Ktadež fotek

Nick JH-MILF

Příspěvek byl uživatelem smazán.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Jako je to blbý, ale když sem někdo dá fotky nebo vlastně kamkoli jinam na net, tak musí někde v zadu v hlavě vědět, že je může kdokoli stáhnout a kdekoli použít. Proto je třeba myslet co se zveřejňuje a třeba obličej tu nedávat. Ale samozřejmě to že někdo fotky vezme a jakkoli použije je hnus a ubohost. Jen říkám, že je třeba žít s tím, že když někam fotky dám tak ta možnost bohužel je.
Ale zveřejněním se nezříká autorských práv. Jejich použití v rozporu s autorskými právy není legální, takže technicky je použít může, z pohledu práva ne.

Stažení pro vlastní potřebu je u nás sice legální, ale přeposlání někomu jinýmu už ne. Ten, kdo je stáhl, zabalil a poslal, může mít pěkný průšvih.

Jinak s tím, že pokud mám něco, co se dá zneužít, musím o zveřejnění přemýšlet, nelze než souhlasit. Ne každý zná právní rámec sdílení a ne každý je férový.
Fotky si přivlastňují sami Amateri , když fotografie opatřují jen svým vodoznakem a ne vodoznakem s nickem uživatele jako je to na jiných webech .Označení uživatele na fotkách by řešilo alespoň část problémů s přivlastňováním fotek .Přemýšlím že opatřím své fotky vlastním vodoznakem .
JH-Milf si pamatuju, takže nekecá
Co by s tím policie asi tak měla dělat? Pokud to přijme, tak to nakonec stejně odloží.
To, že někdo bez dovolení stáhne a použije cizí fotky totiž není žádná krádež (přestupková ani trestní).
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Samozřejmě, že to není krádež, protože tím nebyla způsobená škoda, což je u krádeže základní předpoklad.

A policie se podle mě nebude zajímat nějakým trapným copyrigtem, to by nedělala nic jiného. Podívej se, co je na sítích falešných profilů známých lidí, s fotkama "ukradenýma" z reálných profilů.

Copyright by se řešil např. u nelegálního sdílení filmů, ale opět proto, že filmařům vznikla škoda.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Tak fotky na amatérech rozhodně nebudou zájem chráněný trestním zákoníkem, za jejichž "porušení" by byl někdo byť obviněn, natož odsouzen. 🤣 Kór když to "poškozený" dá dobrovolně na veřejně přístupný web.
Je úplně jedno, jaké jsou zde podmínky. Trestní zákoník platí všude stejně.
A píšu to, protože o tom něco vím.
Jinak jiné přezdívky tu nemám a neměl jsem. (upraveno)
Podmínky serveru fungují tak, že upravují
1) Souhlas autora fotek s jejich uveřejněním na tomto serveru
2) S návštěvníkem, který na ně kouká na straně druhé

Pokud odtud někdo stáhne fotky v rozporu s bodem 2 a použije je, tak se na to trestní zákoník vztahuje jako kdekoliv jinde. Rozhoduje jenom trestní minulost pachatele a výše škody o tom, jak velkou odměnu může dostat.
To, že najdeš pasující paragraf ještě neznamená, že je někdo pachatelem trestného činu, víš? 🤣 (upraveno)
Ty jsi asi hodně naivní ne :D Ty přece nejsi vlastník fotky. Tím, že ji nahraješ na tenhle server, tak se vzdáváš automaticky autorských práv a dáváš bezplatnou celosvětovou licenci na ty fotky společnosti sídlící v USA, takže se ani nadále jejich šíření neřídí českým právem. Pokud by zde mělo dojít k postihu, tak by musela žalobu podat společnost s právem na obsah, ty přece nemůžeš žalovat někoho za nelegální šíření obsahu, který není tvůj, a nemůže být ani předmětem českého trestního řízení, protože nepodléhá českému právnímu řádu.
Ale on je vlastníkem fotky i práv k ní.

VOP, II.5: "Autor poskytuje zveřejněním svého Obsahu na Amateri Poskytovateli časově a geograficky neomezenou bezplatnou licenci. Využívat Amateri a jeho Obsah k výdělečné činnosti lze jen na základě povolení Poskytovatele či jím pověřené osoby."

Takže tím, že sem nahraješ fotku souhlasíš, že ji tenhle server smí publikovat a ty za to nedostaneš od provozovatele ani vindru.

VOP, XI.1: "Uživatel má právo v kterémkoli okamžiku smazat svůj nahraný Obsah."

Takže pokud smažu svůj obsah, mám podle pravidel dál plnou kontrolu nad tím, jak ho můžu dál používat. Práva nijak nezaniknou a zůstávají jak jsou... Svolení po smazání trvá, je to pojistka provozovatele. Ta by se uplatnila například v případě, že smažu obsah, za chvíli klekne server a obnoví se ze zálohy, kde je ještě obsah aktivní. Odpadne dohadování, jestli k tomu ještě měli svolení, nebo už ne...

Poskytnutí licence na užití totiž není to samý, jako převod autorských práv. Takže dál může s obsahem nakládat jako se svým dílem, poskytovat souhlas s užitím, domáhat se náhrady při neoprávněným užití atd.
Tohle je nastaveno stejně v rámci celé EU.

Ne, umožňuje vytvoření kopie pro vlastní soukromou potřebu. Pokud si třeba v knihovně vypůjčím knížku a ofotím si pár stránek, nebo si nahraju pořad z TV vysílání, abych na to kouknul druhý den.

V okamžiku, kdy to šířím dál (dám fotku na web, někomu to pošlu,...), musím mít souhlas držitele autorských práv a je minimálně slušnost uvést autora. Sdílení totiž není osobní použití.

A ono je to vždycky jako kompromis mezi tím, co může konzument díla dělat a tím, jaký restrikce může hodit vlastník práv.
@pmk001 To ovšem nic nemění na tom, že
a) každý z nás co sem fotky uploadujeme se tímto okamžikem vzdáváme bezplatně svých autorských práv (viz obchodní podmínky)
b) USA nejsou v EU a je dost pravděpodobné, že právě proto byl obsah amatérů vyveden z EU, aby nemusel podléhat evropskému právu
c) @Milf-CZ je naprostej idiot
a) - viz výše, že nechápeš VOP je tvůj problém
b) - podle VOP se podmínky řídí českým právem, že nechápeš VOP je tvůj problém
c) - můžeme pomyslnou stupnici inteligence dílkem "naprostej idiot" na Milf-CZ. Ale on, na rozdíl od tebe, měl dost inteligence na to, aby si přečetl a pochopil VOP. Takže vyvstává otázka, jestli na stupnici inteligence budeš nalevo nebo napravo od něj bez ohledu na nastavení stupnice...

Btw, pokud jde o tebe a Milf-CZ, přečti si VOP, II.2.c
Že nechápeš VOP, je tvůj problém ;) Rozhodně podobný případ nebude žádný soud u nás řešit bez připojení se provozovatele serveru k občanskoprávní žalobě, trestněprávní rovina tady na popsaném jednání žádná není, maximálně pokud by aktivity překročily mez stalkingu.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Hm, to by mě zajímalo, kde bereš tu jistotu, že někdo někoho předvolá k výslechu a že se to dozví jejich manželky.
Samozřejmě že nikdo nebude předvolán k výslechu, možná tak jedině ty až na to přijde tvoje žena *22*
A co třeba poškození cizích práv? Nebo neopravneny přístup k pc? To muže byt věci, co se při prověřování zjisti...
Poškození cizích práv vlastněním fotky nahrané na veřejně přístupný prostor je podle tebe díky neoprávněnému přístupu k PC?

Vysoká škola života nebo práva v Plzni?
Tak podivej, vzájemnou souvislost jsem zde neuváděl, tak si nech tech tvých debilnich úvah. Ty vis, jakými způsobem a za jakých okolností došlo ke staženi, případně odcizení fotek? Jsi snad vševědoucí? Já psal o tom, že proverovanim se muže přijít na ledacos. Tak si to poradne čti a pak si ten svůj vejžblecht aspoň dvakrát přelouskej *24*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
spíše by mne zajímalo, jak se bude posuzovat pravost a originalita. Chtěl bych být vyšetřovatelem *22*. Ono se přeci musí zjistit, komu vlastě fotky patří. Takže se hrozné pobaví celé oddělení PČR kde se toto bude prověřovat. *3**3**3*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Tak každý na tu atraktivitu má jiný pohled. Jediné plus vidím v tom, že je O štíhlá. Jinak je nepříjemná, nechytrá, s kolotočářským vkusem, odbarvená blondýna s ne moc povedenými silikonovými prsy. Sexy je tak maximálně na fotce.
Když tu tak čtu a koukám na tvé reakce ,tak tak nějak to Na mě působí jako pěkná,, firemní rodinná pohádka ,,
Když sem dáte fotky s obličejem nebo jinak snadno identifikované, tak musíte počítat s tím, že se k nim někdo z vašeho okolí dostane a pak už se to šíří jako lavina.
Klidně mohl místo stažených fotek posílat jen odkaz na váš profil, ostuda by byla stejná a bylo by to naprosto nepostižitelné.
Měl bys možná potom jakousi možnost po prozrazení fotky smazat, ale to neznamená, že už nejsou dostupné - minimálně náhledy těch vašich galerií jsou v archivu k nalezení dosud. (upraveno)
Dobrý den .Toto se mi tu stalo také že nějaký ubožák si stáhl moje fotky a posílal je po mesengeru.Jinde takové fotky nemám
Hele nic proti ale o kousek vedle jsi psala že je posíláš sama a dobrovolně ,takže zrovna u tebe nechápu to proč si zde vyléváš srdečko*9*
Dříve jsme tu měli galerky a také se nám stalo, že je nějaký honič stáhl a na jiném webu vydával za své. Pokud si fota někdo stáhne pro své honící potřeby, nic proti tomu, ale posílat je dál, to už je za hranou. Zvláště, když fota byli i s obličejem. *19*
Tak nic nezverejnujte a pak nebudete plakat.
Nicméně to berte pozitivně. Něčím toho pána zřejmě zaujala, když si fotky stáhl a ukazuje je dál ;-) kazda mince má dvě strany 😀
“ Myslel jsem že se lidé podívají ale že bude nějaký ubožák stahovat fota a pak je rozposilat mezi kamarády to mně nikdy nenapadlo .”

Musím si pevně držet stehna abych se nepochcal smíchem. Jelikož nejsem sprosťak nebudu to nazývat “blbost” ale “naivita”.

slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/slovo/naivita

Zdar Richard