Jaké to bylo v době, kdy kist?

Jaké to bylo v době komunismu?

Všem co mají rádi různé erotické zábavy. odlišnosti atd. Tak těm všem přeji krásný den i večer. Můžu mít na vás všechny starší jednu otázku? Když byl komunismus, zažili jste nějaký zážitek, za který vás systém trestal? Nebo byla možnost si užít i v té době? Možná to není jen jedna otázka, ale zajímá mě, jaké to bylo v té době!
Tak v 70. a 80. se rozhodně více šukalo, sex je zábava chudých. Také bylo násobně více potratů a rodilo se více dětí. Dnes, když mám dvojsmyslné otázky na učitele na střední škole, jaké to je s dětmi někde na vícedenním výletě, tak mi odpoví, že v pohodě, že už to není tak divoké jako za našeho mládí, zabaví se v online prostředí a po nocích nezlobí :)
Souhlasím a jenom to rozvedu. Pro mladé bylo mnohem méně možností zábavy a realizace, takže se mnohem více šukalo. Bylo mnohem méně osvěty (jak v rodinách, tak ve školách), takže mnohem více mladých dívek otěhotnělo. A ta těhotenství se mnohem častěji řešila jak potratem, tak i svatbou. Takže takový paradox - mladí byli výrazně divočejší než dneska. Ale také hodně 20letých lidí už bylo usazených s dítětem a po svatbě.
Jediné, co jsme na školních výletech dělali, bylo se ožrat. A sex jsme moc neřešili 🤷‍♂️. Jedině mimo školu ale taky moc toho nebylo. Já jsem třeba za celý gympl neměl sex vůbec xD. Teprv až na vysoké. Vztah to samé, zatím jsem neměl jediný vztah. Nejsem si jistý jak jsou na tom ostatní vrstevníci ale myslím si že podobně.
U nás na vesnici byla holka o 2 roky starší než my a ta nás od 16, let zaučovala všechny. Stačilo jí říct a šukalo se.Bylo to super pro zajíce jako my.
To jste jak a kde sehnali :D. Kéž bych mohl nějakou takovou sehnal.
Nesháněli jsme,kámoš to na ni zkus když měl upito a ona mu hned dala někde v parku. Já jsem měl trochu strach a tak za ní zašel,že bych si s ní taky rád zašukal a ona řekla,že klidně.Ošukal jsem ji na stole v klubovně SSM a poradil ostatním kámošům. Pak už jsme si jen předávali klíče od klubu a šukal ji kdo měl chuť.
Tak to zní, jako dost divoká pohádka.
I za komára se holky dost upejpaly...
Není to žádná pohádka,nemám zapotřebí si nic vymýšlet.Prostě to tak bylo. A jestli se u vás holky upejpaly,tak u nás ne. Když jsme jeli v sobotu na zábavu,stihli jsme ošukat za večer 2 ,někteří šikovní i tři holky.
Jak které. Vžycky byly nějaké holky, které měly sex až ve vztahu (nebo až po svatbě) a nějaké, které měly sex po krátkém seznámení. A tím, jak celá mladá společnost za komára více šukala, tak takových holek, co "dávaly snadno" bylo více. A tím jak mladí lidé mnohem více vyráželi za společností ven, tak byla mnohem větší šance takovou někde potkat. Mimochodem myslím, že i F.R.Čech v některé knize, nebo rozhovoru zmiňuje, že on a jeho parta měli takovouto kamarádku (nebo i více kamarádek?), která s nima šukala. Jenom občas měla kapavku :-D Ale to byla asi spíš 60. léta, časově kousek jinde.
Ten systém trestal hodně. Ale hodně individuálně. Co jednomu v jednom městě na jedné škole pod jedním ředitelem prošlo bez problémů, tak za to se jiný v jiném městě nedostal na VŠ, nebo třeba ani na lepší střední. A samozřejmě byl velký rozdíl, jestli byla 70. léta, nebo konec 80. let.
Co se týká sexu, tak se šukalo mnohem více (viz jinde ve vlákně), ale celková společnost byla mnohem více prudérní. A to jak normální lidi, tak strana. "Neuspořádaný rodinný život" byla věta v kádrovém materiálu, která vám mohla klidně zabít kariéru. Ten systém trestal v první řadě jakýkoliv odpor vůči sobě, vůči společenskému zřízení a uspořádání, tak sekundárně (a individuálně) trestal i odchylky od normálu. Stačilo provozovat blbou hudbu. Takže i provozování nějaké sexuální odchylky mohlo vést k nějakému trestu. I jenom homosexualita mohla vést k tomu, že vám zarazí kariéru, nebo vás začnou vydírat. Co teprve takové BDSM - to jste úplný úchyl, když se to soudruzi dozví. A člověk, který schvaluje, jestli můžete na dovolenou do Jugošky si pak řekne - znásilňovači děti fakt nic povolovat nebudu.
Hezké Velikonoce všem. Děkuji vám i ostatním za odpovědi. Tak to jsem tedy nečekal. Tzn., přiznat jinou orientaci než Hetero, bylo absolutně zničující? Ale určitě byli i soudruzi, kteří si rádi pochutnávali na zakázaném ovoci. Nebo se pletu?
Pamatuju si dobu, kdy homosexualita byla trestná. Za to se zaviralo. Sice nevím, jak to dokazovali, ale bylo to tak.
A nepochybně si nejen soudruzi na zakázaným ovoci pochutnávali.
No nevím, ale homosexualita přestala být v ČSSR trestná v roce 1961. Když to propočítám, tak sis mohla něco pamatovat od roku 1977 (třeba). (upraveno)
Jak píše altu85, homosexualita byla v Československu trestná do roku 1961, takže to asi nepamatuješ. Nicméně celá 70. i 80. léta byla společensky nepřípustná. A to jak z pohledu strany, tak z pohledu normálních lidí.
Homosexuálové to měli dříve těžší, ale to se týkalo celého světa. Prosadit se dokázali , viz. příběh herce Eduarda Cupáka