Naše profily

Osobní údaje

Narazil jsem v poslední době na takovou záležitost, že zejména dámy dost často neuvádějí svou váhu, jinak mají vyplněno vše. A jelikož se mi několikrát stalo, že jsem někomu věnoval určitou pozornost a i když vše bylo celkem super, tak vzhledem k té váze to nebylo to co zrovna hledám. Tak nad tím nějak přemýšlím, co k tomu dámy vede a zda to není tak trochu zbytečné, respektive mě zajímá osobní pohled někoho, kdo tu váhu neuvádí ?
A proč bych měla? Jako že se se mnou nedá psát, protože mám přesvahu?
Tak pokud ti přeci jde jen o psaní, tak není problém to tam napsat, tím spíš pokud by to bylo na tvém profilu uvedeno, můžeš získat větší jistotu, že si s tebou dotyčný opravdu chce jen psát, respektive, že je otevřený i tomu psaní. Ale jen hádám, ženám do hlavy nevidím, proto se na to ptám.
Co má hmotnost společného s psaním?
řekl bych , že nic, nicméně z mého primárním příspěvku je celkem jasné, že o psaní nejde. Tys to sem přibalila...Btw. když už jde jen o psaní, tak není nutné popisovat v profilu vůbec nic, tak že znovu. Proč tam někdo má všechno, kromě své váhy?
Váha má hrozně nevypovídající hodnotu. Pokud tedy neřešíš jen to, jestli dotyčnou uneseš. Nejsme tady v e-shopu, kde je potřeba uvést všechny míry, abys mohl případně reklamovat z důvodu špatně uvedených informací. Mě taky nezajímá, kolik centimetrů má chlap tam dole, stačí fotka a dokážu to plus mínus odhadnout. Něco jiného je, pokud člověk posílá takové fotky, které zkreslují realitu. Jen tak pro zajímavost, tipni si, kolik vážím. Měřím 168 cm a jsem obézní.
Přesně tak, bez ostatních parametrů zcela nic neříkající informace. Každý člověk má jinou stavbu těla, a i kosti může mít těžší.
Tak samozřejmě, určité odchylky dle somatotypu atd. jsou reálné, ale nějaké zásady , tedy pokud je člověk zná, platí bezesporu u každého.
Tak samozřejmě, že za jistých okolností má váha nevypovídající hodnotu. Na druhou stranu v některých případech tomu je naopak. Jinak bych řekl, že pindík se nedá srovnávat s váhou *3* Zřejmě si chtěla říci, že tě nezajímá kolik druhá strana váží, nebo jak moc je obézní ? K fotografiím mohu říci, že dost často je tomu tak jak píšeš.
Jinak chápu, nechci nikoho tlačit, nebo někomu radit, prostě mě jen zajímá pochod myšlenek u lidí, kteří to uvádí , ale hlavně u těch , co to neuvádí.

Jinak tipuji tvou váhu na minimálně 78kg
A to je tragické, ta odhadovaná kila? Není to spíš o tom jak ta kila nakonec vypadají? A kdo je má?
Velikost penisu je zřejmá z fotky stejně jako míra nadváhy. To jsem tím chtěla říct. Pokud má člověk dostatek fotek, nevidím důvod, proč ještě uvádět čísla. Stejně jako nebudu uvádět barvu vlasů nebo očí. Pokud s někým chceš šukat, tak snad řešíš, jak se ti líbí jako celek (včetně postavy), nehodnotíš ho snad podle hodnoty BMI. Z mého pohledu je ten údaj nadbytečný.
Edit: Tak já si tam ty míry (výšku, váhu) schválně uvedu a budu informovat o tom, jestli se nějak změnilo chování uživatelů, kteří mě budou kontaktovat *1*. (upraveno)
Tak samozřejmě jsem to nemyslel v případě , kdy na profilu máš fotky celé postavy , ale spíš mi šlo o opačný případ. Když tam foto postavy nemáš, v profilu vše vyplněné, jen tu váhu tam neuvádíš.
Tak to pak dává smysl 👍. (Třicet znaků)
A já myslel, že děláš obchoďáka u Vekry a nabízíš nové osmikomorové profily se zlepšeními izolačními vlastnostmi..
Zřejmě mají ty dámy dobrý důvod váhu neuvádět. A pak je třeba oslovit ty, které s uvedením váhy problém nemají.
Mimochodem řeči některých diskutujících o tom, že váha ženy je nevypovídající údaj, jsou k smíchu. Holka vysoká 160 cm o hmotnosti 100 kg je s vysokou mírou pravděpodobnosti obézní. Určitě na sobě nemá 40 kg svalové hmoty. *3**3**3*
A takovou jako co, zesmesnime zavrhneme, utratime....
Tak aspoň víte, že koukat do profilu se vyplatí. A ten zbytek vám padne k nohám 😄
"A takovou jako co, zesmesnime zavrhneme, utratime...."
Nikdo kromě tebe tu nic takového nepsal, tak se zase laskavě uklidni.
Tak ale to snad vidíš z fotky ne, tak proč to psát? Stejně jako nebudu psát barvu očí nebo vlasů.
Ne každá tu má fotku, respektive fotku s relevantní informační hodnotou.
Zase na druhou stranu, pokud si přečtu popisek v profilu a je tam něco jako "Jsem baculka z XY...", "Jsem trochu při těle",... tak není třeba ani rozklikávat galerii, ani číslo v kolonce, aby člověk věděl, že to nebude 40kg s cihlou v kapse. Ale čtení je moc práce, že... *378*
Ale já nepíšu o případech těch, které mají popis postavy v popisu.
A jak jsem pochopil, tak zakladatel tématu taky ne.
*378**378**378**378*
Já to chápu proč to neuvádějí, mají tu váhu hodně pohyblivou, spíš bych se zaměřil na fotky, bez fotek bych nikoho neoslovoval. Je tady třeba taková jedna a ta má asi 200 galerií, tam je to úplně jedno, jestli má ráno 150 a večer 170, v tomto případě to uvádění váhy je zcela zbytečné. To by muselo být v profilu vyznačeno - váha před stolicí a po stolici.
*3* Souhlasím. Chtít znát přesnou váhu je podobné jako chtít vědět velikost prsou. Líbí se mi, co vidím? Líbí. Je důležité znát číslo, ne? Líbí se mi, co vidím? Nelíbí. Je důležité znát číslo? Ne.
Například já vůbec nemám problém uvést váhu 🤣🤣🤣🤣🤣
Přesně, tak když měříš pět metrů, tak je jasný, že máš takovouhle váhu.
A pěkných 5 metrů,viď zlato *4*
Už jsem tě dlouho neviděl, všimla jsi si jak odtud zmizeli všichni ti prudiči, co se tady každý den do někoho naváželi, uráželi a sprostě nadávali ?
Dostali tady za uši a přesunuli se jinam, asi na václavák.
Jj všimla,a je to tu hned lepší
Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Někdo je na rachitické vyzabliny, někdo na fitnes krasavice, někdo na normálně stavěné ženy, někdo na obliny.
Fakt je, že já se vyhybam zase fitnes hezounum. Ti si vystačí se zrcadlem. Obzvláště co mi jeden takový krason vysvětlil, že jsem morbidně obézní. No taky jsem z toho vysušeného typka nebyla na větvi.
Mně teda píše dost fitness týpků, což absolutně nechápu. A kupodivu se mnou nekomunikují jako s potenciální klientkou *3*.
Ti mi píší taky. Tomu se nejde ubránit.
Přesně jak píšeš.taky odmítám fitnessáky,nikdy se mi nelíbili a líbit nebudou.většinou si myslí že jsou přesně to co ženy hledají a vzrušuje je.u mě je to přesně naopak 😁
Příspěvek byl uživatelem smazán.
To je zajímavá myšlenka. Moje drahá to má také tak a milenka stejně. Já jsem za to rád :-) Máte nějaké racionální vysvětlení toho proč to tak je? Nebo je to jen pocit?
Já mám třeba ráda chlapy kteří se o sebe starají,ale co je moc,je moc.jak vzhledově tak chováním.většinou je pro takové typy posilovna a vzhled na prvním místě v hodnotovém žebříčku a jinak nemají co nabídnout.takže radši normální rozumný chlap s menším bříškem
Velmi rozumná odpověď, moc děkuji.Ale říkám si, že umilence ci náhodné jednorázové známosti by to nemuselo tak vadit,ne? I když je pravda, že takový muž nemusí stát v posteli za nic
Snad nevadí, když se vecpu se svojí teorií. Pro mě je důležitý soulad na více rovinách, a pokud je pro mě někdo "jednoduchý" (čímž tedy neříkám, že všichni fitnessáci jsou jednodušší), tak mě neláká intimní sblížení, ani kdyby dotyčný vypadal jako Ralph Fiennes v Schindlerově seznamu. A ze své zkušenosti můžu říct, že když se člověk výrazně orientuje na jednu oblast (myšleno tělo versus mozek), tak tu druhou trochu zanedbává. Ideální je rovnováha. Ale samozřejmě se najdou lidi, kteří mají obojí ve skvělé formě, ale moc jich nebude.
Přesně tak.musí to celkově ladit.sebekrásnější chlap u mě nemá šanci pokud se s ním nudím už při psaní
Jak říkám,nelíbí se mi namakaní borci,nevzrušují mě.pár jich bylo ale stálo to za prd.o jejich malinkých pérkách a obrovském egu se rozepisovat radši nebudu *6*
Příspěvek byl uživatelem smazán.
On nic neřeší, jen založil vlákno, aby se lidi nenudili, u mě to zabralo, u vás ne ?
U mě taky. Víc takových diskuzí!
Příspěvek byl uživatelem smazán.
A co bych tu měl dle tvého názoru ještě dělat ? *6*
Ty tady řešíš, že někdo nemá uvedenou váhu a sám třeba nemáš vyplněný věk. Třeba pro mě je věk první věc na kterou se dívám. A k té váze... otázkou je, zda je lepší být štíhlá a blbá nebo silnější a inteligentní.
Po ženách se chce aby byly pořád upravené, vařily, uklízely, staraly se o děti, chodily do práce a večer pěkně roztáhly nožky. Och kdyby tak chlapi zvládli to co ženy...
Normální chlapi a je jich většina, ženám v domácnosti se vším pomáhají, aby právě byly upravené a spokojené a na tom stojí spokojený společný život. Žádná žena by to všechno sama nedokázala, to je přece jasné. Asi máš jiné zkušenosti, možná jen špatný výběr, zkus to znovu, jde o to pokolikáté.
Většina? Tak to asi žijeme každý v jiném světě. Oni ženám "pomáhají"? Pomáhají uklízet nepořádek, který také udělali? Já vidím teda v okolí chlapi co si neumí uvařit ani polévku. Ještě že existují jídelny nebo maminky. Další část chlapů by nebyla schopná postarat se týden o své vlastní děti. Další přijdou z práce a mrdnou sebou ne gauč nebo taví hry....jako jo, jsou chlapi co doma, jak říkáš ty "pomáhají", ale fakt to není většina. A neví proč to otáčíš hned na mojí osobu. I když...ehm... Sabino radši mlč
Já to neotáčím na tvou osobu, reaguji na to jak popisuješ s jakými muži máš zkušenosti a evidentně hodně špatnou, myslím že žijeme ve stejném světě, možná ale pocházíme z rozdílného sociálního prostředí. Já ve svém okolí neznám nikoho takového jak popisuješ, s dětmi jezdíme na dovolené, bez žen a pochopitelně i tu polévku jim uvaříme, klidně i svíčkovou.
Nebo například zrovna teď mi manželka koupila robo vysavač, abych měl více času, třeba na to vaření, když je s kámoškama někde na kávě. Tohle je normální život, jak píšu, evidentně špatný výběr. Kolikrát jsi rozvedená ?
Hele. Co si myslet i žene, ktera dokaze překroutit téma nevyplneneho profilu na výlevy znechucení nad muži. Asi máš špatné zkušenosti. Pokud se ve tvém životě, okolí vyskytují pouze tebou popisování muži, pak by bylo možná dobře zamyslet se proč. V mém okolí jsou muži schopní. Nemají moc času, protože pracují,ale své ženy milují a snaží se jim pomáhat. Stejně tak se řadí starají o své děti. Mimochodem, o víkendech doma varim skoro vždy já a znám hodně můžu, kteří vaří a vari dobre.
A mimochodem, proč jsi napsala "pomáhají" do uvozovek?
To fakt nevím kde to sbírá, tyhle chlapi, možná na úřadu práce ? Nebo jestli existuje nějaké odložiště ?
Není třeba se urážet, mě jen zarazila ta změna směru.
Máš pravdu, ale třeba si to ti chlapi přečtou a zamyslí se nad sebou, myslím že v tomto případě to urážení chlapů co neumí uvařit ani polévku je na místě a tu urážku si zaslouží.
Myslím, že "pomáhají" v uvozovkách značí tu absurditu toho, že se bere, že péče o domácnost a o děti je starost především ženy a že žena má být vděčná, že se muž alespoň trochu zapojí. Což dává smysl, pokud muž pracuje full time, zatímco žena má hlavní náplň práce právě tu domácnost a děti. Ale pokud žena chodí taky na full time do práce, tak je to absurdní. A ve vašem okolí tedy ženy nepracují na full time, když taky píšeš o pomáhání?
To, že je péče o domácnost především starost ženy je myslím si přežitek. Pokud tak uvažuje muž či žena, pak je něco špatně. V současné době, pracuji většinou oba rodiče a dělí si práci tak, jak to je potřeba a jak to pracovní povinnosti dovolí.
I v tomto případě se mi to jeví jako špatná zkušenost s muži. Z mého okolí nikdo nebere ženu jako otroka v domácnosti. Všichni se podílejí na běhu domácnosti.

Ale možná jsem z generace, kde muži jsou už schopni se o sebe postarat a většinou zároveň nemají představy z minulého století. Lituji dnešní mladé, tam se tuším často o domácnost nedokáže postarat ani on ani ona. Ale to je možná také jen generalizovani. Kdo ví.
Stačí se podívat do nějakých ženských diskuzí, tam je pořád plno žen, které si stěžují, že se jejich partneři nepodílí na chodu domácnosti. Sice je čím dál tím víc těch, které propagují rovné dělení povinností, ale rozhodně jich není většina. Tak nevím, v jakém prostředí se pohybuješ, že si myslíš, že tohle už ve společnosti není, bohužel pořád je. A je to vina matek, které své synáčky obskakovaly a navykly je na to. Já s takovými muži zkušenost nemám, ale dost čtu ženské diskuze a tam se tohle téma řeší často (u žen ve věku 20-40 let). A koho přesně myslíš těmi "mladými dospělými"? A co myslíš tím, že se nedokážou postarat o domácnost? Jakože jim chodí uklízet maminka, nebo že žijí ve svinčíku?
Tak teď už to chápu a celé to zapadá do sebe, ony ty ženy o tom diskutují a tím si myslí, že jich je hodně a že je to vlastně takhle normální a ve všech domácnostech to funguje tak, že muži doma nic nedělají, nic neumí a jenom chtěj po manželce aby roztáhla nohy, uvařila a uklidila po něm bordel.Asi těžko bude diskuze o tom, jak jsou ženy spokojeny se svými muži a obráceně, tak to pak vypadá že takové domácnosti, kde má každý stejná práva a povinnosti vůbec neexistují.
Tady se člověk dozví zajímavé věci. (upraveno)
Stačí se zaposlouchat do diskusí před kostelem a budeš si myslet, že je normální být katolík a šukat jenom po tmě na misionáře... Říká se tomu "výběr statistickýho vzorku" *378*

Já bych na to mohl jít z druhýho konce. Rodiče umřeli ještě než jsem poznal manželku a byl jsem v té době nezadaný, takže prostě jsem byl zvyklý fungovat. Ráno 5:15 z domu do práce, po práci přebrat děcko, aby si odpočinula, hry na PC jsem vlastně nikdy nehrál. A stejně si toho nevážila a sex jenom "za zásluhy"...
Tak nevím, ale já třeba v domácnosti nakupuju, vařím, občas něco poklidím, s jediným, s čím bych se přál, tak je žehlení, ale také byla doba, kdy jsem to musel zvládnout. A s tím roztahováním nožek to není ani přes mé úsilí žádná sláva, takže ne všichni chlapi jsou také stejní.
Také nemyslím, že výše popsané musí platit vždy. Spíš to zní jak klišé opsané z "chvilky pro tebe" 😄 ale ano, jsou takové domácnosti. Znám dost takových, kde muž plně zastupuje ženu a je to v pohodě.
Ovšem jak funguje sexuální život je věc jiná
Protože neexistujou ženy tlusté a zároveň blbé a ženy hubené a zároveň inteligentní 🙈. Tohle shazování druhého tábora vždycky působí hrozně zoufale.
Hle tohle je tady opravdu příznačné, člověk se na něco ptá a aniž by ve své podstatě dostal upřímnou tak se ho ostatní snaží nechytat, nebo vymýšlejí nějaké absurdity , které v tom vůbec nejsou, a já blázen jsem si myslel, že se někdo zamyslí a hodí sem nějakou upřímnou sebereflexi.

Jinak ohledně mého věku, ted to tam nemám, asi mi to uniklo, jelikož občas mám ten profil totálně bez údajů. Svůj věk netajím bude mi 44, pokud se na to někdo zeptá, tak odpovím a nemám problém si ho doplnit, pokud mě na to někdo upozorní. *6*
Já nerozumím tomu, jakou spojitost má lidská blbost s váhou...
Já tomu už asi rozumím, ale musela jsem si to převést na nějakou hodnotu, která je důležitá pro mě. Když jsem měla v minulosti profil na facebookové seznamce, měla jsem tam nastavené jako zásadní kritérium bezdětnost a vysokoškolské vzdělání. Seznamka mi tak většinou nabízela profily, které tohle kritérium splňovaly. Pokud mě oslovil někdo, kdo tahle kritéria nesplňoval, tak měl u mě automaticky body dolů. A někteří lidé to mají stejně s váhou. Na tom není nic špatného, ale je potřeba si uvědomit, že se nejedná o nějaké obecně platné kritérium, které je potřeba uvádět. To, že někomu na tom čísle záleží, neznamená, že na něm záleží všem. Někomu zase nezáleží na vzdělání. Někomu na věku. To, že někdo v profilu neuvede váhu, nemusí znamenat, že se za ni stydí, ale prostě to nepovažuje za důležité. Stejně jako většina lidí neuvede znamení zvěrokruhu, přitom se najdou jedinci, pro které to důležité je.
Edit: teď teda reaguju úplně na něco jinýho, ale psala jsem to tak dlouho, že to nebudu mazat (upraveno)
No já koukám, že píšeš úplně o něčem jiném, než na co jsem se ptala. Já rozumím tomu, že někomu na váze záleží, to chápu. Jen nerozumím tomu, že někdo napíše "štíhlá je blbá a tlustá inteligentní" či jak to tam bylo. Už přesně nevím.
Jo a ještě dodám, že za mě je nejlepší být tak akorát a chytrá:))
Já jsem klikla na špatné vlákno. S tím, co píšeš, naprosto souhlasím. To je prostě taková berlička těch nespokojených.
Ladná jako laňka, těžká jako hroch, oblá jako baňka, no kdo by za to moh.... (upraveno)
Tak jsme se přátelé dostali od hloupé váhy k sociálnímu dogma, tradičnímu rozdělení partnerských rolí, ale rolí sociálních, což je mi opravdu, ale opravdu sympatické.

Prvně bych k tomu chtěl říci, že se domnívám, že dost často je tomu tak, že člověk vidí to co vidět chce. V tomto kontextu pokud chce někdo vidět chlapy jako jelita co si neumí vyžehlit košili a uvařit polívku, tak je tak uvidí. Na druhou stranu je celkem známo, že v naší společnosti stále převládá tradiční rodinný koncept patriarchátu, s čímž jdou ruku v ruce tradiční role "žena u sporáku, chlap v práci" , ale zaleží v jaké věkové skupině se člověk pohybuje a dost často jde i o to z jakého je člověk kraje, v jaké sociální skupině žije a spoustu jiných sociálních a psychologických parametrů.
Když to shrnu, tak musím zcela jistě podpořit myšlenku Sab , že stále většinově ve společnosti převládají muži , co si neumí uvařit párek *6*
Aby se někdo hnedka nechytal, to jak to mám já , je věci jiná, hovořím o sociální teorii a statistikách , nikoli o sobě *6*
Kdo nemá problém se svou váhou, tak ji uvede, kdo má problém, váhu neuvede, stejně jako někdo neuvede na seznamce třeba svůj stav - pokud ale jde o jakýkoliv seznamovací profil, tak je otázka času, kdy se zatajené skutečnosti provalí ...
Děkuji za příspěvek k původnímu tématu. Myšlenky mě vedly stejným směrem, a právě proto si pokládám otázku, proč to vůbec celé podstupovat, když stejně vše vyjde najevo ? Co z toho muž nebo žena mají, když to dělají ? Nějak mi to nejde uchopit, už jen z toho důvodu, že pro mě je čas dost cennou komoditou a nedokážu si představit, že bych ho teoreticky ztrácel tím, že ve finále se pravda stejně ukáže.
Jde o to někoho dotáhnout na schůzku a dotyčný bohužel mylně předpokládá, že to vadit nebude ... prostě co by kdyby ...
To chápu, ale hledám, dost možná zbytečně, v tom něco více. Jdu na to přes pocity, přesto, že je to ve své podstatě jednoduché, tak zřejmě zatím musí být víc. Něco to musí tomu člověku pocitově dávat, jinak by to bylo přeci absurdní a až masochistické, pokud by takový člověk chodil na schůzky s tím, že existuje možnost, že většinově se asi ta realita nebude líbit ?
A co když si myslela, že zhubne než dojde k tomu setkání a nevyšlo jí to ?
A proč nemáš na profilu uvedené znamení zvěrokruhu? Pro někoho je to třeba důležitá informace.
Omlouvám se, ale od začátku zjevně střílíš mimo mísu ...
Bereš to už moc složitě, já bych v tom víc nehledala.
Cítí se být podvedený, o to tu běží, mrzí ho to. (upraveno)
Ale ne, co tě nemá. Tohle je čistě hypotetická zakázka. Myslím, že pokud se člověk podívá na můj profil a inzerát, tak snad pochopí, že moc na schůzky nechodím a jsem docela vymezený vůči jistým parametrům . Kromě toho v diskuzi zazněla hypotéza , že ten kdo neuvádí váhu a nemá tam galerku, ale jinak tam má vše, tak se za svou váhu stydí a laboruje se svou hypotézou ohledně setkání. A já se k toto hypotéze přiklonil....*6*
Aha, no a kolik by ta hypotéza měla vážit, protože to je taky dost podstatné.
Prosím ? Nějak jsem se v tom ztratil, co se teď po mě chce ? *6*
Asi jo, snažím se v tom najít logiku a princip , ale dost možná v tom žádný není *6* Což o něčem konkrétním také vypovídá.
Zase na druhou stranu ono to vypadá, že každý, kdo vleze na amatéry automaticky rovná se schůzka. V tom případě by všechny ty údaje asi měli smysl. Jinak je to spíš na uvážení
Logika je taková, že některý informace nejsou v některé situaci podstatný. Pokud sem přijde holka, která se realizuje psaním povídek, tak je ta povídka stejně dobrá nebo špatná bez ohledu na to, kolik váží, v jakým je znamená nebo jak byla při jejím psaní učesaná.
Stejně tak, když si chce anonymně psát o sexu bez setkání, tak co nevíš, to si můžeš představovat a fantazie jsou přesně podle toho, co se líbí tomu, kdo si s ní píše. Přidání zbytečných informací to může pokazit.
No a princip je takový, že se prostě v profilu nevyplní to, co není pro danou situaci podstatný.
Hele, nechci vám to shazovat, ale samozřejmě to co píšete je celkem jasná věc, ale příspěvek byl myšlen trochu jinak. Konkrétně samozřejmě tak, že se jedná o situaci, kdy obě strany, nebo i pouze ta dámská strana hledá, nebo snad je přístupná k seznámení za účelem vztahu, či sexu. Nemajíc v profilu fotografie, vše co lze vyplnit, má vyplněné, jen tu váhu neuvádí (vám, myslím tebe a komentář nad tebou).
Jinak jsem tvým příspěvkem pobaven, zřejmě působím jako hlupák, když někdo má zato, že nejsem schopen nevyloučit situace tebou zmíněné.
Na druhou stranu je fakt, že mi nikdo do hlavy nevidí a zapomněl jsem na to, že tady se musí člověk umět vyjadřovat opravdu do detailů, jinak se to většinou zvrhne někam jinam *6*
Skoro si říkám jestli by nebylo dobré na to jít z druhé strany. Oslovené napsat jestli nesplňuje požadované míry a pokud ne at se nezlobí za vyrušení 🙂
Ach jo lidi, chápu. Ale zároveň opakuji, že jde o hypotetickou záležitost. Já jsem ve svém profile a inzerátu dostatečně vymezen, popřípadě si umím poradit , abych potřebné informace získal, a pokud je v nějakém případě nezískám, tak jdu od toho.
Ale když prohlížím profily, teď tu zkušenost ber, že to je vypozorované za celou dobu co jsem tu, tak v hodně dámských profilech je tomu jak uvádím výše, tak mě to zaujalo z psychologického pohledu a nějaké sebereflexe o sebevědomí...
Tak jsem se trochu dívala po profilech. Zpravidla lidí, kteří mi napsali nebo se mrkli na můj profil. A něco na tom bude co píšeš. Podvědomě mi přišli sympatičtější ti, co splňují nějakou moji představu. Tedy ne, že bych si s kýmkoliv nějak zvlášť psala
No, pokud má některá vyplněné všechny údaje krom váhy, tak mě napadá jen jediná věc, proč tomu tak není(vlastně je). Za svou váhu se stydí. Nic jiného mě nenapadá.
Dejme tomu, ale v co konkrétně takový člověk doufá, že se to na základě sympatií do budoucna opomene a že po nějaké době vše přejde v zamilovanost ? Nebo je to idealista který věří v to, že pro lidi není důležitá informace o váze ? I když ta druhá varianta se zřejmě na základě některých komentářů celkem stírá, jelikož lidé uvádějí, že nezáleží na ničem co je hmatatelné.
"Nebo je to idealista který věří v to, že pro lidi není důležitá informace o váze ?" *3* To už si snad děláš legraci a trollíš. Když se s někým seznamuješ v reálu, tak se ho taky ptáš, kolik váží? A když ti řekne vyšší číslo, než na kolik vypadá, tak s ním přerušíš kontakt?
Počkej, se musím pana tajného zastat:) V reálu přece toho člověka vidíš, tak proč se ptát na váhu?
Hele, fakt se omlouvám, ale mně přijde od začátku diskuze, že střílíš nějak často vedle! Venku snad dotyčný vidí jak konkrétní potenciální druhá polovička vypadá, tedy pokud mu nelahodí okem, tak ji obejde obloukem...
Ale ty tu teď operuješ s tím, že ty lidi už jsou v kontaktu, takže pravděpodobně došlo k výměně fotek, ne? Už nemluvíš o tom primárním oslovení, ale o tom, že ty lidi si píšou a plánujou setkání.
Se musím smát. Dobře, pojďme si společně ujasnit po kolika minutách, hodinách, dnech, nebo týdnech si dva lidé různého pohlaví navzájem vymění fotky, tedy jestli ? *6*
Btw jsem koukal na tvůj profil, tak až si ujasníme tyhle všechny záležitosti, které beru jako útěk od podstaty tématu, tak bys mohla sdělit čistě svůj subjektivní názor na myšlenku/otázku vlákna.
Mně osobně se nechce věřit tomu, že váha a výška pro člověka není důležité sdělení, a tím spíš pokud sám má vyplněný popisek na kilometr dlouhý.*4*
Já si teda většinou vyměňuju fotky hned na začátku komunikace, takže si nedokážu představit situaci, kdy někomu věnuju spoustu času a pozornosti a až pak zjistím, že je na mě moc tlustý/hubený/starý/mladý. Víš, proč mám tak dlouhý popisek? Aby mi psali lidi, kteří jsou stejně naladění a na podobné intelektuální úrovni. Většinou mám zveřejněná i alba, na kterých je moje postava vidět dostatečně. 95 % lidí mi píše jen na základě fotek, 5 % na základě fotek a popisku v profilu. Co by se změnilo, kdybych tam měla navíc uvedený věk, výšku, váhu, znamení zvěrokruhu? Psalo by mi víc lidí? Míň lidí? Jiný typ lidí? Nemyslím si. Tak nějak počítám s tím, že lidi nejsou blbí a domyslí si, případně se zeptají. A pokud se zeptají na otázku, která ve mně vyvolává dojem, že jsou se svými zájmy trochu jinde, tak aspoň si o nich udělám hned obrázek a v komunikaci nepokračuju. Nebudu nějakýmu cizímu týpkovi odpovídat zkraje komunikace na to, kolik vážím, jakou mám velikost podprsenky nebo kolikrát týdně mám sex. Ne kvůli tomu, že bych se za to styděla, ale že očekávám nějaké chování na úrovni. V reálu se taky na tyhle otázky nezeptáš, když se snažíš ženskou zaujmout.
A k tvému původnímu dotazu (neupravil jsi ho náhodou?), no pokud má žena uvedeno vše kromě váhy, tak to číslo prostě nechce zveřejňovat, protože 1) je podle ní/společnosti moc vysoké/nízké, 2) má pocit, že neodpovídá realitě - může zkreslovat směrem nahoru i dolů (rozdíl 10 kilo v tuku x svalech je znát), 3) chce odradit týpky jako jsi ty, 4) ráda si zachovává nějaké tajemství. Víc mě asi nenapadne.
Ale jo, jistým pohledem je to zajímavé...
Na tohle já odpovědět neumím. Seznamovat se nepotřebuju, takže tohle neřeším. Jsem se musela podívat, co já sama mám vůbec v profilu, nějak mi to nepřišlo důležité, prostě něco jsem vyplnila, něco ne. Možná si někdo nechce profil "kazit " svými(např.)100 kily, doufá ve vyšší počet ctitelů, možná i věří v to, že v případě sympatií během psaní přestane být to fyzično nějak moc důležité. Se omlouvám silnějším ženám, nic proti nim. Ale spíš budu se svými dedukcemi úplně mimo:)
Díky za ženský názor, něco na tom možná bude .
Lidi velice se omlouvám pokud se nekoho můj příspěvek nějak dotkl. Nebylo to mířeno na nikoho konkrétního, ale všeobecně. Ani nemám nic proti hubeným či obeznim lidem, ani neřeším kdo jaké má vzdělání, protože jak se říká "co není v hlavě je v rukách". Hlavně vůbec neřeším v jaké sociální vrstvě se lidi nachází, jako někteří. Takže všem hezký večer a neurážejte se navzájem.
Tak já myslím, že jsi nikoho neurazila, mě rozhodně ne. Kupříkladu já mám oproti tobě dost věcí opačně a za jistých okolností je dost řeším. Vzdělání je pro mě do jisté míry dost velký ukazatel , i když osobně znám lidi kteří mají nějaký ten titul, ale zároveň dle mého názoru nepřesahují inteligencí lidi co mají třebas pouze SŠ. To se klidně může stát, ale už jen to , že někdo ten titul získal, byť jen základní , tak to svědčí o nějakých charakterových rysech atd. (názor se mnou nemusí mnozí sdílet).
Sociální vrstvení bylo od pradávna měřítkem společnosti, to jestli se s tím ztotožňujeme na věci nic nemění, pravdou ovšem bývá, tedy pokud by to chtěl někdo analyzovat sociálním pohledem, že, a je to i logické, že napříč soc,. vrstvami se jednotlivé vrstvy uchylují k určitým zájmům. A člověk může dost pravděpodobně předvídat , respektive je předvídatelné jakou aktivitou se člověk z nižší nebo vyšší sociální vrstvy bude zabývat. K čemuž se dost často pojí i tělesný schránka člověka ,celkově duševní zdraví a spoustu jiných věcí v socio-ekonomických záležitostech.
Takže mi přijde fakt zajímavé, že to někdo vůbec neřeší. Na druhou stranu dost často bývá pravidlem to, že ten kdo to neřeší, sám od společnosti žádá/doufá v to, že to u něj nebodou řešit ostatní, protože on je přeci také plnohodnotný člověk....
Díky. Ty zrovna patříš k lidem co neuráží, když má někdo jiný názor. A hlavně k těm rozumově vyspělým *404* Škoda, že tu není takových víc
Tak ono třeba to vzdělání hodně napoví o jiných věcech, než je inteligence. Já jsem si vejšku taky dodělával, až jsem to potřeboval ve své třetí práci a IQ se nezměnilo. Ale řekne to něco o tom, jestli má člověk nějaký rozhled (např. k maturitě je potřeba znát literaturu), o přístupu k problémům (jestli když narazil při studiu na problém, tak ho zvládl vyřešit, nebo to odpískal) atd.
Hodně řeknou neřesti - pokud někdo od 16 holduje Tuberiho tyčinkám, tak je to evidentně slaboch, co musel zapadnout do party, nebo si něco dokázat a nemá sílu se zbavit závislosti. Pravděpodobně na tom nebude ekonomicky moc dobře, protože podstatnou část výplaty rozfouká do vzduchu...
Ale kádrovat člověka podle toho, jestli má dělnicko - rolnický nebo buržoazní původ, to ti nemusí říct vůbec nic. Pobírač sociálních dávek může mít geniální talentovaný dítě, co se vypracuje a už jsem viděl i děti podnikatelů, co po smrti otce za dva roky rozfrcali prosperující firmu a šli na sociálku.
Tak teda s těmi kuřáky nesouhlasím. Ač jsem sama nekuřák (takže určitě nejsem potrefená husa), tak znám spoustu kuřáků, kteří absolutně neodpovídají tvé teorii. Vlastně můžu říct, že se nepohybuju mezi lidmi, kteří by měli hluboko do kapsy a které bych označila za slabochy (vzhledem k tomu, co v životě dokázali). A patří mezi ně jak celoživotní nekuřáci, bývalí kuřáci, kuřáci začínající v pubertě, tak kuřáci začínající až v dospělosti. Jako chápu, kam tím míříš, jednou jsem tu taky použila příměr k rodině z Výměny manželek, ale označovat kuřáka za někoho primárně slaboduchého, to mi přijde tedy dost mimo. Pokud chceš za slabochy označovat lidi, co mají nějaké závislosti, měl bys automaticky odsuzovat i všechny lidi s nadváhou, lidi, kteří jsou podle Nešpora už alkoholici, no a nakonec i lidi tady, kteří mají až moc velký sexuální apetit, protože to je věc, kterou by měl člověk s pevnou vůlí v pohodě ovládnout.
Lidi s nadváhou si nevybrali, kam se jim bude ukládat tuk nebo jaký mají metabolismus. Ani třeba srdeční problémy jako Růžičkovi, když byli totál zavodnění. Takže k tomu, aby se dali odsoudit, je potřeba vědět, o co jde. A i když jediný sport je u někoho zvedání dortů do pusy, tak tím nikoho neomezuje.
Sexuální apetit si taky nevybereš, někdo potřebuje jednou týdně, někdo 3x denně, někdo vůbec... Jenom pitomec by za to soudil ostatní.
A pokud jde o alkohol, cigarety, drogy a hazard, tak začít s tím je volba každýho jednotlivce. Informací, že je to návykový a nezdravý, je všude kolem dost.
S tvým názorem na lidi s nadváhou tedy opět nesouhlasím. Pokud se člověk snaží, má správné vedení a v pohodě psychiku, tak opravdu není nic složitého dostat se na normální zdravou váhu. Ano, najde se jistě pár výjimek, kdy lidi nemůžou zhubnout ze zdravotního důvodu, ale používat to jako celoplošný argument je mimo. To říkám jako člověk dlouhodobě se pohybující v hubnoucí komunitě. Stejně jako děti získávají negativní způsob stravování z rodiny, tak můžou nasávat vztah k cigaretám a alkoholu. Je pravděpodobnější, že když je dítě z kuřácké rodiny, tak v budoucnu začne taky kouřit. Ale pochopila jsem, že jsi vůči kuřákům vysazený a vadí ti. Někomu zase vadí extrémně tlustí lidé, protože ho utlačují v MHD na sedačce. Přitom v obou případech může být na vině právě ta "slabá psychika", o které tak s pohrdáním mluvíš.
S tím stravováním jsi vedle jak ta jedle:
- Mám kolegu na hamburgerové dietě, práce v kanclu, chodí spát prý ve dvě ráno ( a do práce pak chodí na 11tou ), jediný sport jsou počítačový hry a - žádná obezita se nekoná
- Tenhle jsem potkal kamarádku s dcerou. Kamarádka tak 130 kilo při 165cm, její dcera (na SŠ, ale se stejným stravováním) má při stejné výšce tak šestinový objem. A vždycky byla, i na ZŠ. Čím to?
- A taky je fakt, že kdyby se všichni lidi stravovali stejně a měli stejný výdej energie, každý by měl jinou postavu. Některé ženské se tuk lepí na zadek a na hrudník, jiné na břicho.

Prostě jsou lidi, co sežerou marcipánovýho hrocha v životní velikosti a na váze to skoro nepoznáš... A jiní, co si nesmí listovat v kuchařce, aby nepřibrali. No a sama uznáváš, že někdy může být důvod nadváhy zdravotní. Takže jo, jednou z příčin může být lenost spojená s přežíráním, ale na tu můžu poukazovat až ve chvíli, kdy vyloučím všechny ostatní.

A pak je tady fakt, že společnost nastavila normu u ženských na parametry, který by bez diet a cvičení splnilo možná 40% z nich (a že v těch zbylých 60% jsou fakt sexy kusy!). Přitom neexistuje dolní váhový limit a reklamě na Dachau niko neřekne, aby se šla nažrat, ať má sexy postavu.
A i když vezmu stravovací návyky z rodiny, s tím se dá něco relativně jednoduše dělat, pokud je problém jenom v tomhle. Nezdravá potravina nezpůsobuje fyzickou závislost a když budeš postupně odbourávat jednu po druhé... Ale to ti nefunguje, že?

Ohledně kouření, já sám pocházím z kuřácké rodiny za sebe musím říct, že jsem si v životě nezapálil ani jednu. A to fotr stáhl kartón týdně pře mým pokojíkem. Protože když jsem viděl, jak o to ničí, slyšel jeho kuřácký smích a cítil na sobě tu bezohlednost, že on prostě musí a je mu jedno, že obtěžuje okolí... A že u nás nikdy nebyly prachy a nic jinýho, než na cigára a žrádlo (v tomhle pořadí). Takže jo, je to o volbě. A minimálně 98% kuřáků chybí i slušný vychování a respekt k okolí*. A když někdo nerespektuje mě ani okolí, proč já bych měl respektovat ho? Prostě jsou to sráči z vlastního rozhodnutí.

*) Kolikrát se ti za poslední týden stalo, že se tě kuřák zeptal, jestli si smí zapálit? Kdy naposledy jsi viděla kouřit maminku nebo babičku, když vedle stojí nezletilí potomci? Kolik špačků jsi viděla na nejbližší autobusové zastávce, i když je tam kouření ze zákona zakázáno? A jak dlouho myslíš, že se takový vajgl, napuštěný dehtem, v přírodě rozkládá? Kdy na tobě naposledy někdo somroval cigáro? (upraveno)
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Moc se nesázej. S autem bys to asi vyhrál, momentálně nemám žádný (v lednu jsem s ním neplánovaně dělal kotrmelce na poli, když silničáři zase hráli karty místo sypání silnice), výplata by se asi musela přepočítat na procenta z průměru v daným státě a zbytkem si nejsem tak jist.

Každopádně neznám jedinýho kuřáka, který kdyby se měl rozhodnout, jestli z obchodu odejde s krabičkou Tuberiho tyčinek nebo s večeří, zvolil jídlo. Drogová závislost je sviňa.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Ale prd. Nejde o komplex, jde o osobní zkušenost. A pokud jde o tatranky, ty jsem vždycky dával ségře, protože tatranky a fidorky mi nechutnaly a do dneška nechutnají. A kdyby ani moje oblíbený Limo nebylo, tak by to bylo v pohodě. Bez toho se dá existovat.

Ale já jsem neměl na knížky, nejezdil jsem kvůli tomu se školou na výlety,... Na nářadí do dílny byly vyhrazený dvě kila na narozky a tři na Ježucha. Na materiál 0. Když jsme na střední měli programování, musel jsem se domluvit se strýcem, protože u nás prostě na počítač nebylo. Ani na bazarovej.

Dost jsem trpěl (a trpím) na infekce horních cest dýchacích a je opravdu super, když ležíš a marodíš v cimře, do které se pod dveřma valí dým. Jestli je tohle není bezohlednost, tak co teda?

Pak mám taky zkušenost z rodiny s duševně nemocným kuřákem. Co jsem viděl reakce, když neměl cigaretu a proměnu po tom, co si dal práska... Je to regulérní droga.

Hele, mě je u řiti, jestli máš sklep ze zlatých cihlel nebo dáváš 1000€ dýško pinglovi v hospodě. U mě člověk spadne o kategorii dolů, když:
- je bezohledný k ostatním.
- za to, že prostě fetuje. Smažky jsou prostě odpad.
- zbytečně a bez důvodu ničí planetu, ne které žije - takže to máme odlesňování pralesů kvůli tabákovým plantážím, dovoz do Evropy na lodi spalující mazut, zbytečná výroba papíru a filtrů na zabalení, zbytečná spotřeba energie na výrobu cigár, zamořování ovzduší sajrajtama, ... Vajgly v trávě, v kanálech, na chodníku, všude.
- A ještě se shodí proto, že dobrovolně začal s něčím takovým, i když informace o závislosti i o ostatních dopadech jsou normálně k dispozici na každým rohu.

A u ženkých je to absolutně no go, protože já si vybírám po čuchu a nikotin to prostě přerazí. Navíc popraskaný a suchý obličej, žlutý očouzený prsty, ... No humus.
Příspěvek byl uživatelem smazán.
Docela ziram kam až se debata proč ženský nepíší váhu, dostala. Jinými slovy stejně jde o to, že dotyčná, když si bude takzvané držet váhu, předpokládá se, že je dost ctižádostivá, udržovaná, s nějakým lepším společenským postavením. Protože tazatel je taky nóbl.
Pokud považuješ někoho, kdo má nějaké koníčky, stará se o to, aby nebyl obézní, má vzdělání a průměrnou práci za někoho kdo je opravdu nóbl, tak je to smutný.
To je mi zas debata?? *3**329* (upraveno)
Tak v podstatě s tím vzděláním jak už bylo uvedeno výše souhlasím, s těmi neřestmi bych nebyl tak direktivní. Dle mého názoru, je potřeba zasadit konkrétní neřest do své doby. Kupříkladu tebou zmíněné kouření, na to bych koukal tak, že někdo komu je padesát let vyrůstal v době kdy to prostě ve společnosti bylo velmi tolerované a kouřil kde kdo, nebyla tenkrát pořádná osvěta a nikdo neřešil (nikdo myslím vládní a zdravotní instituce) jak je to škodlivé, omezující a jak velká to bude finanční zátěž.
Na druhou stranu u dnešních dvacátníku bych to bral úplně stejně jak popisuješ, jelikož je jiná doba a vše mnou zmíněné funguje na jedničku. Vedle toho je pravdou, že za svůj život jsem měl ve svém okolí lidi co na tom byli po finanční stránce velmi dobře a kouřili, nebo stále kouří. Ale nutno říci , že v poměru celkového počtu kuřáků to bude, respektive určitě tomu tak je, že valná většina kuřáků bude spadat do nízkopříjmové skupiny obyvatel.