Holit - neholit, čím a jak

názory na holení pohlaví

Zajímal by mě váš názor na holení pohlaví. Ano nebo radši přírodní? Jak ženy tak muži. Celou(celýho) nebo něco nechat?...
Já si ho občas vyholím částečně. Úplně zarostlé přirození se mi nelíbí a úplně vyholené mně nějak nesedne.
U chlapa je to přece jen trochu problematičtější, když mám chlupaté i břicho a prsa... tak kam holit? Kde přestat? celé tělo holit nejde... ale v zásadě jsem pro.. myslím že je to hezčí...
Máš pravdu některé fotky mužů vypadají legračně když mají vyholené péro a chlupatý mohy a pupek
Nejkrásnější přirození je řádně vyholené jak ženské tak mužské
Holit, ale s rozumem! Zvláště u mužů! Nevím proč chcete vypadat jako desetiletí. Zavání to pedofilií a s hygienou to nemá společného vůbec nic.Pomatená móda!
Názory od chlapů, zda holit či neholit, které se nesou v duchu pomatené módy, jsou úsměvné. Po ženských to skoro vyžadujeme, ale vyholit sám sebe? Ne pomatená móda, ale spíš lenost... Že, kolegové? Stejně jako většině chlapů (co mám aspoň já zkušenost) nic neříká např. deodorant. Takže: holit či neholit? Jak chcete, třeba buďte zarostlí, ale pak si nestěžujte, že Vás ženská nechce ani vykouřit. Dokážu si to představit, je to určitě dost podobné, jako když lížete zarostlou kundičku. Plná pusa chlupů, to není nic pro mě, a proto i já praktikuju vyholené přirození. U obou. Sexu zdar!
musím naprosto souhlasit s tímhle názorem - viz můj příspěvek v blogu!

Takže holení zdar :o)
Btw: jak se mám holit, když mám chlupaté břicho i hrudník? Kam až holit?
Pokud nějaké ženě její čistotný partner smrdí a potřebuje to přehlušovat nějakou chemickou "vůní", tak nemá správného a měla by se pohlédnout po jiném.Pokud je hodně chlupatý a malé péro, které nedokáže vystrčit tak daleko, že se žena s ochlupením vůbec nepotká, tak je to jenom další důvod k předešlému.Holit takového muže je už jenom z nouze ctnost!
Mas uplnu pravdu, naprosto suhlasim.
Souhlasím s tebou!Připadá mě to jako kdyby měli chuť na malou holku.Vždyť je to nenormální se holit.
sedni si na 10 hodin na kolo a pochopíš proč holit vše co jde
10 hodin na kole neujedu ,ale jednou jsem se vyholil uplně a 8 hodin v práci stačí.
Souhlas,není mi už sice 20.měla bych být staromodní,ale nejsem a souhlasím,že krásně oholení oba je paráda
Už před lety jsem vyhověla přání manžela, řekla jsem mu, ať mne oholí tak, aby se mu moje kundička líbila co nejvíc. Myslela jsem si, že mi tam nechá aspoň proužek, ale vyholil mi ji do hladka celou, a tak mne holí dodnes. Musím se přiznat, že i při holení pociťuji silné vzrušení. Úplně poprvé jsem takovéto vzrušení zažila jako patnáctiletá žákyně základní školy, když při jakési hře na fanty mne kluci stříhali chlupy na již tehdy dost ochlupené kundičce nůžkami. Moc se mi to líbilo, kvůli odevzdávání fantu jsem chtěla jen prohrávat.
Závěr: holit ano, ale pokud možno tak, jak si partner bude přát.
Dřív když měla skoro každá bobra toužil po vyholené.Jednou jsem přemluvil manželku ať se vyholí a dneska jí přemlouvám ať se nechá zase zarůst.Vyholená je už okoukaná,chlupatá vypadá přirozeněji.
Jednoznacne holit,ale s rozumom a musi to byt aj esteticke.
Moje odpověď je jednoznačná. Neholit. Jistě, upravit, chlupy na stehnech = nic moc. Ale rozkoš hrát si s hebce porostlou kundičkou ŽENY, tedy ne dítěte ( skluzavka s pupínky) je úžasná. Pro mě jedině s krásným kožíškem. Pro mě......
Není nic stašnějšího než zarostlá ženská. HOLIT!!!
Samozřejmě holit a basta fidli
urcite neholit nic aa nikdy
neholit!!!!Vždyť je to krásné hrát si s kožíškem
U mužů jsme rozhodně pro neholení. Vypadá dost srandovně, když chlap v trenkách vypadá přirozeně jako muž ( protože nohy, hrudník a břicho má nevyholené) a když je sundá, tak vypadá jako neopeřené nedochůdče. Pokud chce chlap trávit hodiny holením celého těla, potom můžeme diskutovat, je-li to vůbec muž. Bohužel a tento server do dokazuje, si mnoho mužů , možná že tady je to většina, asi myslí opak. Partnerka vůbec nemá s chlupy problém. Víme, že tento názor vyvolá zvláště u některých menšin značně negativní reakce. Stává se však k naší lítosti skutečností, že tyto menšiny dokážou ovlivňovat většinu..
samozřejmě holit a hlavně koule chlupy jsou na nic a lezou do pusy partnerce
samozrejme že holiť ja ho mam vyholeného a nikto si nesťažuje naopak všetky holky su stoho paf je to super a aj hygienickejšie .
prečo by maly mať všetky holky vyholene šušky a mi nie. takže holenie!!!!!!!!
každému sluší něco jinýho, chce to vyskoušet, někdo vypadá moc pěkně přírodní, někdo častečně oholený, nebo alspoň upravený a někomu sluší vyholení uplné. Můj názor je že uplně vyholenej chlap vypadá divně, to samé lze říct o uplně neupravené ženě...
Hygiena musí být!Kdo má tahat ty chlupy z krku,znám případ poblité souložnice!No a u muže taky esteticky upravit!Upocené přirození je eklhaft jak u ženy tak u muže,nehledě na ten smrad.Ovšem kdo je dobytek tak ať si v tom libuje!
Tato móda holení nemá s hygienou mnoho společného. Když je někdo prase a nemyje se, tak to vyholený rozkrok nezachrání.Pokud se týká chlupů v krku, tak to aby jste si oholili i hlavu, protože vlas končívá v krku nejčastěji a pokud má někdo tak malé péro, že partnerka dojede pusou až ke chlupům, tak to vyholení také nezachrání- takže upravovat, ale s rozumem a nedělat ze sebe desetiletého kluka.
Ono snad nejde o to, jestli ho má ten dotyčný malého, ale z mé praxe vím, že kouření není jen o to, mít ho celého v puse, ale taky koule, ...
zásadně neholit pořádně se myjte a máte po problémech s chlupama a největší dobytek ali-hej-bej se opět ukázal
Před nedávnem jsem to taky vyzkoušel a je to super. Konečně se mi v těch vedrech nezalívá rozkrok potem a konečně po sundání trenek nebo slipů to večer nesmrdí. Vzal jsem to i s podpáždím. Navíc můžu sledovat jak hezky zajíždí až po kořen a výhled mi nekazí hromada chlupů.
U žen je to taky lepší. Zejména při sexu se líp najde poštěváček a nemusí se odhánět neposlušné chloupky. Holení zdar.
Na tech prispevcich je videt, ze kolik lidi, tolik chuti! Kazdopadne ja se holim, ted myslim koule, ale vrsek zastrihuju nakratko. A u zeny mam zase radeji hole. Ale jak rikam, kazdy mame neco, nekdo ma rad pissing a nekomu se z toho zveda zaludek!
myslim ze prave taka zena ktora vyzera vyholena perfektne nevyholena by vyzerala este lepsie...a uplne do hladka je to o nicom takmer kazda si tam necha aspon chlpok preco aby nevyzerala ako decko hehe tie chlpky tam nie su len tak pre nic za nic
Nevím jak vy, ale moje žena mě má ráda zarostlého. Líbí se jí to, ona sama se holí i když to po ní nechci. Mám rád i když je zarostlá. Co se komu líbí ať si nosí a díváse na co chce. Když se to umí podat tak vypadá všechno pěkně:-)))
PS: To je můj názor, nikomu nic neberu:-)
HOLIT ÚPLNĚ ŽENY i MUŽI. UŽ NEJSME OPICE!!!
Jak je to s depilačními krémy typu Veet u chlapů?
Neholit - sme štíhly vysoký pár zo SR TN 35 kraja ja manželka 172/56/2 štíhla silne čierno housto ochlpena,ja 187/89/ M 19 hnedé vlasi malo ochlpený no viem čo vravím a patrím medzi milovníkov neoholených pipín
Neholím, protože to potom škrábe. Dávám přednost vytrhávání. Je to sice časově náročnější, ale vydrží to déle a na dotek je to příjemnější.
Ty jsi sadomasochista...:) jak to vydržíš? Já to nedokážu praktikovat ani na nohou ;-))) jinak já si nechávám nad mušličkou malou čárku a partnerovo klín mám ráda zkrácený na malé chloupky
určitě holit,je to hezčí a chutnější,myslím,já osobně holím,vypadá pak větší :-)
Nikdy mi nedělalo přejíždění jazyku mezi nohama tak dobře jako nyní, když se holím. Je to úplně jiný dotyk, než když se stále zadrhává jazyk o to ochlupení. Už při samostatném holení se mi hned stopoří, když pomyslím na ten jazýček, jak tam bude jezdit. Kdo nezkusí, neuvěří a kdo vyzkouší, tak již nechce jinak!!!!
Já se holím pravidelně, pro lepší pocit,a hygienu.Holím taky podpaží a v létě i nohy.
uplně holit asi ne,navíc partnerce to dělá problémy,při rustu nových hcloupku,ale lehká uprava ano!
Poradil by mi nekdo jak si ji mam spravne oholit? jake jsou zkusenosti zen. Po kazdem holeni mne to svedi jak to zacina rust a je to neprijemne. Jake pripravky je nejlepsi pouzivat, Aby to nesvedilo, jak to roste.
Jak se začne žena holit tak už se musí stále aby to nerostlo a nesvědilo...
po čase to přestane samo....
pak je i holení krásné navenek...
vždycky když chytne filcky.
Dalbychu ted si napsal pravdu hollil bych se kdybych chytil filcky ,ale protože jsme je ještě neměli tak jsme si intimní místa nebyli nuceni holit. A vy se jich nemůžete zbavit tak se holíte dokola a je vám to hovno platný protože se nemejete.
A myslíte, že se má holit aj břicho ? Ono to vypadá zvláštně, jak je to u přirození oholené a pak je najednou zarostlé břicho. Mě se víc líbí jak je to jednolité. Buď chlupaté břicho aj přirození nebo holé přirození aj holé břicho
Ja sa dole depilujem deplitarom. Po dvoch depilaciach si na to zvyknete a vobec to neboli a je pokoj na tyzden.
také si nechávám mušličku depilovat - je pak krásně hlaďoučká a depilace mě hodně rajcuje - někdy k orgasmu
Neholit přírodní je hezčí a rajcovnější!!!!
Já holím všechno včetně nohou jsem sportovec takže to i potřebuju na hrudi mi chlupy nerostou takže není co řešit, štíhlá vyšvyhaná postava není hezká zarostlá ba naopak.
Kdo není čuně tak se holí !
Tak toto je názor dalbychu takových omezenců a debilů tvého typu nebo kokona milana60 a pod. Holením nahrazujete pravidelnou hygienu. Jseš směšný takový debílek a nekeychej moc at se neprozradíš.
ještě tu vysvětli jak správně souložit a jak si vytřít zadek,zároveň učiníš prohlášení že kdo to nedělá podle tebe je vůl a taky kdo bude mít jiný názor s tím zatočíš jako s dalbychem,opět můžeš prohlásit že jsi admin abys to příště popřel protože si nepamatuješ cos minule žvanil !Tvoje kecy mají cenu slepičího trusu,až budeš mít alespoň profilovou fotku můžeš psát,do té doby zavři mordu a šoupej nohama dědečku senilní !
Holení může být nebezpečné.Je tu dost těch co si vyholili i mozek.
Holení může být nebezpečné. J
Příspěvek byl uživatelem smazán.
sexnebi,sexnebi,s tebou to jde z kopce,tebe lze poznat na sto honů.
Jseš chudák dalbychu nepsal jsem to,ale s tímto příspěvkem se ztotožnuji ,mám stejný názor jako autor nympha7 je to přirozené co popisuje.Pouč se ,dodržuj to co popsala a nebudete si muset holit intimní místa abyste se zbavili filcek používat různou chemii na zamaskování smradu,pouhým oholením se ho nezbavíš ,musíš také použít mýdlo a vodu .Starej se o sebe máš sám dost problémů ,důkazem je jak pořád měníš nicky ,i ten tvůj anální kamarád kokon už mění kvůli problémům nicky ?kokone kde jsi?
Starší senilný dědkové a babky ať jsou klidně zarostlí, na ty stejně někdo nekouká pakliže to najsou pěkný postavý vyšlehaný sportem tak na pupky pivní vyžraný stejně někdo nekouká konec konců vyholený 60 letý dědkové a babky by fakt vypadali hodně blbě.
Ale mladý vyšvyhaný sportem jak klucí a holky ty by se měli holit všude, tam porost nepatří.
I ty jednou budeš tím senilním dědkem . Až jím budeš tak už nebudeš mít tuto vyšvihanou postavu ,jinak jseš trapný hloupý chlubíš se jak senilní smrkáč připomínáš svou postavu pořád dokola podívej se na blbého dalbycha ,holí se a nemyje myslí se že holení nahradí pravidelnou hygienu
Až budu jednou senilním dědkem tak určitě nebudu chodit na takový stránky a přesvědčovat lidi aby se neholili asi budu mít jiný starosti v 60 letech.
Nevím co ti na to napíše dalbych,já mám ovšem dojem že tvé zkušenosti s filckama a smradem z nemytých genitálií jsou velké,neměl jsi náhodou plíseň na žaludu,nejspíš opakovaně,co ?
Dalbychu jseš debil ,je vidět že tě nikdo nevyléčí ani lékaři ani neustálé měnění nicků tu plísen měl nic-moc ,jak psal už dávno jí má vyléčenou,dá se předpokládat že to chytl třeba v sauně ,když si sedl na lavici po takovém hnusném praseti(ručník opoměl po vyjití z potírny vypláchnout pod sprchou) ,jako jseš ty které je přesvědčeno ,že pro hygienu udělal dost když si oholí intimní místa.Už ses podřekl že se holíte z toho důvodu abyste se zbavili filcek. Plísně se holením nezbavíte.
Kromě toho, je chlupatá mnohem víc vzrušující. Neznám nic lepšího, než když holce lezou chlupy z pod kalhotek.
Bobr v silonkách bez kalhotek... *362**362**362**74*
každopádně holit! ikdyž nemusí zcela vyholená pohlaví záleží dle libosti jedince.
Lidi každopádně holit jak lasturky tak ty naše františky. Postavte vedle sebe vyholený klín a ten nevyholený a uvidíte sami co je hezčí!! Vyholený je příjemnější na dotyk a při orálu nejsou chloupky v ústech. Já si ho holim a pak bych z něj nejraději nesundal ruce jak je hebký.


Přesně tak, když je postavím vedle sebe tak vidím, že nejlíp vypadá přírodní, tzn. nevyholená.
někdo holky,někdo vdolky,káždému přeju co ho nejvíc vzrušuje,mně upravená čárka na venušině pahorku a pysky vyholené,to je jiné lízání,když bych měl z neholené v krku chlup tak by to byla naopak polízanice,asi bych jí poblil a ze sexu by sešlo.
Přesně jak říkáš proti gustu nic nenamitat. Takže když tančit tak rumbu ake když lizat tak upravenou kundicku
blbečku stačí aby dodržovala pravidelnou hygienu , pro vás je holt jednoduší jednou za týden oholit
Pročpak nepokračuješ v diskuzi na sex ve čtyřech ano nebo ne kde jsi byl přistižen na švestkách jak lžeš jako poslanec a vymýšlíš si kraviny jako Kalousek ?
napsal jsi pěkný guláš jako vždy,ale ty bohatě diskutuješ na tému sex ve čtyřech po pár příspěvcích když vás neveme nikdo do party tak se vncuješ pod jiným nickem ,že tě to baví se takto vnucovat , kdo by asi chtěl takového pitomce s filckama?
Tak dalbychovi u vás chytli filcky,no když to nebylo nic horšího !
obvyklá odpověd dalbychu ty jinak odpovídat neumíš
Ahoj každý máme rádi něco jiného mě je 36 let a jsem zvyklí že bydlím na vesnici a dřív takového nic nebilo prostě pro mě je hezčí a vzrušivější když je to přírodní nebo jen trochu ostříhané,ale jak říkám každý máme rádi něco jiného
Ahoj kluci. My holky se holíme už dlouho a tak nějak se to zažilo. Když s tím přicházejí kluci je to něco nového a já a můj partner hlesujeme rozhodně pro holení. Všichni kulturisti, plavci, atleti se holí a že to jsou krásná těla. Pro nás milovníky fetishe je to snad i povinost. Jsou tady galerie kluků co rádi nosí silonky a z nich trčí trávníky porostů - fakt brutus. Nedokážu si představit holku v silonkách a chlupatou jako ezaur.
Takže - kluci holte , holky to už dělají dlouho. M
To já si zase předsatavuju denně a je to vážně vzrušující představa. Oholený je o ničem.
Samozřejmě,když je partner oholený je samozřejmé že není žádný špindíra.a souloží se podstatně líp.
Dalbychu tys ale debil. Ty oholený nemytý smradlavý jako tchoř ,kolikrát ti mám psát že i když si oholí intimní místa ,at žena nebo chlap tak se musí stejně umýt ,
Ale nejhorší co jsem zažil, bylo ve veřejné dopravě když vejde nádherná ženská, a začne mi stoupat a přitom tahat za chlupy. Takže nad tím přemýšlím, ale nemám zkušenost, tak bych se raději nechal vyholit od někoho.
Ve všech těch plamenných názorech mi chybí jedna celkem praktická věc: Už se vám někdy zarolovaly chlupy do preservativu? Musím říct, že je to dost nepříjemné a navíc někdy i trapas....:-)
Ano holit a uplne do hladka je to krasne vonave a velmy sexi
Při nošení klícky, vyžaduji u suba být vždy řádně vyholen. Vypadá to velice krásně *20*
Nevyholená vypadá po souloži ja Matuška po koprovce.
Ahoj, ja jsem zastancem holeni, holim se cely, partnerce to vyhovuje a i pri sportu je to lepsi. U zen se mi libi kdyz jsou take bez chloupku, nebo maji jen prouzek mezi nohama. Jednoznacne jsem tedy pro holeni a to i celeho tela*114*
Holit je to lepší taky se holím a zarostlej si nedovedu už představit
Holit.Jak muži tak ženy.
Co se týká žen a takové ty komentáře že vypadají jak malé holky,tak za mě: Ať vypadají, mě se líbí když je žena do hladka oholená a je mi úplně jedno že to někteří srovnávají s malou holkou.
Úplně hladká se mi nelíbí. Ideálně zkrátit, ale ne úplně oholit. Platí pro obě pohlaví
Při masáži Joni ochlupení překáží a hladce vyholená si to lépe užije.
Všeho moc škodí. Mít tam džungli to je hnus. A navíc nepraktický, už je ta komplikace s hygienou. Nechápu kluky i holky, kteří jdou ven za zábavou a nedají se do pucu. Opravdu není nic nechutnějšího než, když jsi na rychlovce a místo kouření lovíš z pusy chlupy.
Na druhou stranu na holátko jak u kluku, tak u holek to už taky zcela nemusím. Obzvláště mi připadá můj chlap s vyholeným naprosto divně.
stejně je ale nejlepší si to nechat udělat laserem. Sice to něco stojí, ale je to pak už hlaďounké, bezúdržbové a napořád *21*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
jak myslíš, přesvědčovat tě o tom nemohu, já jsem naprosto spokojená
I když už nejsem nejmladší, tak za mě holit holit holit a holit. Holit podpaží, holit intimní partie, holit nohy, holit tvář (tady snad jen muži, i když i některé ženy mají tvář porostlou jakýmisi chloupky, některé řidčeji, některé hustěji, některé jemnými chloupky, některé opravdu tvrdými, "tlustými" vousy, to už je na břitvu).
Nechci nikoho urazit, ale na mě neoholené partie působí tak nějak bezdomovecky.
Občas se vyholím, ale mám potom vyrážku. Poraďte!
Tak se nehol !Moje přítelkyně má pěkně chlupatou bez pupínků a já to miluju ,stejně jako ona moje chloupky .
Tak zkus depilační krém nebo depilační pěnu.
Tak to jsme na tom presne opacne, oba jsme kompletne hladci, holeni u zen i muzu uz nikoho v dnesni dobe nepoburuje. Jen to zabere vic casu v koupelne. Pri pouziti epilatoru to staci tak jednou za dva tydny.
To by ses divil, co lidí tady holení odsuzuje, pohoršuje, přirovnává to k pe*o*ilii. I v mém věku mi to připadá normální, hygienické a hlavně estetické, tudíž se také holím a to samé očekávám u druhé strany. Neoholené intimní partie, nohy, podpaží nebo dlouhé, mastné, neupravené vlasy či u mužů ještě vousy, neostříhané nehty mi tady v galeriích připadají visáž bezdomovce, ale některým, co asi táhnou k přírodě, to připadá jako normální úroveň 21. století.
Je to jistě věc názoru, ale předpokládám, že oholený nebude vyhledávat chlupatici a naopak. Každý ke svému :-)
určitě vyhoolený.. nebo třeba pěknou upravenou čárku ... to joo
Holím se od doby, kdy to ještě nebylo v módě. Osobně je mi to příjemnější a žádné to ještě nevadilo. Jinak neřeším co tam kdo má, mám rád ženy oholené i neoholené.
Zajímavé, jak všichni řeší jenom dohola vs. přírodní. Nikde jsem nezahlédla jenom zkrácení. Dohola jsem zkoušela několikrát a absolutně mi to nevyhovuje, stejně tak je nepraktické přírodní ochlupení (beru ohled i na partnera, sama nemám ráda chlupy v puse a nechci to dělat jinému). Takže zastřihávám na cca 5 mm. Při dorůstání chloupky nesvědí, netvoří se pupínky, dá se to lehce udržovat, a nikdo z partnerů si zatím nestěžoval.
Používám Phil... One blade, na sucho a na hladkou všude a je to super, žádné podráždění ani při růstu chloupků.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Úplně mi stačí depilace nohou (teda strojkem, ne pastou), pod kolenem to bolí jako čert a voskem v tříslech, to bych se asi po*** bolestí. To vás teda obdivuju! :)
Strojek bolí strašně. S trháním pastou na kosmetice je to řádově lepší. Zkoušel jsem leccos: strojek, holení, vosk i cukrovou pastu. Cukrová pasta vítězí. Teda, podpaží jsem si nechal upravit laserem (ne IPL) a to zatím vede, ale stojí to peníze no.
Škubat, kačenu jedině škubat! *22*
X let jsem hodila. Pak me partner přesvědčil abych přestala holit. A spokojenost.
Ted to nechávám někde na půli cesty.. Nechávám růst a zarovnávám okolo.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Nám přijde přirozené mít ochlupení na intimních místech .ale každý má rán něco jiného . Spousta žen se upravuje jen
¨ kvůli ostatním aby e nedostala do řečí a to je špatně .
Teď jsem to psal k jednomu blogu: Tohle je skutečně nekonečné téma, ale rozhodně bych nespojoval chlupáč = 100 let za opicemi. Každý si přece může nosit, co chce, mám spíš dojem, že se hodně lidí nechalo převálcovat reklamami výrobců všelijakých depilátorů, holicích strojků, gelů, vosků a nevím ještě jakých pičičand na odchlupení. Ty firmy z toho mají neskutečné zisky. Ať se každý holí/neholí podle svého vkusu. Zastánci holení se často ohánějí tím, že neoholení jsou špinaví, to by pak ale musely být špindíry i ženy s dlouhými vlasy.
Vzpomínám si, že jsem tu kdysi četl, jak někdo v tramvaji vyslechl rozhovor dvou mladých dívek, z nichž jedna druhé povídala "Tak jsem si ji oholila a teď už si ji vůbec nemusím mýt a jsem pořád čistá."
Okolosedící pasažéři prý v tu chvíli nervózně poposedli...
Holit v měsících, které mají 30 dní. V delších měsících nechat jemný trávník.
Jelikož jsem vyznavačem Konfuciova rčení ,,co chceš,aby činili druzí tobě,čiň ty druhým",a dobře si pamatuju na chlup v krku či mezi zuby,jsem bez výhrad pro holení,nebo alespoň estetickou úpravu klína.Mám několik známých pro něž je synonimem ženské krásy zarostlý klín,pro mě ovšem na rozdíl od nich by to dneska byl jednoznalčně důvod ,,dát od toho ruce pryč/".