Nepoznali sme sa dlho. Len pár týždňov písania, pár vtipov, niekoľko neskorých večerov, keď sa rozhovor nechcel skončiť.
Nebola to žiadna romantická klasika. Skôr zvedavosť, túžba vypadnúť z mesta, z každodennosti. Keď som jej navrhol víkend pri jazere, prišla odpoveď: „Prečo nie?“ Len tak. Bez plánovania.
Stretli sme sa na parkovisku pri lesnej ceste. Prišla s ruksakom, tielkom a smiechom, ktorý bol taký prirodzený, že hneď zlomil akýkoľvek ostych. Mala rozstrapatené vlasy, jemne opálenú pokožku a pohľad, ktorý neuhýbal.
Stan sme rozkladali s ľahkosťou. Žiadne napätie, len ticho lesa, pukanie konárov pod nohami a jemný vietor. Večer už horel oheň, opekali sme klobásy a pivo chutilo lepšie ako v ktoromkoľvek bare.
Sedela oproti mne zabalená v mojej mikine, s nohami pod dekou. Svetlo ohňa jej osvetľovalo tvár a pohľad mala pokojný, pozorujúci.
„Je tu fakt krásne,“ povedala po chvíli ticha.
„Lepšie ako Instagram, že?“ usmial som sa.
„Omnoho… tu to cítiš.“
⸻
Neviem, kto sa k tomu priblížil ako prvý. Možno ja, možno ona. Len viem, že keď sa naše pery stretli, bolo to pomalé a isté. Nie výbuch, skôr súlad. Všetko zapadlo.
Pritiahla si ma k sebe a hlava mi prirodzene zapadla k jej krku. Jej pokožka voňala po ohni a letnej noci.
Nepotrebovali sme slová. Len dotyky.
Jemné ťahy po krížoch, prsty prepletené medzi pásom a bokmi, jeden druhému stále bližšie.
⸻
Keď sa vietor zosilnel, vhupli sme do stanu. Smiech sa zmenil na tiché šepoty a zvedavé pohľady v šere. Pomaly sme si rozopínali oblečenie – akoby sme si navzájom rozbaľovali nie darček, ale dôveru.
Nešlo o rýchlosť, ale o chvíľu.
Jej dotyky boli isté, ale zároveň jemné. Pritúlila sa, a keď sme ležali pod spacákom, nič iné neexistovalo. Vnímali sme len teplo pokožky, tlkot srdca, a ten zvláštny pokoj, keď sa človek rozhodne, že sa už nebude brániť tomu, čo chce.
⸻
Milovanie bolo prirodzené. Nie dravé, ale hlboké. Ako keď sa po dlhej ceste vrátiš domov.
Naše telá boli blízko, každý pohyb bol reakciou na druhého. Vzdychy boli tlmené spacákom, smiech sa miešal s tichom lesa.
A keď bolo po všetkom, nebolo čo hovoriť. Len sme ležali. Obaja s pohľadom do stropu stanu, so spojenými rukami.
⸻
„Vieš čo je na tom najlepšie?“ spýtala sa po chvíli.
„Že sme nič neplánovali?“
„Presne tak.“
„A že sme sa ani nemuseli.“
⸻
Záver:
Toto bol výlet, na ktorý sme nešli kvôli sexu. Ale práve preto sa stal tak výnimočným.
Žiadne očakávania.
Žiadne pózy.
Len dvaja ľudia, ktorí sa na chvíľu stratili v lese… a našli jeden druhého.
Podobné povídky
-
👩🔬 lékařka Šla jsem ten večer za kamarádkou. Chtěla jsem si jen sednout, dát si skleničku a na chvíli vypnout po práci. Netušila jsem, že jeden jediný pohled změní celý můj večer. Stála jsem u baru…
před 4 hodinami 2 800 17 -
Druhý den dopoledne přišla Míše zpráva od Ondry. Ondra: Dneska si vezmeš tenké tričko (ideálně bílé nebo světlé) a krátkou sukni. Jdi k fontáně na náměstí. Nech se pokropit vodou tak, aby ti tričko…
před 18 hodinami 2 741 11 -
Míša seděla na posteli ještě dlouho po tom, co přišla zpráva. Četla ji několikrát, než si uvědomila, že se jí mezi nohama znovu rozehrává teplo. Když se Karel vrátil z přednášky, Míša ho hned vytáhla…
před 20 hodinami 1 781 18 -
Míša a Karel studovali pedagogiku na Fakultě sociálních věd UK. Bylo jim oběma jednadvacet a vztah měli teprve pár měsíců. Karel bydlel na kolejích v Troji, v typickém dvoupokojovém apartmánu – dva…
před 20 hodinami 3 871 23