Nestretli sme sa hneď.
Prešlo pár dní. Nie preto, že by nechceli – ale preto, že tak to život zariadil.
A potom jedno popoludnie napísala len:
„Máš čas na kávu? Ale takú, čo sa natiahne na celý deň.“
Čakal som ju na rohu ulice.
Prišla nenápadne – vo voľnej mikine, s vetrom vo vlasoch.
Neobjali sme sa. Len sa pozrela a usmiala.
Ako niekto, kto sa vracia na miesto, kde je pokoj.
Sadli sme si na lavičku v parku. Držali sme hrnčeky s kávou a mlčali.
Ale nebolo to trápne ticho.
Bolo to ticho, ktoré vzniká medzi dvomi ľuďmi, keď telo aj duša vedia, že sú tam, kde majú byť.
„Vieš…“ začala opatrne, „už dávno som sa necítila tak v pohode v prítomnosti niekoho, koho vlastne sotva poznám.“
„Ale poznáš ma... trochu.“
Usmiala sa.
„Poznám, ako voniaš, keď sa prebudíš. Ako dýchaš, keď mlčíš. A ako sa usmievaš, keď si neistý.“
Zostal som ticho. Ale niečo vo mne sa jemne pohlo.
Večer sme skončili u mňa.
Nie z túžby. Ale z toho zvláštneho pocitu, že byť oddelene by teraz bolo horšie než čokoľvek iné.
Pila víno z môjho pohára, sedela so skrčenými nohami na gauči a len si prechádzala prstami po perách.
Chvíľami sme sa rozprávali, chvíľami sme boli ticho.
A potom sa priblížila.
Nie rýchlo. Nie náhle.
Len si sadla ku mne a oprela sa čelom o moje.
„Chcem byť len blízko,“ povedala.
Začal som ju bozkávať pomaly, s rešpektom.
Nie preto, že som ju chcel získať – ale preto, že som si ju vážil.
Jej telo reagovalo jemne. Prsty mi prechádzali po krku, stehnách, nakláňala sa ku mne, ticho dýchala.
Vyzliekala sa pomaly. Nie ako výzva – ale ako dôvera.
Ľahla si podo mňa, natiahla sa, zavrela oči.
Ruky si zložila okolo môjho krku a len šepkala:
„Ticho, prosím... nech je to pomalé.“
A tak sme sa milovali – bez slov, bez hry.
Pomaly, nežne, s pohybmi, ktoré nevznikli z vášne, ale z túžby neublížiť.
Jej telo sa mi poddalo celé. Dovolila mi dotýkať sa jej, objímať ju, byť v nej – ale inak, než predtým.
Hlbšie. Pomalšie. Tak, ako sa spomína na niečo, čo nechceš zabudnúť.
Keď sme ležali nahí pod prikrývkou, mala oči otvorené.
„Neviem, či to, čo sa deje, má zmysel… ale konečne sa nebojím to cítiť.“
Pobozkal som ju na čelo.
A vedel som, že to je presne to, čo som chcel –
Byť niekoho ticho. Niekoho pokoj. Niekoho bezpečie.
Podobné povídky
-
👩🔬 lékařka Šla jsem ten večer za kamarádkou. Chtěla jsem si jen sednout, dát si skleničku a na chvíli vypnout po práci. Netušila jsem, že jeden jediný pohled změní celý můj večer. Stála jsem u baru…
před 5 hodinami 2 890 20 -
Volá mi cizí číslo, tak to zvedám. Představuju se a paní na druhé straně mi říká, že má problém – teče jí trubka (praskla trubka). Jsem zrovna v práci u jiného zákazníka, tak povídám: „Budu tam za…
před hodinou 0 255 7 -
Druhý den dopoledne přišla Míše zpráva od Ondry. Ondra: Dneska si vezmeš tenké tričko (ideálně bílé nebo světlé) a krátkou sukni. Jdi k fontáně na náměstí. Nech se pokropit vodou tak, aby ti tričko…
před 19 hodinami 2 777 11 -
Míša seděla na posteli ještě dlouho po tom, co přišla zpráva. Četla ji několikrát, než si uvědomila, že se jí mezi nohama znovu rozehrává teplo. Když se Karel vrátil z přednášky, Míša ho hned vytáhla…
před 21 hodinami 1 807 18