Do toho baru jsem šla jen proto, abych nemusela být další páteční večer sama. Seděla jsem u stolu se sklenkou červeného vína a pozorovala déšť za oknem. Kolem mě se lidé smáli, povídali si a já si připadala neviditelná. Přemýšlela jsem, že dopiju a půjdu domů.
„Je tu volno?“ ozval se vedle mě příjemný hlas.
Zvedla jsem oči a spatřila vysokého muže s tmavými vlasy a odzbrojujícím úsměvem. Jmenoval se Marek. Nechtěla jsem se seznamovat, ale něco v jeho pohledu mě přimělo přikývnout.
Hodiny ubíhaly rychleji, než jsem čekala. Povídali jsme si o cestování, hudbě i o obyčejných věcech, kterým jsme se oba smáli. Když se naše ruce náhodou dotkly, projel mnou zvláštní pocit, který jsem už dlouho nezažila. Jeho pohled byl plný něhy a já se přistihla, že se usmívám mnohem víc než obvykle.
Venku stále pršelo, a tak jsme se vydali na krátkou procházku nočním městem. Chladný vzduch kontrastoval s teplem, které jsem cítila v jeho blízkosti. Když mi jemně položil sako na ramena, podívala jsem se na něj a v tu chvíli se svět kolem nás na okamžik zastavil.
Neřekli jsme si velká slova. Jen jsme se na sebe dívali a oba věděli, že ten večer je něčím výjimečný. V jeho náruči jsem se po dlouhé době cítila krásná, chtěná a hlavně šťastná.
Když jsme se nad ránem loučili, usmál se a zašeptal:
„Jsem rád, že jsem sebral odvahu si přisednout.“
Usmála jsem se a na okamžik zaváhala. Nechtělo se mi odcházet. Bylo zvláštní, jak přirozeně jsem se vedle něj cítila, jako bychom se znali mnohem déle než jen několik hodin.
Další dny byly jiné, než jsem čekala. Psali jsme si od rána do večera a já se těšila na každou zprávu. Když jsme se po týdnu znovu sešli, přiznal mi něco, co mě překvapilo.
„Nechci ti lhát,“ řekl vážně. „Mám za sebou dlouhý vztah a ještě pořád se snažím uzavřít minulost.“
Věděla jsem, že bych měla být opatrná. Přesto mezi námi byla přitažlivost, kterou jsem nedokázala ignorovat. Naše schůzky byly plné dlouhých rozhovorů, něžných doteků a pohledů, které prozrazovaly víc než slova.
Jednoho večera jsme seděli na terase malé restaurace a pozorovali světla města.
„Nikdy jsem nečekala, že se mi něco takového stane,“ přiznala jsem.
Marek se usmál.
„Ani já. A možná právě proto je to tak výjimečné.“
Jenže po několika týdnech mi přiznal ještě něco.
„Oficiálně už spolu nejsme, ale pořád řešíme rozchod. Nechtěl jsem, aby sis myslela, že ti něco tajím.“
Ta slova mě bolela. Část mě chtěla odejít a už ho nikdy nevidět. Jenže druhá část věděla, že city se nedají vypnout na povel. Naše setkání byla stále vzácnější, ale pokaždé, když jsme byli spolu, cítila jsem, že mezi námi existuje něco silného.
Jednou v noci jsme seděli na lavičce u řeky a pozorovali odraz měsíce na hladině.
„Možná bych tě měl nechat jít,“ řekl tiše.
„A chceš to?“ zeptala jsem se.
Podíval se na mě a zavrtěl hlavou„Ne. Od té první noci na tebe nedokážu přestat myslet.“
Položila jsem hlavu na jeho rameno a oba jsme mlčeli. Nebylo potřeba slov. Stačilo cítit jeho blízkost a vědět, že někdy se ty nejsilnější city objeví ve chvíli, kdy je vůbec nečekáme.
Nebyl to dokonalý příběh. Nebyl jednoduchý. Byl plný pochybností, strachu i nejistoty. Ale právě díky tomu byl skutečný.
A když se dnes někdo zeptá, kdy se můj život změnil, vždycky se usměju.
Protože všechno začalo jednou obyčejnou deštivou nocí, kdy jsem si chtěla dát jen sklenku vína a pak se vrátit domů.
Netušila jsem, že právě ta jedna noc změní úplně všechno. ❤️
Podobné povídky
-
Cestou jsme se občas otočili dozadu, abychom zkontrolovali, jestli se někde nenachází další turisté nebo rybáři. Blížili jsme se k moři. Na pláži jsem spatřil červená světýlka zavěšená na udici,…
před 2 hodinami 0 302 10 -
Tento příběh se opravdu stal a popíši ho z 90% pravdivě. Těch 10% je jen z důvodu ochrany identit...ale jinak myslím, že příběh je vcelku zajímavý a jsem zvědavá co na něj řekněte. Příběh se stal cca…
před 3 hodinami 1 162 6 -
Len si tak oddychujem, polihujem, konečne trošku pokoja, pár hodín oddychu. Pustená telka, ale aj tak ako vždy nič nedávajú, no prepínam, kým prídeš, potom už sa poroprávame, tak dovtedy to vydržím.…
před 12 hodinami 0 91 2 -
Všichni znáte tu dětskou báchorku o klukovi, kterého mazaná liška nalákala na hrst hrášku, naložila do pytle a odnesla do temné nory, dokud ho dědeček s babičkou a kouzelným bubínkem nevysvobodili.…
před 14 hodinami 0 115 4 -
Ranní slunce krvavě osvětlilo palubu a skrze mříže kajuty dopadlo na stůl. Kolem se válely zbraně, potrhané námořní mapy a lahve od rumu.Piráti venku už stavěli šibenici, slyšela jsem skřípění dřeva.…
včera 1 186 8