obličej?
Si děláš srandu. Každý mobil za patnáct stovek to umí. 😀
Ano fotky jo ale videa ne každý program.
No nejlehčí řešení bude kečup Hellmans se stévií.
Pro Android např. Blur Face. Podobnou věc ale zvládne skoro každá aplikace pro úpravu fotek.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Myslím, že si plete pojmy "operační systém" a konkrétní program nebo aplikace.
Standardní aplikace galerie na každém mobilu umožňuje úpravy fotek. (Ořezávání, kreslení, změny barev, jasu, vkládání textu.... Atd, atd.)
Příspěvek byl uživatelem smazán.
No tak si tu definici po sobě ještě jednou přečti a najdi v ní, že součástí OS musí být nějaký grafický program. Nebo vůbec nějaký uživatelský program. OS jen zprostředkovává tvůrcům programu a aplikací přístup k základním prostředkům počítače.
Jsou verze OS, které mají třeba jen příkazovou řádku ( Linux, Unix atd). Přeju hodně štěstí při rozmazavani obličeje. A přesto na nich pak můžeš třeba pustit Photoshop. Ale ten není součástí OS. Výrobce OS s ním většinou dodává i základní programy pro běžné činnosti, ale to nemá s definici OS nic společného.
Ale je fakt, že s původním dotazem tahle naše diskuse už nesouvisí.
No, nevím o tom, že by Windows, ios a android neměl jako součást nějakou aplikaci pro úpravu a editaci fotek. A původní dotaz byl na možnost v mobilu a tam to má každý mobil.
Díky, to se tady snažím vysvětlit celou dobu. 👍👍
Jenomze sam jsi to napsal, soucast systemu. Samotny system (OS) to neumi a je to tak, jak to bylo napsano nad tebou Speedlightem.
Tak sem schválně dejte která ta součást to je.
A postup příkazu, který použijete.
A řeč je o rozmazání, ne přemalování.
S Windows se instaluje Malování a tam od verze XP až po desítky tato funkce není. A Galerie v mém Androidu od Xiaomi to taky neumí. Ikona pro pixelizaci nebo Blur tam je, ale nic to neudělá. Dokáže jen přepatlàvat nějakými lístečky či co..
Já jen že je tady každej ajtak a z autora původního dotazu dělalji blbce.
Kdo neví co je OS tak neví ani co je foto. Těmhle lidem rozmazat obličej jedině pěstí!!! nebo o betonovou zeď.
Ty chceš někomu ubližovat, možná i zabít, jenom protože něco neví ?
Ty víš všechno, nebo je to proto, že ti taky někdo ubližoval ?
Psycho *3**3**3* Neber to zas tak do detailu.
Moment !
To psala pani ?
To jsou teda detaily ....
Do detailů, já neuznávám když se v diskuzi vyjadřuje pár, to jako sedíte u počítače a každej napíše jedno písmeno ?
Moc to nechápu, zbijete mě kvůli tomu ?
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Myslim ze Norton commander není operační systém. A příkazový řádek se běžně používal v MS DOS, to byl operační systém, kterým byly vybaveny počítače před nástupem Windows. Podle mě by byl počítač bez operačního systému běžnému uživateli k ničemu, nedokázal by s ním udělat vůbec nic.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
No a právě ty příkazy se používaly v DOSu. To je taky OS. O tom byl původní příspěvek. Že s počítačem bez OS se komunikuje pomocí jedniček a nul a ty jsi napsala, že nikoliv tímto způsobem, ale přes příkazový řádek.
Ale je zbytečný se o tom dohadovat, je to spíš jen taková drobnost a máš pravdu v tom, že to sem nepatří.
Každopádně mě spíš překvapuje ten úplně původní dotaz jestli na to rozmazávání existuje nějaký program. Když to ten občan dokázal napsat sem, tak by to určitě zvládnul i do googlu.
Trochu mimo - ale:
nedá se např. rozmazaný obličej znovu nějakým grafickým programem "složit" do čitelné podoby? Někde jsem četl, že to není až tak velký problém. Pak by rozmazávání obličejů na fotkách nebylo moc bezpečné, když by někdo dovedl rozmazaninu uvést do původní podoby.
Jsem laik, ale dovedu si představit, že by to šlo stejně tak jako se dělá identikit.
To bys musel vědět, v jakém programu, aplikaci to bylo děláno, pak možná, ale nevím jestli vynaložené úsilí a cena za to někomu stojí.
Je uplne jedno v jakem programu udelas pixelizaci obliceje. Uz to proste nevratis v nicem zpatky. To nezvladnou ani neuralni site. Kdyz nemas data, tak neni z ceho to rekonstruovat.
Osobně se taky vždycky směju těm kouzlům co provádí s fotkami ve filmech, ale je fakt, že jednoho pedofila identifikovali tak, že zpětné složili jeho podobu z deformované fotky. Ale on použil takovou tu spirálu z Photoshopu, tak tam to asi šlo jakž tak dopočítat.

https://boingboing.net/2007/10/08/untwirling-photo-of.html/amp
Tak dopocitavani blizkeho okoli obrazu nebo zaostrovani kontrastem z obriho vyrezu uz v dnesni dobe zvladnou lidi i doma, sice ne v tak prehnane mire jako ve filmech/serialech.

Zvlaste v posledni dobe se takove graficke kouzla pomoci neuralnich siti rozjely az neskutecne. Odebirani plavek a obleceni z fotek, deanonymizace zakuklenych beloruskych policajtu apod.

Spirala ty data ma a mas i pro stroj viditelnou deformaci, ale kdyz by clovek hodil na tvar pixelizaci 2x2, tak by i budouci kvantove pocitace byly bez sance.
Jo to dovedou jenom kluci v laborce CSI Las Vegas *389*
Policie Hamburk ! Tam to dělaj.
hmm neznam ten serial, možna je to tento serial Notruf Hafenkante
Nedá..pokud neuděláš nějaké jednoduché mázntí viz. odkaz níže
Dá , ale je treba serie fotek stejneho obliceje stejně rozmazaneho. Tedy treba serie snímků z videa, kde je obličej dodatečně rozmazaný. A je to špičkový SW pro vysetrovatele, tajne sluzby apod. Jde použít napr. na to, aby se ze zaznamu jedouciho auta z poulicni kamery vyselektoval oblicej ridice a SPZ, i kdyz kazdy jednotlivy záběr je příliš rozmazaný. Takže klid, soustajici Amateri na soukr. videu za takovou námahu nikomu nestojí.
Jinak ale ja preferuji mit uz pri natáčení nejakou masku přes horni část obliceje. Nejlepsi je, aby žádný original videa s viditelnym oblicejem neexistoval. A kdo ma nejake výrazně charakteristicke tetovani, pokud možno zakrýt (naplast, tričko...).
Vážení, nezlobte se na mě, ale aby chlap ve 32 letech si nechával radit v takové prkotině je fakt na palici! Začněte mu napovídat tím, že mu řekněte jak se telefon zapíná. Jinak to nepochopí.
Zapoměl jsem dodat že jde o videa a to každý program nedá.
Tak teď jsi to zabil ,po x dnech doplnit takový nepodstatný detail ....